banner

Литиумска соларна батерија 12v 250ah |Најдобра литиумска батерија за спринтер


Спецификација на производот:

  • MOQ: 10 парчиња
  • Време на испорака: 25-35 работни дена
  • Капацитет на снабдување: Околу 2 милиони KVAH секоја година
  • Боја: Боја приспособлива
  • Начини за плаќање : L/C, D/P, T/T, PayPal, Western Union
  • Пристаниште: Гуангжу/Шенжен
Повеќе информации

12 волти литиумска батерија (LiFePO4) 250 Ah BSLBATT литиум

Овој 12v 250ah литиумска соларна батерија е дизајниран во Кина за да биде совршена лесна замена со високи перформанси за традиционалната оловна батерија.Совршено за медицинска опрема, електрични алати и надградба на SLA! Други апликации се UPS системи, уреди за излез, алармни системи и осветлување за итни случаи.

12v 250ah lithium solar battery

Ова 12 волти литиумска батерија е совршен за бројни апликации и долг животен век врз основа на новото Технологија LiFePO4. Што е поефикасно од постоечката технологија.Времетраењето на литиумските батерии е приближно 3-4 пати повеќе од традиционалните оловно-киселински батерии без никаков недостаток од конверзија или безбедност.На просечната литиумска батерија и се потребни само 5-6 часа за целосно да се наполни.Дизајниран без употреба на олово или киселина за создавање на енергија во него не испушта штетни гасови и нуди заштита од кратки споеви, преполнување или претерано празнење.Оваа литиумска батерија е дизајнирана во Кина за да биде совршена лесна замена со високи перформанси за a традиционална оловно-киселинска батерија .

24v 250ah lithium ion battery

Оваа литиумска соларна батерија од 12v 250ah заменува - 12v SLA, AGM или оловно-киселински батерии за сите ваши повеќенаменски потреби.

Карактеристики и предности на СИТЕ нова литиумска батерија BSLBATT 12 волти:

● Продолжено траење на батеријата – трае 5-10 пати подолго од традиционалните батерии со оловна киселина

● Лесна инсталација – може да се инсталира во која било ориентација

l Брзо полнење – околу 4~6 часа за целосно полнење

● Мала тежина – половина од тежината во споредба со батериите со оловна киселина

l Батеријата ќе работи и ќе се полни нормално со постоечкиот систем за полнење

l Побезбедно од традиционалните батерии – без експлозија и палење, без истекување

● Ниско само-празнење

● BMS заштита

● Извонредна термичка стабилност

● Вграден SOC мерач

● Заштита од краток спој

● Заштита од преполнување и препразнење

● Еколошки безбедни – без отровно олово, киселина, тешки метали, без гасови при полнење, фабрички затворени

250ah lithium iron phosphate solar battery

СУПЕРИОРНА МОЖНОСТ

Литиумската соларна батерија 12v 250ah е дизајнирана и дизајнирана во Кина од BSLBATT, водечки светски снабдувач на батерии со длабок циклус речиси 20 години .Можете да бидете сигурни дека BSLBATT е производ со највисок квалитет на пазарот - поддржан од извонредната поддршка за корисници на BSLBATT.

Карактеристики и спецификации

Предмети Параметар
Тип на батерија 12v 250ah литиумска соларна батерија (LiFePO4)
Номинален напон 12,8 V
Номинален капацитет 250 Ах
Енергија 3200 WH
Димензии (Д x Ш x В) 500 mm x 239 mm x 217 mm
Тежина 30,6 кг
Материјал на случајот АБС/Железно куќиште
Сертификати CE/ISO/UN38.3/MSDS
Ефикасност 99%
Само-празнење <1% месечно
Серии и паралелна апликација макс.4 серии или 4 паралелно поврзани апликација
Континуирана струја на празнење 180 А (2,3 kW)
30-ти континуирано празнење 250 А (3,2 kW)
Работен температурен опсег -20 ~ 60 ℃
Напон на крајот од празнењето 14,4 V
Работен напон 11,2-14,4V
Температура на празнење -4 до 140 ºF (-20 до 60 ºC)
Температура на полнење 32 до 113 ºF (0 до 45 ºC)
Температура на складирање 23 до 95 ºF (-5 до 35 ºC)
Циклус на живот > 3000 циклуси
Стапка на само-празнење Преостанат капацитет: ≤3%/месец;≤15%/год
Реверзибилен капацитет: ≤1,5%/месец;≤8%/години
Опсег на температура и влажност на складирање Помалку од 1 месец: -20℃~35℃, 45%RH~75%RH
Помалку од 3 месеци: -10℃~35℃, 45%RH~75%RH
Препорачана средина за складирање: 15℃~35℃,45%RH~75%RH

Примарни конкурентски предности:

Гаранција за потекло/Гаранција Цена Карактеристики на производот Перформанси на производот Навремена испорака Одобрувања за квалитет Репутација Услуга Прифатени мали нарачки

ВНАТРЕШНА СТРУКТУРА:

BSLBATT се грижи за сите детали од пакетот литиумски батерии за да ве увери дека ќе ја добиете најбезбедната и издржлива батерија со користење на искуство:

36v 200ah lithium battery 36 volt battery lithium
36 volt lithium batteries 36 volt lithium battery
36 volt lithium deep cycle battery 36v lithium deep cycle battery
Двоен безбеден BMS, челична плоча на врвот и надземни поддржани завртки Приспособен и квалификуван кабел за брзо полнење и празнење

250ah battery

Главните извозни пазари:

Азија/Австралазија Централна/Јужна Америка/Источна Европа/Среден Исток/Африка Северна Америка/Западна Европа

Без разлика дали сте подготвени да нарачате или само сакате понуда за цена, ние ќе се потрудиме да ви помогнеме.Ве молиме пополнете го формуларот подолу со вашите податоци за контакт или испратете го вашето барање до [заштитена е-пошта] , ќе се вратиме со вас што е можно поскоро.

Остави коментар
Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.Задолжителните полиња се означени *

Може да ви се допадне

Пишете ни

Прилагодената услуга е добредојдена.Оставете го вашето барање и со задоволство ќе контактираме со вас во рок од 24 часа.