banner

Воздушна работна платформа / AWP литиумски батерии


Спецификација на производот:

  • MOQ: 10 парчиња
  • Време на испорака: 25-35 работни дена
  • Капацитет на снабдување: Околу 2 милиони KVAH секоја година
  • Боја: Боја приспособлива
  • Начини за плаќање : L/C, D/P, T/T, PayPal, Western Union
  • Пристаниште: Гуангжу/Шенжен
Повеќе информации

ИНТЕЛИГЕНТНАТА ЛИТИУМ-ЈОНСКА БАТЕРИЈА НА BSLBATT ДОСТАВУВА ПОВЕЌЕ ВРЕМЕ НА РАБОТА, ЖИВОТЕН ВРЕМЕ И МИР НА УМОТ.

Лифтовите со ножици и другите воздушни работни платформи (AWP) бараат ефикасен и доверлив извор на енергија што лесно можат да го обезбедат производите на литиумската батерија BSLBATT.Знаат врвните производители на воздушни работни платформи и компаниите за изнајмување опрема BSLBATT литиумски батерии со длабок циклус испорачува сигурна моќност за опремата со најголеми барања, која работи во најтешки услови.

AWP Lithium Batteries

Најсигурни литиум-јонски батерии на пазарот

Нашиот Батерии LiFePO4 (литиум железо фосфат). се развиени за циклични апликации, каде батериите често се полнат и испразнуваат. LiFePO4 е технологија за батерии на иднината, особено за циклични апликации каде што се важни лесните, високите струи и голем број циклуси!

aerial work platform battery ДОЛГ ЖИВОТ И 5 ГОДИНИ ИЛИ 10.000 ЧАСА ГАРАНЦИЈА

Над 3 пати подолго од животниот век на оловната киселина
батерии, 10 години дизајнерски век, 5 години или 10.000 часа
гаранција за да ви донесе мир на умот.

БАТЕРИЈА ЗА СИТЕ ВРЕМЕ

Работи безбедно и ефикасно во одредени средини со високи и ниски температури.Полнење со функција за само-загревање кога температурите на -20°C и стапката на празнење сè уште може да достигне 80%.

aerial work platform manufacturers
LiFePO4 Packs for Aerial Working Platform НАМАЛУВАЊЕ НА ТРОШОЦИТЕ

Полнењето со можност за полнење ја подобрува ефикасноста, ги заштедува сметките за електрична енергија и ги намалува трошоците за оштетување од греењето на батериите.

НЕМА ЗАМЕНА НА БАТЕРИИ И СКЛАДИРАЊЕ

Нема повеќе редовно менување на батеријата
или потребни соби за полнење, заштеда
дополнителни трошоци, подобрена безбедност.

aerial work platform
aerial work platform manufacturers usa ПОМАЛКУ ЕМИСИИ НА CO 2

Намалете го јаглеродниот отпечаток и бр
опасни испарувања или излевање киселина

Својства:

Подолг животен век: до 4000 циклуси (80% DoD, во зависност од моделот)

Висока енергетска густина

Одлични перформанси при полнење и празнење

Пониско само-празнење

Неограничено средно полнење = не е потребна промена на батеријата

Лесни

Техничка спецификација

Модел
B-LFP24-105 B-LFP24-105 B-LFP24-160 B-LFP24-160
Номинален напон 25,6 V 25,6 V 25,6 V 25,6 V
Номинален капацитет 105 Ах 105 Ах 160 Ах 160 Ах
складирана енергија (Wh/kg) 2688 Wh 2688 Wh 4096 Wh 4096 Wh
Димензија(cm)L*Ш*В 44,8×24,4×26,1 44,8×26,4×28,1 50,8х35х19,1 52,4х36х26,1
Само-празнење (месечно) Максимум 3% Максимум 3% Максимум 3% Максимум 3%
Тежина kg (lbs.) 24 (52,9) 27 (59,5) 39 (85,5) 43 (94,8)
Континуирано празнење 120 А 105А 120 А 150 А
Максимално празнење 180A (20S) 250А (30С) 180А (30С) 250А (30С)
Комбинација на клетки 8S1P 8S1P 8S2P 8S2P
Стандардна наплата 30 А 30 А 30 А 30 А
стапка на IP IP67
Полнење 32°F~131°F (0°C ~ 55°C)
Испуштање -4°F~131°F (-20°C ~ 55°C)
Складирање (1 месец) -4°F~113°F (-20°C ~ 45°C)
Складирање (1 година) 32°F~95°F (0°C ~ 35°C)

Замена со капка: одговара како ракавица

Нашите литиум-јонски батерии за замена може директно да ги заменат вашите сегашни SLA батерии во многу апликации.Имаат одличен животен век до 2000 циклуси.Овие батерии без одржување имаат исти димензии како и SLA батериите, но се многу полесни (до 70% полесни) и имаат многу подобри перформанси и економичен век на траење.Батериите за замена што се пуштаат се исклучително безбедни: тие можат брзо да се полнат без прегревање и гасификација, тие исто така заштитија од преоптоварување и целосно празнење благодарение на вградениот BMS.

Исто така, од еколошка гледна точка, има само предности: овие батерии не содржат киселина, олово и други токсични материи.

AWP Lithium Batteries cost

Модуларни блокови: сериско и паралелно поврзување Литиум-јонски ли-јон

LIFEPO4

МОДУЛАРЕН

СЕРИСКО И ПАРАЛЕЛНО ПРИКЛУЧУВАЊЕ

Нашиот технички тим е тука да ви помогне со вашите приспособени проекти или да ви понуди решение за вашиот електричен производ!Заедно го бараме најдоброто решение, земајќи ги предвид барањата на производот, соодветната технологија, димензиите и тежината, обликот на потребната батерија,…

Без разлика дали за сериско производство на вашиот производ или за специфичен проект прилагоден за еден од вашите клиенти, секогаш можете да сметате на целосна техничка резервна копија.Нашиот технички тим се состои од технички калкулатори, инженери, дизајнери и технички купувачи за да ви го обезбедат најдоброто можно решение.

Ние обезбедуваме низа од следната генерација, докажани системи за управување со батерии кои ќе работат за сите литиумски батерии со висока моќност кои вообичаено се користат во низа апликации за електрични возила (и други).

Тие се многу прилагодливи и во хардвер и во софтвер, овозможувајќи опсег на батериски системи од неколку ќелии до стотици ќелии.Модуларниот дизајн овозможува системите лесно да се прошират според вашите потреби, реконфигурирајќи се по потреба.

AWP Lithium Batteries

ВНАТРЕШНА СТРУКТУРА:

BSLBATT се грижи за сите детали од пакетот литиумски батерии за да ве увери дека ќе ја добиете најбезбедната и издржлива батерија со користење на искуство:

36v 200ah lithium battery 36 volt battery lithium
36 volt lithium batteries 36 volt lithium battery
36 volt lithium deep cycle battery 36v lithium deep cycle battery
Двоен безбеден BMS, челична плоча на врвот и надземни поддржани завртки Приспособен и квалификуван кабел за брзо полнење и празнење

Главните извозни пазари:

Азија/Австралазија Централна/Јужна Америка/Источна Европа/Среден Исток/Африка Северна Америка/Западна Европа

Без разлика дали сте подготвени да нарачате или само сакате понуда за цена, ние ќе се потрудиме да ви помогнеме.Ве молиме пополнете го формуларот подолу со вашите податоци за контакт или испратете го вашето барање до [заштитена е-пошта] , ќе се вратиме со вас што е можно поскоро.

Остави коментар
Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.Задолжителните полиња се означени *

Може да ви се допадне

Пишете ни

Прилагодената услуга е добредојдена.Оставете го вашето барање и со задоволство ќе контактираме со вас во рок од 24 часа.