banner

Bateri Detare Litium 36 Volt 60AH


Specifikim produkti:

  • MOQ: 10 copë
  • Koha e dërgimit: 25-35 ditë pune
  • Kapaciteti i furnizimit: Rreth 2 milion KVAH çdo vit
  • Ngjyrë: Ngjyra e personalizueshme
  • Menyra pagese : L/C, D/P, T/T, PayPal, Western Union
  • Porti: Guangzhou/Shenzhen
Më shumë Informacion

B-LFP36-60 Bateri detare litium

E fokusuar në sigurinë dhe besueshmërinë, me vite përvojë detare, BSLBATT përpiqet të ofrojë zgjidhjet më të mira të ruajtjes së baterive litium.Sistemet e baterive të litiumit mund të përdoren në të gjithë aplikacionet e motorëve shtytës dhe troling, duke ofruar një shpërndarje të qëndrueshme të energjisë, peshë më të ulët dhe kohëzgjatje më të gjatë se bateritë tradicionale me acid plumbi.Dyqani i baterive litium ofron sisteme baterish LiFePO4 në 12V, 24V, 36V, 48V, 72V, 96V dhe më shumë!I përshtatshëm për trolling, shtytje elektrike, shtytës me hark dhe të gjitha nevojat tuaja detare elektrike ose hibride.

Bateritë tona litium-jon detare ofrojnë fuqi fillestare dhe mund t'ju lejojnë të përdorni në mënyrë të sigurtë 100% DOD (thellësia e shkarkimit) për bankën tuaj të shtëpisë.Me më pak se 1% vetëshkarkim në muaj, enët me bateritë tona mund të qëndrojnë plotësisht të ngarkuara për më shumë se një vit pa përdorim.

36 Volt Lithium Marine Battery

Teknologjia e baterive litium BSLBATT mund të zgjasë deri në 5000 cikle.Zakonisht një bateri plumbi me cikël të thellë do të zgjasë vetëm rreth 300 – 500 cikle.Do të thotë që mund t'ju duhet të zëvendësoni bateritë tuaja të plumbit mbi 15 herë për të barazuar jetëgjatësinë e vetëm 1 Bateri BSLBATT.Bateritë litium-jon BSLBATT do t'ju kursejnë mijëra dollarë gjatë gjithë jetës së aplikacionit tuaj duke e bërë këtë një investim të zgjuar.Mendoni për të gjitha paratë dhe zhgënjimin që keni shpenzuar për bateritë e plumbit.Litiumi është një alternativë e gjelbër që po bëhet shpejt teknologjia e zgjedhur për mijëra njerëz dhe biznese në mbarë botën.

Çuditërisht e lehtë, Bateria Detare e Litiumit 36 ​​Volt peshon vetëm 25,6 paund!E përkryer për varkat e sheshta dhe anijet e tjera të peshkimit me ujë të cekët ku pesha është më e lartë.Kjo është mënyra më e shpejtë, më efektive dhe më ekonomike për të nxjerrë 97 lbs* nga varka.Një varkë më e lehtë është më e shpejtë dhe më efikase në karburant dhe mund të hyjë në më shumë vende.Kapni peshk aty ku konkurrentët tuaj nuk munden.

Kutitë e baterive detare të litiumit B-LFP 36 Volt janë të certifikuara IP55.Certifikimi IP55 i bën bateritë tona rezistente ndaj ujit, por jo të papërshkueshëm nga uji.Ne nuk rekomandojmë zhytjen e plotë të baterive nën ujë.Ashtu si me çdo sistem elektrik/bateri, ekspozimi i vazhdueshëm ndaj shiut ose nxehtësisë është i dëmshëm për performancën dhe jetën e sistemit.

Produktet BSLBATT® janë të lehta, kompakte, efikase dhe mund të përdoren për të gjitha llojet e përdorimeve dhe aplikimeve.BSLBATT® janë projektuar për të zëvendësuar bateritë e gjeneratës së vjetër (bateritë VRLA, AGM ose OPZ) në 12V , që është me performancë të ulët dhe të dëmshme për mjedisin (përdorimi i metaleve të rënda dhe elektroliteve acidike).

Solutions


Karakteristikat e baterisë detare të litiumit LBP 36V 60Ah

Një opsion i shkëlqyer për motorët trolling dhe aplikacione të tjera detare

>4000 Cikle në 80% thellësi shkarkimi

Krijoni sisteme 36-1000 volt

Operacioni në seri dhe/ose paralel

Balancimi automatik i qelizave të sistemit

IP56 kuti rezistente ndaj ujit dhe pluhurit të Grupit 31

Monitorimi i temperaturës

Stabilitet i jashtëzakonshëm i tensionit

Dizajn i fortë mekanik

Pa mirëmbajtje

Nuk ka gjenerim hidrogjeni ose gaz

<70% e peshës së baterive SLA me madhësi të ngjashme

Stoku i disponueshëm për dërgesë të shpejtë në Kinë ose në mbarë botën

SPECIFIKIMET:

Artikuj Parametri
Lloji i Baterisë Bateri detare litium 36 volt (LiFePO4)
Tensioni nominal 38.4 V
Kapaciteti nominal 60 Ah
Energjisë 2304 WH
Dimensionet (J x P x H) 21 × 12 × 17 inç
Pesha 58 paund
Materiali i rastit ABS/Kasë hekuri
Certifikatat CE/ISO/UN38.3/MSDS
Efikasiteti 99%
Vetë shkarkimi <1% në muaj
Aplikimi Seri & Paralel maksimumiAplikim me 4 seri ose 4 paralele të lidhura
Rryma e shkarkimit të pikut 120 A
Vazhdoni rrymën e shkarkimit 60 A
Gama e temperaturës së funksionimit -20 ~ 60 ℃
Tensioni në fund të shkarkimit 38.4 V
Tensioni i punës 33,6-38,4V
Temperatura e shkarkimit -4 deri në 140 ºF (-20 deri në 60 ºC)
Temperatura e ngarkimit 32 deri në 113 ºF (0 deri në 45 ºC)
Temperatura e ruajtjes 23 deri në 95 ºF (-5 deri në 35 ºC)
Cikli Jeta > 2000 cikle
Shkalla e vetëshkarkimit Kapaciteti i mbetur: ≤3%/muaj;≤15%/vit
Kapaciteti i kthyeshëm: ≤1.5%/muaj;≤8%/vit
Gama e temperaturës dhe lagështisë së ruajtjes Më pak se 1 muaj: -20℃~35℃, 45%RH~75%RH
Më pak se 3 muaj: -10℃~35℃, 45%RH~75%RH
Mjedisi i rekomanduar i ruajtjes: 15℃~35℃,45%RH~75%RH

Sistemi i menaxhimit të baterisë:

BMS ka të gjitha funksionet të cilat janë:

● Funksioni i zbulimit të mbingarkesës

● Funksioni i zbulimit të mbi-shkarkimit

● Temperatura e lartë

● Funksioni i zbulimit të shkurtër

● Goditje termike

● Nuk ka zjarre

● Nuk ka shpërthime

● Funksioni i zbulimit të mbirrymës

● BMS është projektuar për bateri litium të serive 4

■ Lista e produkteve

Modelet Tensioni Kapaciteti nominal Rryma maksimale e karikimit (A) Pesha (kg) +/-5% Dimensioni (+/-3 mm) Jetëgjatësia e ciklit DOD 100%
L (mm) W (mm) H (mm)
B-LFP36-40 36 40 5 26 130 69.3 81.4 > 2000
B-LFP36-50 36 50 5 28 140 80 90 > 2000
B-LFP48-12 48 12 5 7 300 150 100 > 2000
B-LFP48-16 48 16 5 8 300 150 100 > 2000
B-LFP36-15 36 15 5 7 395 70 62 > 2000
B-LFP48-18 48 18 5 9 603 68 63 > 2000
B-LFP48-20 48 20 10 15 442 285 88 > 2000
B-LFP48-30 48 30 10 21 442 360 88 > 2000
B-LFP48-40 48 40 20 27 442 325 132 > 2000
B-LFP48-50 48 50 20 33.5 442 400 132 > 2000
B-LFP48-60 48 60 20 39 442 460 132 > 2000
B-LFP48-80 48 80 20 52 442 450 177 > 2000
B-LFP48-100 48 100 50 42 442 520 177 > 2000
B-LFP48-112 48 112 50 66 130 95 150 > 2000
B-LFP48-150 48 150 50 77 442 520 280 > 2000
B-LFP48-200 48 200 50 110 442 520 320 > 2000
B-LFP48-224 48 224 50 168 150 90 300 > 2000
Duke qenë se modeli është i shumtë, tregon vetëm pjesën, mund të na kontaktoni për të kuptuar më shumë!

Aplikimet:

Minierave Kamionë ngritës Fuqia në distancë
UPS ushtarake Bateritë e shërbimeve
Diellore Industriale Telekom
Detare RV

Siguria:

Bateritë BSLBATT® bazohen në teknologjinë e baterive prej hekuri litium (LiFePO4).Kjo është teknologjia më e sigurt e litiumit e disponueshme sot.Për më tepër, kutia dhe pajisjet elektronike tona të porositura rrisin më tej sigurinë dhe qëndrueshmërinë.

Përparësitë kryesore konkurruese:

Garancia e origjinës/Çmimi i garancisë Karakteristikat e produktit Performanca e produktit Dorëzimi i menjëhershëm Miratimet e cilësisë Shërbimi i reputacionit Pranohen porositë e vogla

STRUKTURA E BRENDSHME:

BSLBATT kujdeset për çdo detaj të paketës së baterisë litium për t'ju siguruar që të merrni baterinë më të sigurt dhe më të qëndrueshme duke përdorur përvojën:

100ah lithium rv battery best 12v lithium rv battery
lithium battery in a rv lithium rv battery australia

Tregjet kryesore të eksportit:

Azia/Australia Qendrore/Amerika e Jugut/Evropa Lindore/Lindja e Mesme/Afrika Amerika e Veriut/Evropa Perëndimore

Pavarësisht nëse jeni gati të porosisni ose thjesht dëshironi një kuotë çmimi, ne do të bëjmë çmos për t'ju ndihmuar.Ju lutemi plotësoni formularin e mëposhtëm me informacionin tuaj të kontaktit ose dërgoni kërkesën tuaj tek [email i mbrojtur] , do të kthehemi tek ju sa më shpejt të jetë e mundur.

Lini një koment
Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.Fushat e kërkuara janë shënuar *

Ju mund të pëlqeni

Na shkruani

Shërbimi i personalizuar është i mirëpritur.Lini kërkesën tuaj dhe ne do të jemi të lumtur të kontaktojmë me ju brenda 24 orëve.