Воведување на BSLBATT® литиумски (LiFePo4) производител на батерии

Ви треба повеќе од батерија LiFePO4, потребен ви е добавувач ветеран со искуство со повеќе од 20 години литиумска батерија, кој може да ви помогне ефикасно да го интегрирате вашиот синџир на снабдување, да го изградите вашиот бренд и брзо да го зголемите вашиот профит.

Вистинската кинеска фабричка база на литиумски батерии

Ние сме лидери во литиум железо фосфат батерии , правејќи ја обновливата енергија достапна и прифатлива.Денес, нашите револуционерни нетоксични батерии од литиум железо фосфат со длабок циклус ги заменуваат оловните батерии во home energy storage, vehicles, ships and materials handling. Иднината на BSLBATT батерија е напредно складирање на обновлива енергија со примена на нашата комерцијална и патентирана технологија за батерии во цврста состојба.

Нашите предности се како што следува:

Од 2003 г

12 години професионална фабрика со 3 згради.Површината на зградата е повеќе од 10,000㎡ (компанијата е основана во 2003 ).

Фабричка сертификација

Нашата силна посветеност на стандардите за квалитет и животна средина ни помогна да добиеме глобално признати сертификати IATF 16949, ISO 9001 и ISO 14001.

Одличен квалитет

Батерии од класа А, производите се во согласност со CE, MSDS, UN38.3, UL1973, IEC62133 и други сертификати.

Саморазвиен BMS

Wifi, bluetooth, комуникација и други функции може да се прилагодат, компатибилни со 20 брендови инвертери ( SMA, Victron Energy, Deye, Growatt, Goodwe, Studer, Voltronic, Sermatec, Solis, SOFAR, SolaX, TBB, Sermatec, Sungrow и Solaredge inverters are 100% compatible and safe.)

Прилагодена услуга

Функција BMS, систем со висок напон или висока струја, поддршка за бесплатно системско решение.

Брза испорака

Примерок: 10-12 работни дена.Нарачка на големо: 20-25 работни дена

Пофалби на клиентите

Силно досие на производство и испорака до OEM и пазарите директно до потрошувачите

Услуга за клиенти

Неспоредлива услуга и поддршка за клиентите - нашиот тим е секогаш достапен да помогне.

Мисија

Мисијата да се има зелена, обновлива енергија станува најдобра и најекономична одлука

Сумирајќи, нашата фабрика може да обезбеди многу добра поддршка во однос на цената, квалитетот и времето на производство.

Сериски модел со жешка продажба

Нашите батерии се направени од топ-бренд и grade-A battery cells .

 

Поминуваме низ многу строги процеси на проверка при изборот на ќелии на батерии за да се осигураме дека производите што ви се испорачуваат се задоволителни.

 

● Нема Moq

 

● Прилагодена боја на куќиште/етикета/пакет

 

l LCD и Bluetooth опционални

 

● Пред-греење, може да се користи при ниски температури

 

l Поддршка за сериско или паралелно поврзување

lithium battery factory

Сертификација

Сертификати на UL 9540, UL 1973, CE, MSDS, IEC62619, UN38.3, ISO и CEC одобренија.

PICC
RoHS2.0
ISO14001(1)
CE
ISO90001

Истакната серија на батерии

20 + Години

Искуство во индустријата

5000+

Среќни клиенти

10.000 ㎡

Работилница

950+ модели

Избор на батерии

Професионален тим

7*24 професионална услуга

Технологија на производство

lithium ion battery factory

Прилагодете ја батеријата во четири лесни чекори

Чекор 1 Комуникација со спецификациите на батеријата

Комуникацијата за спецификациите на батеријата треба да ги содржи следните информации: Примена;Напон и капацитет на батеријата;Барања за големината на батеријата;Струја на полнење и струја на празнење.

lithium iron phosphate battery

Теп 2 Потврда за решение за литиумска батерија

Инженерскиот тим на BSLBATT ќе ви понуди приспособено решение за батерии кое е прилагодено на вашите специфични потреби.Нашиот искусен продавач ќе работи со вас навремено.

BSLBATT (2)

Чекор 3 Примероци за евалуација на тест и масовно производство

По евалуацијата на квалитетот на примероците, можеме да изградиме соработка од нарачки од мали размери до производство на големо, за да се осигураме дека квалитетот ги надминува вашите очекувања.

BSLBATT battery

Чекор 4 Пакет и испорака

Имаме многу начини за испорака по ваш избор. Како што е превозот по море, воздушен пат или воз. Имаме сертификати за DG и транспортни сертификати.

Package And Shipping

Ајде да го подигнеме профитот од вашиот проект на следното ниво, сега!

Трговија на големо?Да се ​​приспособи?Пример?Или само прво добијте понуда?

Во секој случај, ве молиме контактирајте со нас, нашиот професионален тим ќе ви ги обезбеди највредните насоки и услуги.