Најдобар 24v производител на литиум-јонски батерии, фабрика, во Кина

BSLBATT® е најдобриот производител, фабрика и снабдувач на литиум-јонски батерии 24 V во Кина од 2003 година , со ISO9001:2015 , обезбедувајќи висококвалитетна 24v литиумска тролинг батерија, 24v литиумски батерии за голф колички, 24v Off-Grid соларни батерии, 24v RV/camper батерија, 24v машина за подни батерија и 24v литиумска машина за чистење под по конкурентна цена.

 

Нашите 24v литиумски батерии беа CE, ROHS, MSDS, IEC, UL1973 и UN38.3 сертифициран – ги исполнува највисоките стандарди за сертификација во индустријата.Со над 20 долгогодишно комбинирано искуство со батерии, нашиот тим секогаш има решение за секој проблем.

Најдете сигурна компанија за литиумски батерии од 24 волти за 5 минути - врвни решенија

Барате батерија што може да ви го одземе морски , RV, комбе , и надвор од мрежата апликации на следното ниво?Не барајте понатаму!

 

Фабриката за литиумски батерии BSLBATT е вашата едношалтерска продавница за сè морски, RV, комбе и апликации надвор од мрежата. Надградбата на вашиот систем на нашата батерија со длабок циклус од 24V литиум ќе ве остави без грижи за да можете да се вратите во уживањето во вашите авантури.

 

Здраво, јас сум Ерик Ји од BSLBATT батерија. Дозволете ми да ве водам низ оваа страница со врвни решенија.

 

Како ко-основач на BSLBATT Battery со 20 долгогодишно искуство во индустријата, му помогнав на BSLBATT да прерасне од своите скромни почетоци во светски производител на Литиумски батерии од 24 волти .Кликнете на копчето подолу за да го најдете тоа што го барате.

BSLBATT 24V литиум-јонска батерија е се што ви треба

Ние сме докажан лидер во Производство на батерии базирани на литиум-јони и се гордееме со нашата исклучителна услуга за клиенти, обезбедувајќи ви го најдоброто Производи од 24V литиум-јонски батерии за морски, RV, комбе и надвор од мрежата апликации.

 

Инспириран од напорите на нашите големи клиенти, BSLBATT е основан во 2003 година со развојот на побезбедни, поиздржливи и поефикасни решенија за напојување како врвен приоритет.Сега, прераснавме во голема компанија за производство на литиумски батерии во Кина со над 100 милиони долари во годишната продажба.Така е, можете да се потпрете на нас!

lithium battery factory

Сè уште сомнително?Еве други причини зошто ние сме ваша најдобра опција:

18 години искуство со батерии

Кога ќе станете клиент на BSLLBATT, знајте дека имате талентиран тим од експерти зад вас.Нашиот тим е во индустријата за 20+ години со повеќе од 18 години комбинирано искуство со батерии.Со инвестирање во луѓе со искуство во индустријата, можеме да кажеме дека нашето техничко знаење е навистина незаменливо.

Доверлив производител

Нашиот инженерски тим со седиште во Кина, Хуижоу, работи рака под рака со нашите производствени капацитети за да обезбеди квалитетни производи што функционираат.Не само што сме посветени и способни да ги испорачаме најдобрите производи, туку со гордост можеме да кажеме дека нашата фабрика е ISO 9001:2015 и ISO 14001: 2015 година сертифициран.

Безбедност и сертификација

Нашите 24V литиумски батерии мора да имаат вградени заштитни мерки за да ги издржат физичките и еколошките опасности што се среќаваат за време на испораката и во текот на нивниот животен век.Нашата посветеност на безбедноста и еколошката одржливост за сите наши производи е причината зошто инвестираме во сертификати како UL1973, UL2580, IEC62619, CEC, UN38.3, TUV и PICC, за да се осигураме дека ги исполнуваме стандардите за квалитет и безбедност на индустријата.

Среќни клиенти

100+ глобални , среќни клиенти.Направивме производи за фирми во US, Canada, Australia, and more .Од октомври 2022 година, имаме 48 големи дилери низ целиот свет!

10.000 квадратни метри од фабриката

Брзо се шириме.Во моментов имаме 250+ вработени и Такса од 10.000 квадрати т фабрички простор подготвен да ве услужи.

Брз и одговорен

Ние сме брзи и реагираме.Поврзете се со нас на нашата страница и ние ќе ви одговориме што е можно поскоро.

Изберете ја вашата 24v литиумска батерија

LITHIUM TROLLING MOTOR BATTERY 1

ЛИТИУМСКА БАТЕРИЈА МОТОР ЗА ТРОЛИРАЊЕ

Барате батерија што може да ја подигне вашата риболовна игра на следното ниво? Не гледајте подалеку од нашата нова батерија со литиумски мотор за тролање!Оваа батерија е изградена со напредна технологија која и овозможува да се полни подолго време, што значи дека можете да поминувате повеќе време на вода бркајќи ги големите риби!

ГОЛФ КОЛИЧКИ БАТЕРИИ

Нашите 24V литиум-јонски батерии за голф се најнапредните и најсигурни на пазарот.Тие обезбедуваат значително повеќе време на работа од традиционалните оловни батерии и полесни се за одржување.

ИСКЛУЧЕНИ СОЛАРНИ БАТЕРИИ НА МРЕЖАТА

Со оваа литиумска батерија со високи перформанси од 24 V, ќе ја имате сета моќ што ви е потребна за да го одржувате вашиот дом непречено да работи надвор од мрежата.Можете да бидете сигурни дека ќе ја имате целата моќ што ви треба кога ви е најпотребна.

RV / CAMPER БАТЕРИИ

Најмоќната литиумска батерија за вашиот RV или кампер.Повеќе моќ за да ја стартувате целата ваша електроника и апарати.Супериорната конструкција и инженерство за подолг животен век поткрепени со целосна 10 години гаранција.

PRODUCTS FOR ANY APPLICATION 5

ПРОИЗВОДИ ЗА СЕКОЈА ПРИМЕНА

Од производи подготвени за капка до сопствени решенија, BSLBATT 24V литиум железо фосфат батерии се еден од најцврстите и најсигурни извори на енергија на пазарот.И, тие се совршени за напојување на широк спектар на апликации како што се лифтови со ножици, камиони со кофи, комерцијална опрема, и повеќе

ПОСТАВУВАЊЕ НА НОВИОТ СТАНДАРД ЗА ЛИТИУМ

10X

10X ПОБРЗО ПОЛНЕЊЕ

200%

200% ПОВЕЌЕ МОЌ

10X

10X ПОДОГОГ ЖИВОТ

100%

100% БЕЗ ГЛАВОБОЛКИ

ДОВЕРЛИВИ ПАРТНЕРИ

Горди сме што упатуваме на некои од нашите доверливи партнери кои користат BSLBATT за напојување на нивните производи.

Литиум наспроти оловно-киселински батерии

Во споредба со оловно-киселинските и другите литиумски батерии, батериите со литиум железо фосфат нудат значителни предности, вклучително и подобрено празнење и ефикасност на полнење.Покрај тоа, подолгиот животен век и способноста за длабок циклус додека се одржува моќноста ги прави исплатлива инвестиција и паметно долгорочно решение.

Полесна тежина

Литиумските батерии обично се половина од тежината на оловните батерии.

Делумна толерантна состојба

Ако се работи во PSOC нема штета.Ова е една од водечките причини за раниот дефект на оловно-киселинските батерии.

Пониски вкупни трошоци на сопственост

Менувањето на батериите поретко значи помалку трошоци за замена и работна сила.

Високо ефикасен

Брзо време на полнење и 99% ефикасен процес на полнење, што значи помалку потрошена електрична енергија.

Подолг живот

До 10 пати подолг животен век во споредба со оловните батерии.

Без одржување

Литиумските батерии BSLBATT 24V не бараат одржување - без наводнување, без корозија.Ниското самопразнење значи дека батериите не го губат капацитетот кога се во мирување, што гарантира дека ја имате потребната енергија, секој пат кога ви е потребна.

Повеќе употреблив капацитет

25-50% повеќе употреблив капацитет од оловните батерии со целосна моќност достапна преку поголемиот дел од празнењето.

Екстра безбедно

Инхерентно безбедната хемија заедно со BMS и заштитните карактеристики на индивидуално ниво на ќелија обезбедуваат максимална заштита.

Compared to lead acid battery

Во споредба со оловната киселина батерија

LiFeP04 Battery State of Charge Curve(0

Крива на состојба на полнење на батеријата LiFeP04 (0,5C,25℃)

LiFePO4 Battery Different Rate Discharge Curve(25℃

Крива на празнење со различна брзина на батеријата LiFePO4 (25℃

Зошто да не изберете како ваш добавувач на литиум-јонски батерии од 24v во Кина

Батеријата BSLBATT е потврдена до крај 60 проверки на квалитетот и безбедноста на индустријата. Има повеќе слоеви на мониторинг, безбедност и вишок резервни копии и во модулот и во комплетната единица.Батеријата е дизајнирана и составена во Кина., а нејзините капацитети за склопување одговараат на строгите Сертификација ISO 9001:2015 стандарди.Покрај тоа, BSLBATT е една од ретките домашни 24V литиум-јонски батерии чија целосна производна линија е сертифицирана од UL Solutions и TÜV SÜD.

Најдобар квалитет

Имаме богато искуство во производство, дизајн и примена на 24v литиум-јонски батерии и опслужуваме повеќе од 210 клиенти низ целиот свет .

Конкурентна цена

имаме апсолутна предност во цената на суровините.Под истиот квалитет, нашата цена е генерално 10%-30% пониски од пазарот.

Услуга по продажба

Ние обезбедуваме а 2/3/5 години гарантна политика.И сите трошоци ќе бидат на нашата сметка во рамките на гарантните периоди доколку проблемите се предизвикани од нас.

Брзо време на испорака

Ние го имаме најдобриот шпедитер, достапен за испорака по воздушен експрес, море, па дури и услуга од врата до врата.

Најчесто поставувани прашања

Како и со секоја замена на батеријата, треба да ги земете предвид вашите барања за капацитет, моќност и големина, како и да бидете сигурни дека го имате вистинскиот полнач.Имајте на ум, при надградба од оловна киселина на LiFePO4, можеби ќе можете да ја намалите батеријата (во некои случаи и до 50%) и да го задржите истото време на работа.Повеќето постоечки извори за полнење се компатибилни со нашите батерии од литиум железо фосфат.Ве молиме контактирајте со техничката поддршка на BSLBATT ако ви треба помош со вашата надградба и тие со задоволство ќе се погрижат да ја изберете вистинската батерија.

BMS значи Систем за управување со батерии.BMS ги штити ќелиите од оштетување - најчесто од прекумерен или под напон, преку струја, висока температура или надворешен краток спој.BMS ќе ја исклучи батеријата за да ги заштити ќелиите од небезбедни работни услови.Сите батерии BSLBATT имаат вграден BMS за управување и заштита од вакви проблеми.

Прочитајте го Блогот

https://www.lithium-battery-factory.com/battery-management-systems/

24V LiFePO4 батериите на BSLBATT имаат терминали M6, M8 или M10.Овие типови на терминали се вметнати терминали, исто така наречени внатрешни навои, и доаѓаат со завртки.Големините на приклучокот и завртките се метрички, а нумеричкиот означувач е димензијата во mm.На пример, терминалот M8 е со дијаметар од 8 mm.Завртките имаат груби навои (1,25tpi).Подолгите завртки, доколку е потребно, може да се најдат во повеќето продавници за хардвер.

Да, бидејќи во батериите LiFePO4 нема течност.Ова ви дава флексибилност да ја инсталирате батеријата онаму каде што е најдобро одговара за вашата апликација.

Паралелните поврзувања вклучуваат поврзување на 2 или повеќе батерии заедно за да се зголеми капацитетот на банката за батерии.Во овој случај, позитивните терминали се поврзани заедно, а негативните терминали се поврзани заедно со сите батерии додека не го достигнете посакуваниот капацитет.Сериските врски вклучуваат поврзување на 2 или повеќе батерии заедно за да се зголеми напонот на батерискиот систем.Позитивното на една батерија се поврзува со негативното на друга додека не се постигне саканиот напон.На пример, ако поврзете 2 x 24V батерии во серија, системот на батерии ќе биде 48V.

Прочитајте го Блогот

https://www.lithium-battery-factory.com/wire-lithium-batteries-parallel/

Да.Батериите со литиум железо фосфат обезбедуваат повеќе употреблив капацитет од еквивалентно оценет производ со оловна киселина.Може да очекувате до двојно повеќе време на траење.

Едноставно наполнете ја батеријата на 28,8 волти, исклучете ја батеријата од полначот и опремата, а потоа складирајте на температури помеѓу 23°F и 95°F (-5°C до 35°C).За складирање подолго од 3 месеци, препорачаниот температурен опсег е 32°F до 77°F (0°C до 25°C), тогаш е безбедно да се чува на 50% наполнето.За разлика од оловните батерии, делумното полнење не им штети на литиумските батерии.

Батериите BSLBATT може да се купат со испраќање барање на официјалната веб-страница и пребарување на батеријата BSLBATT на официјалната веб-страница на Amazon во Соединетите држави за да се најде батеријата што сакате да ја купите и да го поддржите бесплатниот копнен транспорт во континенталните Соединетите Американски Држави.Можете исто така да нарачате преку нашите дилери и дистрибутери ширум светот.Најдете дилер во вашата област користејќи ја нашата онлајн алатка.

За онлајн нарачки, нашите професионални инженери за продажба ќе комуницираат со вас преку формални е-пошта во рок од 1-2 работни дена откако ќе ја поставите нарачката за да ги потврдите деталите за нарачката и да организирате фабрички производствен циклус да биде испорачан во рок од 25-30 дена.Времето на испорака ќе зависи од адресата за испорака.Ќе бидете известени по е-пошта кога вашата нарачка ќе биде испорачана.

BSLBATT Battery е основан во 2012 година. Основачите на BSLBATT поседуваа и управуваа со компанија за оловни батерии Wisdom Power повеќе од 20 години пред да го основаат нашиот бренд BSLBATT со цел да развие напредна серија „BSLBATT“ (Најдобро решение за литиумска батерија.

Научи повеќе

https://www.lithium-battery-factory.com/lithium-ion-battery-manufacturer/brand-introduction-bslbatt/

Како и кај сите батерии, ниските температури ќе резултираат со намалени перформанси.Батериите LiFePO4 имаат значително поголем капацитет и задржување на напон на студ во споредба со оловните батерии.Важни совети што треба да ги имате на ум: при полнење на батерии со литиум железо фосфат под 0°C (32°F), струјата на полнење мора да се намали на 0,1C и под -10°C (14°F) мора да се намали на 0,05C .Неуспехот да се намали струјата под ниските температури може да предизвика неповратно оштетување на вашата батерија.Серијата LT на RELiON е специјално дизајнирана за ладно полнење, користејќи струја на полнење за загревање на батеријата пред да дозволи полнење.Со серијата LT, можете да го стартувате полнењето под 0°C (32°F).

Батериите LiFePO4 ќе го обезбедуваат својот целосен капацитет и перформанси додека не го достигнат нивото на заштита на управувањето со батериите (BMS).Максималната температура на BMS се движи од 60-80°C (140-176°F).Погледнете го листот со податоци за вашиот конкретен модел за да ја најдете точната горна граница на температурата.LiFePO4 батериите произведуваат помалку топлина од другите хемикалии на литиум, но ако достигнат горната граница, нашиот BMS ќе ја заштити батеријата со исклучување.

Да, Министерството за транспорт бара сертификат UN38.3.Сите батерии мора да бидат UN38.3 сертифицирани за да можат легално да се транспортираат преку копно, море или воздух.

Прочитајте го Блогот

https://www.lithium-battery-factory.com/un38-3-certification-explained/

Времетраењето на батеријата се мери во животниот циклус, а LiFePO4 на BSLBATT обично е оценет за да испорача 3500 циклуси на 100% длабочина на празнење (DOD).Вистинскиот животен век зависи од неколку променливи врз основа на вашата специфична апликација.Ако се користи за истата апликација, батеријата LiFePO4 може да трае до 10 пати подолго од батеријата со оловна киселина.

Батериите базирани на фосфат нудат супериорна хемиска и механичка структура која не се прегрева до небезбедни нивоа.Така, обезбедувајќи зголемување на безбедноста во однос на литиум-јонските батерии направени со други катодни материјали.Тоа е затоа што наполнетите и ненаполнетите состојби на LiFePO4 се физички слични и многу робусни, што им овозможува на јоните да останат стабилни за време на протокот на кислород што се случува заедно со циклусите на полнење или можните дефекти.Севкупно, врската железо фосфат-оксид е посилна од врската кобалт-оксид, така што кога батеријата е преполнета или подложна на физичко оштетување, тогаш врската фосфат-оксид останува структурно стабилна;додека во другите хемии на литиум врските почнуваат да се распаѓаат и да ослободуваат прекумерна топлина, што на крајот доведува до термички бегство.Литиум фосфатните ќелии се незапаливи, што е важна карактеристика во случај на лошо ракување при полнење или празнење.Тие исто така можат да издржат сурови услови, без разлика дали се работи за ладен студ, врел топлина или груб терен.Кога се изложени на опасни настани, како што се судир или краток спој, тие нема да експлодираат или да се запалат, што значително ја намалува можноста за штета.Ако избирате литиумска батерија и очекувате употреба во опасни или нестабилни средини, LiFePO4 е веројатно вашиот најдобар избор.Исто така, вреди да се спомене, батериите LiFePO4 се нетоксични, не контаминираат и не содржат метали од ретки земји, што ги прави еколошки свесен избор.

Постојат два типа на контролери за полнење.И двете работат со BSLBATT батерии.Модулација на ширина на пулсот (PWM) Следење на точка на максимална моќност (MPPT).

Дали сте заинтересирани за надградба на вашата опрема?

Време е да се намалат трошоците за работна сила и да се зголеми оперативната ефикасност!

Ние нудиме сопствени решенија!Батериите не се со една големина и во BSLBATT сакаме да ви помогнеме да го одредите вистинското решение за вашите потреби.Залихите батерии може да не се вклопуваат, или потребна е поголема енергија за да се одржи вашата опрема да работи со врвен капацитет.Нашиот тим од искусни инженери е уникатно квалификуван да го дизајнира пакетот батерии со највисок квалитет за вашата апликација - гарантирајќи дека ќе го добиете вистинското решение што ги задоволува вашите спецификации.