banner

36V 80ah литиумска батерија


Спецификација на производот:

  • MOQ: 10 парчиња
  • Време на испорака: 25-35 работни дена
  • Капацитет на снабдување: Околу 2 милиони KVAH секоја година
  • Боја: Боја приспособлива
  • Начини за плаќање : L/C, D/P, T/T, PayPal, Western Union
  • Пристаниште: Гуангжу/Шенжен
Повеќе информации

36V 80Ah литиумска батерија со BMS литиумско железо фосфатна батерија Совршена за количка за голф, RV и морски

Зголемете ја вашата игра со литиумски батерии.Со повеќе од двојно поголем капацитет од оловната киселина, можете да го вклучите вашиот мотор за тролање двојно подолго со половина од тежината.Литиумските батерии од 36V 80Ah се најлесниот начин да останете подолго на вода во потрага по следната голема.

Литиумската батерија од 36V 80Ah е моќна и направена како врвна класа LiFePO4 батерија и таа е подготвена за вклучување и репродукција.Одлична батерија за Мотори за тролање на морето, складирање на соларна енергија и апликации за колички за голф .36V 80Ah е единечен модул и тежи помалку и зафаќа помалку простор од три 12v 100AH ​​поврзани во серија.Подобро е да ја користите вистинската напонска батерија за вашата апликација наместо да ги поврзувате литиумските батерии во серија.Купи го сега!

best lithium golf cart batteries

Нашите сигурни и безбедни батерии за тролање со литиум железо фосфат доаѓаат со 5-годишна гаранција и се очекува да траат најмалку 10 години.Тие се одлични како замена за капка, и како и сите наши батерии, доаѓаат со нашата одлична услуга за клиенти.

Добијте ги вашите литиумски батерии од 36V 80Ah уште денес по цена што нема да ви ги наруши парите.

36V 80AH lithium battery

ЗОШТО ДА НЕ ИЗБЕРЕТЕ НАС?

1. Нашата компанија е претпријатие со висока технологија со 18 години искуство во батерии за истражување и развој.

2. Со вкупен распон од 12.000 квадратни метри, нашиот месечен производствен капацитет може да надмине 6.000.000 Ah во нашите фабрики.

3. Прифатено е флексибилно прилагодување и производство.

4. Ветуваме дека ќе обезбедиме висококвалитетни производи со нашиот професионален тим за истражување и развој, остварени и искусни работници и напредна опрема.

5. Строго управување и контрола за секој напредок во производството и 100% КК инспекција пред пратката.

6. Ние обезбедуваме услуга на примерок и брза испорака и испраќаме некој да го следи напредокот на логистиката по испораката.

7. 5 години гаранција (со продолжување до 10 години).Професионална услуга по продажбата, дајте инструкции како да ги користите производите.

Lithium storage battery supplier


КАРАКТЕРИСТИКИ:

l Дополнителна замена за оловно-киселински батерии - и уште повеќе за ваш долар

● Без одржување, модуларен и лесен

● Се полни до 1 година без оптоварување и нема потреба од полнач за капки - одлично за складирање без надзор

l Подолг животен век во споредба со оловно-киселинската батерија

● Заштеда на тежина до 60%.

● 100% употреблив капацитет

● Повеќе енергија со 1/3 помала големина

● Помалку од 3% самопразнење

● Вградена безбедносна заштита

● Нулта одржување

● Загарантиран квалитет

● Заштити: висок/низок напон;краток спој;висока/ниска температура

● Дизајниран и склопен во Шенжен, Кина

● 5-годишна гаранција

СПЕЦИФИКАЦИИ:

Предмети Параметар
Тип на батерија 36V литиум-јонска кола за голф батерија (LiFePO4)
Номинален напон 38,4 V
Номинален капацитет 86 АХ
Енергија 3302 WH
Тежина 29 кг
Материјал на случајот АБС/Железно куќиште
Сертификати CE/ISO/UN38.3/MSDS
Максимална струја на континуирано полнење (A) 80 А
Максимална струја на континуирано празнење (A) 100 А
Серии и паралелна апликација 14S
Максимална моментална струја на полнење (10S) 80 А
Максимална моментална струја на празнење (10S) 150 А
Работен температурен опсег -20 ~ 60 ℃
Препорачана стандардна струја за наплата (A) <30 А
Димензии на кутијата за батерии (должина*ширина* висина)ММ 522*240*218мм
Контролен метод MOS+Bluetooth
материјал за куќиште за батерија метал
Опсег на работна температура полнење: 0℃~55℃ празнење:-20℃~+55℃
Циклус на живот > 3500 циклуси
Стапка на само-празнење/месец (25℃,SOC100%) 0,03
температура на складирање -10℃~+35℃
Ниво на SIP IP54
Фабрика за батерии SOC 0,7
календарски живот 12Г
функција на топлина изборен
Потрошувачка на енергија BMS ≤3W
Точност на теоретска проценка на СПЦ ± 5%
Точност на стекнување на еден напон ± 5 mV
Точност на стекнување на температурата ±2℃
Точност на тековното стекнување ≤±0,5% FSR
Баланс на струја ≤100mA
Заштитна функција Заштита од прекумерна струја, заштита од прекумерно полнење, заштита од прекумерно празнење, заштита од високи и ниски температури, ненормална функција на аларм
Работен опсег на SOC на батеријата 0-100%
Прилагодете ја вашата батерија

BSLBATT ветува дека ќе дизајнира и произведува висококвалитетни приспособени литиумски батерии за вас.


Систем за управување со батерии:

BMS ги има сите функции кои се:

● Функција за откривање преполнување

● Функција за откривање на прекумерно празнење

● Висока температура

● Функција за кратко откривање

● Термички шок

● Нема пожари

● Без експлозии

l Функција за откривање над струја

● BMS е дизајниран за литиумска батерија од 4 серии

 

Безбедност:

BSLBATT® батериите се базираат на Технологија на литиумска железна батерија (LiFePO4) .Ова е најбезбедната литиум технологија достапна денес.Згора на тоа, нашата нарачана обвивка и електроника дополнително ја зголемуваат безбедноста и издржливоста.

Примарни конкурентски предности:

Гаранција за потекло/Гаранција Цена Карактеристики на производот Перформанси на производот Навремена испорака Одобрувања за квалитет Репутација Услуга Прифатени мали нарачки

ВНАТРЕШНА СТРКУТУРА:

BSLBATT се грижи за секој детал од пакетот литиумски батерии за да ве увери дека ќе ја добиете најбезбедната и најиздржлива батерија со користење на искуство:

36v 200ah lithium battery  lifepo4 36v 80ah
36 volt lithium batteries 36 volt lithium battery
36 volt lithium deep cycle battery 36v lithium deep cycle battery
Двоен безбеден BMS, челична плоча на врвот и надземни поддржани завртки Приспособен и квалификуван кабел за брзо полнење и празнење

Главните извозни пазари:

Азија/Австралазија Централна/Јужна Америка/Источна Европа/Среден Исток/Африка Северна Америка/Западна Европа

Без разлика дали сте подготвени да нарачате или само сакате понуда за цена, ние ќе се потрудиме да ви помогнеме.Ве молиме пополнете го формуларот подолу со вашите податоци за контакт или испратете го вашето барање до [заштитена е-пошта] , ќе се вратиме со вас што е можно поскоро.


Може да ви се допадне

Пишете ни

Прилагодената услуга е добредојдена.Оставете го вашето барање и со задоволство ќе контактираме со вас во рок од 24 часа.