banner

Пакет литиумски батерии од 24V 100Ah (LFP)


Спецификација на производот:

  • MOQ: 10 парчиња
  • Време на испорака: 25-35 работни дена
  • Капацитет на снабдување: Околу 2 милиони KVAH секоја година
  • Боја: Боја приспособлива
  • Начини за плаќање : L/C, D/P, T/T, PayPal, Western Union
  • Пристаниште: Гуангжу/Шенжен
Повеќе информации

BSLBATT 100 ампер-час литиум-јонска батерија 24 волти

Литиумската батерија BSLBATT® 24V 100AH ​​моментално е алтернативна батерија (AR) што користи AGM, гел со длабок циклус или батерии богати со оловна киселина , погоден за секаква примена

BSLBATT® 24V 100AH ​​литиумска батерија има вградена Систем за управување со батерии (BMS) .BMS е дизајниран да ја заштити батеријата од оштетување од какви било надворешни несреќи, кои обично предизвикуваат оштетување на батеријата.

Литиумските батерии можат да кружат до 5000 пати на 80% длабочина на празнење и да не произведуваат емисии што ги прави еколошки и многу безбедни поради вградениот систем за управување со батерии (BMS) и антиинфламаторниот слој.

24V 100Ah Lithium Battery

Овој 24V 100Ah литиум железо фосфат батерија е совршен во многу апликации, вклучително и морски и електрични возила.Одржува постојана моќност и е опремен со тип на терминал М8 и вградена заштита од преполнување.Сите BSLBATT LiFePO4 батерии имаат флексибилност за инсталација, можности за брзо полнење и не бараат одржување.

24V 100Ah Lithium Battery


КАРАКТЕРИСТИКИ:

lЗамена за оловно-киселински батерии - и уште повеќе за ваш долар

lЗаштита од преполнување и претерано празнење;

● Без одржување, модуларен и лесен

l Подолг животен век во споредба со оловно-киселинската батерија

● Висококвалитетни батерии, спецификации за материјали и модели

● Интелигентната заштитна табла, протоколот за комуникација и интерфејсот може да се прилагодат

● Автоматски процес на заварување на самото место за да се обезбеди сигурност на поврзувањето и да се задоволат високите тековни полнење и празнење

● Нулта одржување

● 100% употреблив капацитет

● 3 години гаранција

СУПЕРИОРНА МОЖНОСТ

Литиумската батерија 24v 100ah е дизајнирана и дизајнирана во Кина од BSLBATT, водечки светски снабдувач на батерии со длабок циклус речиси 20 години .Можете да бидете сигурни дека BSLBATT е производ со највисок квалитет на пазарот - поддржан од извонредната поддршка за корисници на BSLBATT.

Карактеристики и спецификации

Предмети Параметар
Тип на батерија 24v 100ah LiFePO4 батерија
Номинален напон 25,6 V
Номинален капацитет 100 Ах
Енергија 2560 WH
Димензии (Д x Ш x В) 520 mm x 267 mm x 228 mm
Тежина 27,7 кг
Материјал на случајот АБС/Железно куќиште
Сертификати CE/ISO/UN38.3/MSDS
Ефикасност 99%
Само-празнење <1% месечно
Серии и паралелна апликација макс.4 серии или 4 паралелно поврзани апликација
Врвна струја на празнење 200 А (7,5 с ± 2,5 с)
Тековно исклучување на празнење BMS 280 A ± 50 A (9 ±4 ms)
Работен температурен опсег -20 ~ 60 ℃
Напон на крајот од празнењето 28,8 V
Работен напон 22,4-28,8V
Температура на празнење -4 до 140 ºF (-20 до 60 ºC)
Температура на полнење 32 до 113 ºF (0 до 45 ºC)
Температура на складирање 23 до 95 ºF (-5 до 35 ºC)
Циклус на живот > 3000 циклуси
Стапка на само-празнење Преостанат капацитет: ≤3%/месец;≤15%/год
Реверзибилен капацитет: ≤1,5%/месец;≤8%/години
Опсег на температура и влажност на складирање Помалку од 1 месец: -20℃~35℃, 45%RH~75%RH
Помалку од 3 месеци: -10℃~35℃, 45%RH~75%RH
Препорачана средина за складирање: 15℃~35℃,45%RH~75%RH

Примарни конкурентски предности:

Гаранција за потекло/Гаранција Цена Карактеристики на производот Перформанси на производот Навремена испорака Одобрувања за квалитет Репутација Услуга Прифатени мали нарачки

ВНАТРЕШНА СТРУКТУРА:

BSLBATT се грижи за сите детали од пакетот литиумски батерии за да ве увери дека ќе ја добиете најбезбедната и издржлива батерија со користење на искуство:

36v 200ah lithium battery 36 volt battery lithium
36 volt lithium batteries 36 volt lithium battery
36 volt lithium deep cycle battery 36v lithium deep cycle battery
Двоен безбеден BMS, челична плоча на врвот и надземни поддржани завртки Приспособен и квалификуван кабел за брзо полнење и празнење

Главните извозни пазари:

Азија/Австралазија Централна/Јужна Америка/Источна Европа/Среден Исток/Африка Северна Америка/Западна Европа

Без разлика дали сте подготвени да нарачате или само сакате понуда за цена, ние ќе се потрудиме да ви помогнеме.Ве молиме пополнете го формуларот подолу со вашите податоци за контакт или испратете го вашето барање до [заштитена е-пошта] , ќе се вратиме со вас што е можно поскоро.

Остави коментар
Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.Задолжителните полиња се означени *

Може да ви се допадне

Пишете ни

Прилагодената услуга е добредојдена.Оставете го вашето барање и со задоволство ќе контактираме со вас во рок од 24 часа.