Лидер во глобалната енергетска транзиција

BSLBATT Battery е посветена да придонесе за спречување на климатските промени преку обезбедување на најбезбедните и најдолготрајните литиум-јонски батерии на пазарот.

За нас

BSLBATT е професионалец производител на литиум-јонски батерии , вклучувајќи Истражување и развој и OEM услуги за повеќе од 20 години.Нашите производи се во согласност со ISO/CE/UL1973/UN38.3/ROHS/IEC62133 стандарди.Компанијата го презема развојот и производството на напредната серија „BSLBATT“ (најдобро решение литиумска батерија) како нејзина мисија.

 

BSLBATT литиумските производи напојуваат различни апликации, вклучувајќи решенија за соларна енергија , микромрежи , складирање на енергија во домот , колички за голф , RVs , морски , и индустриски батерии , и повеќе.Компанијата обезбедува целосен опсег на услуги и производи со висок квалитет, продолжувајќи да го отвора патот за позелена и поефикасна иднина на складирање енергија.

Зошто производител на литиум-јонски батерии BSLBATT?

Ние сме докажан лидер во производството на литиум-јонски батерии и се гордееме со нашата исклучителна услуга за клиенти, обезбедувајќи ви ги најдобрите производи за литиум-јонски батерии за Колички за голф, чамци, РВ, комбиња и индустриски апликации надвор од мрежата Стабилноста, долговечноста и безбедноста се врвни приоритети.

 

Инспириран од напорите на нашите клиенти, BSLBATT е основан во 2003 година со фокус на развивање побезбедни, потрајни и поефикасни решенија за напојување.Сега, прераснавме во голем производител на литиумски батерии во Кина со годишна продажба од повеќе од 100 милиони американски долари.Да, можете да сметате на нас!

 

Целта на нашата компанија е да ги намали трошоците за складирање зелена енергија и да ја направи пошироко достапна за сите.

lithium battery factory

Сè уште сомнително?Еве други причини зошто ние сме ваша најдобра опција:

20 години искуство со батерии

Кога ќе станете клиент на BSLLBATT, знајте дека имате талентиран тим од експерти зад вас.Нашиот тим е во индустријата за 20+ години со над 180 години комбинирано искуство со батеријата.Со инвестирање во луѓе со искуство во индустријата, можеме да кажеме дека нашето техничко знаење е навистина незаменливо.

Доверлив производител

Нашиот инженерски тим со седиште во Кина, Хуижоу, работи рака под рака со нашите производствени капацитети за да обезбеди квалитетни производи што функционираат.Не само што сме посветени и способни да ги испорачаме најдобрите производи, туку со гордост можеме да кажеме дека нашата фабрика е ISO 9001:2015 и ISO 14001: 2015 година сертифициран.

Безбедност и сертификација

Нашите литиумски батерии мора да имаат вградени заштитни мерки за да ги издржат физичките и еколошките опасности што се среќаваат за време на испораката и во текот на нивниот животен век.Нашата посветеност на безбедноста и еколошката одржливост за сите наши производи е причината зошто инвестираме во сертификати како UL1973, UL2580, IEC62619, CEC, UN38.3, TUV и PICC, за да се осигураме дека ги исполнуваме стандардите за квалитет и безбедност на индустријата.

Безбедност и сертификација

100+ глобални, среќни клиенти.Направивме производи за фирми во САД, Канада, Австралија, и повеќе.Од октомври 2022 година , имаме 48 големи дилери ширум светот!

10.000 квадратни метри од фабриката

Брзо се шириме.Во моментов имаме 250+ вработените и 10.000 квадратни метри фабрички простор подготвен да ви служи.

Брз и одговорен

Ние сме брзи и реагираме.Поврзете се со нас на нашата страница и ние ќе ви одговориме што е можно поскоро.

Serving the Solar Retailers and Installers of the Fortune 500

Услуга на соларните трговци и монтери на Fortune 500

BSLBATT Battery е компанија фокусирана на технологија со широка IP адреса.Со седиште во Хуижоу, Кина , BSLBATT Battery има производствени капацитети во Хуижоу со клиенти од целиот свет.

 

Распоредени сме повеќе од 90.000 батерии низ целиот свет и постигната енергетска самодоволност за 50.000 домаќинствата и се првите литиум-јонски батерии во Кина што се сертифицирани од UL решенија и TÜV SÜD. Нашите силни односи со ОЕМ и долгогодишното искуство му даваат доверба на Fortune 500 трговци и монтери на соларни производи.

Нашиот народ

Би сакал да ве запознаам со еден од најдобрите менаџерски тимови во индустријата.Преку внатрешен раст, стратешки превземања и таргетирано регрутирање, собравме група на директори кои немаат ништо според нивното знаење за индустриите за складирање енергија и електроника на електрична енергија.Сето ова, само нашиот менаџерски тим се приближува до скоро 180 години колективно искуство во овие две индустрии.Луѓето кои биле „околу блокот“, го знаат најбрзиот пат до решенија и имаат свои доверливи мрежи на врски.Нашите луѓе се нашата компанија.Ја делиме истата страст за отворено и одржливиот начин на живот како и клиентите со кои работиме.Ние сме страсни да го направиме нашиот дел за да обезбедиме зелено складирање на обновлива енергија за посветла иднина.

Напојувана од нашата Li-Iron батерија разберете повеќе

Дали сте заинтересирани за нашите батерии?Станете препродавач

Да ги испорачаме највозбудливите и иновативни решенија за потрошувачите на складирана енергија преку развој на високо доверливи партнерства со нашите клиенти и добавувачи.