Prodhuesi më i mirë i baterive litium 36v, Fabrika, në Kinë

BSLBATT® u themelua në vitin 2003 dhe është një nga prodhuesit, fabrikat dhe furnizuesit kryesorë të baterive litium 36v në Kinë, duke pranuar porosi OEM, ODM dhe SKD.Ne kemi përvojë të pasur në prodhimin dhe zhvillimin e kërkimit për lloje të ndryshme të baterive litium 36v.Ne fokusohemi në teknologjinë e përparuar, hapin e rreptë të prodhimit dhe një sistem të përsosur QC.

36v Bateria Litium Shitje me shumicë dhe Shërbime OEM/ODM

BSLBATT® ofron një shumëllojshmëri të cilësisë së lartë Bateritë litium 36v me çmime të përballueshme.Me garancinë tonë standarde dyvjeçare të prodhuesit dhe mbështetjen teknike JETËSORE, mund të jeni të sigurt bateri litium me shumicë .Ne kemi një besim kaq absolut në cilësinë e BSLBATT® Bateri litiumi 36v madje ne ofrojmë mundësinë për të zgjatur garancinë e prodhuesit tuaj për të gjithë JETËN e baterisë suaj litium 36v!Asnjë markë tjetër nuk ofron këtë garanci të gjerë.

Ne do të punojmë me ju për të ndërtuar baterinë e përsosur për aplikacionin tuaj, pavarësisht nëse është tension më i lartë, më shumë kapacitet ose një pamje apo madhësi e veçantë.Ne ju kemi mbuluar.

Furnizues i baterive litium 36v

Për të fundit 20 vjet , ekipi ynë ka punuar kaq shumë për të përsosur procesin e krijimit të një baterie detare litium 36v.Me BSLBATT litium fosfat i avancuar i hekurit ( LiFePO4 ) teknologjia , bateritë japin fuqi më të fortë, peshë më të lehtë dhe zgjasin 3 herë më shumë sesa bateritë me acid plumbi – duke siguruar vlerë të jashtëzakonshme për motorët tuaj troling.

Bateria litiumi e audituar CE & ISO

BSLBATT® është një nga kompanitë e litiumit në Kinë, si një prodhues profesionist i baterive litium-jon, duke përfshirë shërbimin R&D dhe OEM mbi 18 vjet, produktet tona janë të kualifikuara me standardin ISO/CE/UL/UN38.3/ROHS.

0% Ankesa e Cilësisë

BSLBATT® ka një laborator të përparuar të testimit të cilësisë brenda shtëpisë, ekipin e inspektimit QC, bateri litium të inspektuar 100% përpara dërgesës, garanton cilësinë e produktit dhe eliminon shqetësimet tuaja.

Testi i prodhimit

Të gjitha zgjidhjet e litium-jonit plotësojnë certifikatat ndërkombëtare të sigurisë dhe iu nënshtruan programit intensiv të testeve.Prodhimi i baterive plotëson standardet më të fundit.

Dorëzimi i shpejtë

BSLBATT® mban një kohë të qëndrueshme dorëzimi prej 25 ditësh ose më pak.Ne kemi grupe pajisjesh prodhimi dhe sisteme testimi që sigurojnë datën tuaj të dorëzimit.Edhe në sezonin e pikut, ne mund të kapim kohën e dorëzimit.Nuk do ketë vonesa.

Zgjidhni baterinë tuaj litium 36v

Me fokus në sigurinë dhe besueshmërinë, BSLBATT është e përkushtuar të ofrojë zgjidhjet më të mira detare me bateri litium 36v me përvojë shumëvjeçare detare.Nga zgjedhja më e mirë e Përbërjes së Qelizës së Nivelit Një, A+ deri te marketingu dhe transporti nëpër botë, markat tona janë ato që mund t'u besoni.

Bateri litiumi 36v 50ah me shumicë

BSLBATT Bateri motorike me litium 36V 50AH është një paketë baterish e rikarikueshme moderne e krijuar me 18650 qeliza të krijuara për pajisje 36V.Ai është i përsosur për e-skuter, biçikleta elektronike, aplikacione diellore, robotë dhe aplikacione të tjera që kërkojnë bateri me densitet më të lartë energjie.


Bateritë motorike me litium BSLBATT® 36V 50AH janë një zëvendësim alternativ (AR) për çdo aplikacion që aktualisht përdor një bateri xhel me cikël të thellë, AGM ose bateri me acid plumbi të përmbytur.Rryma maksimale e shkarkimit të vazhdueshëm është 70A dhe rryma maksimale e shkarkimit është 140A për 5 sekonda.


Bateritë tona të litiumit përdorin një sistem të integruar të menaxhimit të baterive (BMS) me cilësi të lartë dhe janë të dizajnuara për të menaxhuar dhe kontrolluar të gjitha kërkesat për mbrojtjen e baterisë.BMS maksimizon performancën e baterisë duke balancuar automatikisht qelizat dhe duke i mbrojtur ato nga mbingarkesa ose shkarkimi i tepërt.Dizajni ynë i integruar BMS është ai që lejon që bateritë tona të përdoren si një "Zëvendësim alternativ" AR për çdo aplikacion që kërkon bateri litiumi të qëndrueshme, me cilësi të lartë, të besueshme dhe të lehta.​

36v 60ah Lithium Battery wholesale

Bateri litiumi 36v 60ah me shumicë

E fokusuar në sigurinë dhe besueshmërinë, me vite përvojë detare, BSLBATT përpiqet të ofrojë më të mirën në Bateri litiumi 36v 60 ah zgjidhjet e ruajtjes.Sistemet e baterive të litiumit mund të përdoren në të gjithë aplikacionet e motorëve shtytës dhe troling, duke ofruar një shpërndarje të qëndrueshme të energjisë, peshë më të ulët dhe kohëzgjatje më të gjatë se bateritë tradicionale me acid plumbi.I përshtatshëm për trolling, shtytje elektrike, shtytës me hark dhe të gjitha nevojat tuaja detare elektrike ose hibride.

 

Bateritë tona litium-jon detare ofrojnë fuqi fillestare dhe mund t'ju lejojnë të përdorni në mënyrë të sigurtë 100% DOD (thellësia e shkarkimit) për bankën tuaj të shtëpisë.Me më pak se 1% vetëshkarkim në muaj, enët me bateritë tona mund të qëndrojnë plotësisht të ngarkuara për më shumë se një vit pa përdorim.

Bateri litiumi 36v 80ah me shumicë

Bateri litiumi 36V 80Ah Me bateri BMS Litium Fosfat Hekuri Perfekte për karrocat e golfit, RV dhe Detare.

 

Përmirësoni lojën tuaj me bateri litium.Me më shumë se dyfishin e kapacitetit të acidit të plumbit, ju mund të përdorni motorin tuaj troling dy herë më shumë me gjysmën e peshës.Bateritë litium 36V 80Ah janë mënyra më e lehtë për të qëndruar më gjatë në ujë në kërkim të një tjetër të madhe.

 

Bateria e litiumit 36V 80Ah është e fuqishme dhe e prodhuar si një bateri premium LiFePO4 dhe është gati për t'u futur dhe luajtur.Bateri e shkëlqyeshme për motorët trolling detar, ruajtjen e energjisë diellore dhe aplikimet e karrocave të golfit.36V 80Ah është një modul i vetëm që peshon më pak dhe zë më pak hapësirë ​​se tre 12v 100AH ​​të lidhur në seri.Është më mirë të përdorni baterinë e duhur të tensionit për aplikimin tuaj në vend që të lidhni bateritë litium në seri.Blini tani!

36v 100ah Lithium Battery wholesale

Bateri litiumi 36v 100ah me shumicë

B-LFP36-100 nga më të njohurit tanë Bateritë zëvendësuese SLA .E ndërtuar në turne të fortë, kjo bateri do të zgjasë deri në 5 herë më shumë se bateria juaj tipike SLA, ndërsa siguron dyfishin e fuqisë me gjysmën e peshës.

 

 

l-ja jonë bateri ithium (teknologjia LiFePO4). karikoni deri në pesë herë më shpejt dhe rezulton në një bateri që zgjat deri në katër herë më shumë se bateritë me acid plumbi.Bateritë tona të avancuara të litiumit kanë 200 për qind më shumë kapacitet dhe u ofrojnë përdoruesve një tension konstant që do të ruajë qëndrueshmërinë dhe përshpejtimin e anijes së tyre.

 

Jo të gjitha bateritë e litiumit janë krijuar të barabarta.Si çdo gjë që merrni atë për të cilën paguani.Bateritë tona përdorin qeliza të shkallës a me majë bakri për të përmbushur standardet më të larta.Mbulesa e brendshme është çelik inox.Kjo e mbron atë bateri nga kërkesat rraskapitëse të aktivitetit të ujit.Konkurrentët i mbështjellin bateritë e tyre me shirit dhe dërrasë plastike.Sistemi ynë BMS për mbrojtjen e përgjithshme të baterive është një komponent elektronik i klasit të madh të lartë në krahasim me njësitë e vogla të përdorura në disa bateri.Kostoja jonë e baterisë është pothuajse 80% më shumë për t'u bërë sesa alternativat më të lira.

Bateritë BSLBATT 36V LiFePO4 ofrohen në kapacitete nga 40Ah deri në 1000Ah

Dëshironi të dini se si mund të bëjmë biznes?Le te flasim!

Ne kemi artikuj të tjerë në magazinë për të shtuar në listën tuaj të blerjeve!

Kryqëzuesit, vrapuesit dhe peshkatarët duan të kalojnë sa më shumë kohë në ujë.Bateritë me jetëgjatësi BSLBATT Litium Fosfat Hekuri (LiFePO4) janë të përshtatshme për të gjitha llojet e varkave dhe ofrojnë energji të besueshme për gjithçka që ju nevojitet, duke e bërë BSLBATT furnizuesin tuaj të mrekullueshëm të produkteve të baterive litium 36v.

Merrni baterinë e së nesërmes, sot

50%

50 përqind më e lehtë

0%

Zero mirëmbajtje

200%

Zx Fuqia

500%

Karikimi 5x më i shpejtë

Këtu në BSLBATT Battery, ne ju ndihmojmë të fuqizoni pasionin tuaj nga mëngjesi në mbrëmje.Të ndërtuara për abuzim gjatë turneve të gjata, bateritë litium 36v janë krijuar për të qëndruar.Garancia jonë e fortë është 5 vjet.Bateritë tona janë të ndërtuara që të zgjasin 10 vjet me karikim 80 përqind.

 

Për t'ju ndihmuar të bëni atë që doni më gjatë.Një bateri e krijuar për të qëndruar.Ne kemi shfrytëzuar fuqinë e kimisë së litiumit dhe e kemi kombinuar atë me grimin e turneut për t'ju ndërtuar një bateri më të mirë.

Pse të blini një bateri litium 36v nga Bslbatt?

Ne përdorim cilësinë më të mirë organike ≥ 100% kapacitet shkarkimi, përbërjen më të lartë të qelizave të nivelit të parë, A+ në treg.Sekreti ynë qëndron në përkushtimin tonë ndaj cilësisë së lartë dhe shërbimit ndaj klientit.Gjatë 20 viteve të fundit, ne kemi shitur më shumë se 90,000 bateri në mbarë botën, duke mundësuar që 50,000 familje të jenë të vetë-mjaftueshme për energjinë.

Cilesi e larte

BSLBATT përdor BATERI VETËM TË KLASËS SË QELIZAVE, në mënyrë që bateria juaj të zgjasë më shumë dhe të funksionojë më mirë.

E përballueshme

Ne ofrojmë produktet tona me çmime të arsyeshme.Ne gjithashtu shesim me shumicë për një normë të zbritur.

Bateritë për çdo mot

Si furnizues, bateritë tona janë të përshtatshme për ujë të kripur ose të freskët, janë rezistente ndaj kushteve ekstreme të motit dhe kanë vetë-nxehje për tolerancë më të madhe ndaj motit të ftohtë.

Zëvendësimi i lëshimit

Bateritë e litiumit BSLBATT janë të disponueshme në një sërë madhësish standarde BCI për zëvendësim të lehtë.Po kërkoni një zgjidhje me porosi?Nuk ka problem!Ekipi ynë inxhinierik mund të hartojë sistemin më të mirë për nevojat tuaja.

E qëndrueshme

Të ndërtuara për të qëndruar, të dizajnuara për performancë, bateritë premium litium BSLBATT ofrojnë performancë të patejkalueshme në ujë.Ne ju ofrojmë 5 vjet garanci, e cila vlerësohet shumë për investimet tuaja.

Pa Mirëmbajtje

Bateritë e litiumit BSLBATT janë pa mirëmbajtje - pa lotim;nuk ka korrozion.Përveç kësaj, ato mund të karikohen më shpejt duke përdorur plug-in standard, alternator, gjenerator ose sisteme diellore.Karikimi i pjesshëm nuk ndikon në performancën dhe një shkallë e ulët e vetëshkarkimit do të thotë ruajtje pa shqetësime.

Pyetjet e bëra më shpesh

Keni pyetje shtesë?Ne jemi këtu për të ndihmuar.Vizitoni Qendrën tonë të Ndihmës ose na kontaktoni për të marrë përgjigje për disa nga pyetjet më të zakonshme në lidhje me bateritë e litiumit.

Sa bateri motorike me litium BSLBATT më duhen?

Kjo varet nga voltazhi i motorit tuaj trolling.BSLBATT ofron bateri litium 12 volt, 24 volt dhe 36 volt.Nëse keni një motor trolling 12 volt, atëherë mund të zgjidhni nga disa opsione 12 volt, nëse keni një motor 24 volt, mund të përdorni bateri 2, 12 volt në seri ose një bateri të vetme 24 volt dhe nëse keni një motor 36 volt, mund të përdorni bateritë 3, 12 volt në seri.

Cilën bateri 36 volt BSLBATT duhet të përdor për motorin tim trolling?

BSLBATT ofron disa opsione të baterisë 36 volt për të zgjedhur.Modelet më të zakonshme janë;B-LFP36-40M, B-LFP36-60M, B-LFP36-80M dhe B-LFP36-100M, të cilat janë përkatësisht 40Ah, 60Ah, 80Ah dhe 100Ah.Për të marrë të njëjtën kohë funksionimi si një bateri plumb-acid i lagësht ose AGM, përdorni një bateri litiumi që është 60% e kapacitetit të asaj baterie me acid plumbi.Nëse doni më shumë kohë në ujë, përmasat nga atje.p.sh.Bateri litiumi BSLBATT 60Ah = bateri plumb-acid 100Ah

A janë bateritë litium BSLBATT një zëvendësim i baterisë sime me acid plumbi?

BSLBATT ofron bateri me madhësi standarde;Grupi 24, Grupi 27 dhe Grupi 31.

A mund t'i instaloj bateritë e mia të litiumit BSLBATT në anën e tyre?

Edhe pse ata do të funksionojnë në anën e tyre, ne rekomandojmë instalimin e tyre drejt në aplikimet detare.

Çfarë madhësie kabllosh duhet të përdor për të lidhur bateritë e mia të litiumit BSLBATT?

Për shumicën e aplikacioneve, ne rekomandojmë kabllot 4-AWG ose 6-AWG.

A janë bateritë e mia litium BSLBATT të papërshkueshëm nga uji?

Bateritë e litiumit BSLBATT janë të mbyllura në një kuti IP66, që do të thotë se uji i projektuar nga çdo drejtim nuk do të jetë i dëmshëm.Ata do të dëmtohen nëse zhyten në ujë.Ne ju rekomandojmë të bëni më të mirën për t'i mbajtur bateritë tuaja të thata.

A duhet të përdor një bateri motorike litium nëse bateritë e mia të motorit trolling janë litium?

Jo, ju mund të përdorni një bateri fillestare me acid plumbi me bateritë e motorit tuaj të litiumit.

A kanë bateritë e mia të litiumit BSLBATT kufizime të pikut të rrymës?

Po, ju lutemi referojuni fletës së të dhënave për të marrë kufirin maksimal të rrymës për modelin tuaj të veçantë.

A ofron BSLBATT një bateri motorike litium?

Jo, ne aktualisht nuk ofrojmë bateri starter litium

A është në rregull të lidh baterinë time të nisjes paralelisht me një nga bateritë e mia motorike të litiumit BSLBATT për të ndihmuar në ndezjen nëse është e nevojshme?

Po, megjithatë, nëse e bëni këtë, kërkohet që të përdorni një çelës për të izoluar secilën bateri, në mënyrë që ato të mund të karikohen veçmas me një karikues me shumë banka.

Sa kohë do të jetojnë bateritë e mia të litiumit BSLBATT?

Bateritë e litiumit fosfat hekuri (LiFePO4) të BSLBATT janë krijuar për të siguruar mbi 6000 cikle në 80% thellësi shkarkimi.

A do të sigurojë matësi im ekzistues i baterisë një gjendje të saktë ngarkimi për bateritë e mia të litiumit?

Jo nëse është një matës tipik i baterisë me acid plumbi, i bazuar në tension.Ju do të duhet të përdorni një matës bateri litium për një gjendje të saktë të ngarkimit.

Çfarë do të thotë nëse voltazhi i baterisë sime të litiumit BSLBATT është ≤4-Volt?

Bateritë e litiumit vijnë me Sistemin e Menaxhimit të Baterisë (BMS) për të mbrojtur baterinë nga kushte të ndryshme abuzive si tensioni i ulët, tensioni i lartë, rryma e lartë dhe temperatura e lartë.Nëse BMS kalon në modalitetin e mbrojtjes, ai do të shkëputë baterinë nga terminalet dhe voltazhi do të lexohet nga 0 në 4 volt.Nëse kjo ndodh, thjesht shkëputni kabllot e baterisë dhe rilidheni dhe voltazhi duhet të kthehet.

Si t'i ruaj bateritë e mia të litiumit BSLBATT?

Për ruajtje afatgjatë, nga 3-12 muaj, bateritë e litiumit duhet të ruhen në një mjedis të thatë midis 23°F deri në 95°F (-5°C deri në 35°C), në mënyrë ideale në gjendjen e karikimit 50%.

Çfarë lloj ngarkuesi duhet të përdor për bateritë e mia litium BSLBATT?

Mënyra ideale për të karikuar një bateri LiFePO4 është përdorimi i një karikuesi Litium pasi do të programohet me kufijtë e duhur të tensionit.

Sa kohë do të duhet të ngarkohen bateritë e mia të litiumit BSLBATT?

Kjo do të varet nga disa faktorë;sa janë përdorur bateritë tuaja dhe rryma dalëse e karikuesit.Bateritë e litiumit mund të karikohen më shpejt se bateritë e lagura ose AGM me acid plumbi, megjithatë ngarkuesi duhet të sigurojë rrymë më të lartë për ta bërë këtë.

Cila është rryma maksimale që mund të përdor për të ngarkuar bateritë e mia të litiumit BSLBATT?

Bateritë e litiumit BSLBATT mund të karikohen me një rrymë maksimale prej 1C (C = kapaciteti i baterisë).p.sh.Bateria litium BSLBATT 80Ah mund të ngarkohet me një rrymë maksimale prej 80A Referojuni fletës së të dhënave për baterinë tuaj për specifikimet e rrymës së karikimit.

A duhet t'i karikoj bateritë sa herë që i përdor?

Ndryshe nga bateritë me acid plumbi, bateritë e litiumit nuk dëmtohen nëse qëndrojnë të shkarkuara pjesërisht për periudha të gjata kohore.Megjithatë, ne rekomandojmë që t'i ngarkoni ato pas çdo përdorimi për t'u siguruar që të keni kohën maksimale të funksionimit në dispozicion, sa herë që përdorni varkën tuaj.

A do t'i dëmtojë bateritë e mia nëse e lë ngarkuesin të lidhur për periudha të gjata kohore?

Jo, mund ta lini ngarkuesin të lidhur me bateritë tuaja për një kohë të pacaktuar dhe nuk do të dëmtojë bateritë tuaja litium BSLBATT.Sistemi i menaxhimit të baterisë (BMS) në secilën bateri do ta mbrojë atë nga mbingarkesa.

Përmirësoni baterinë tuaj Trolling në një bateri litium LiFePO4 dhe merrni dyfishin e përdorimit me një karikim të vetëm dhe merrni ~ 5 herë jetëgjatësinë.

Nëse jeni duke përdorur markat e mëposhtme të baterive, PËRDITËSINI në bateritë tona Litium LiFePO4 për të marrë kohë të zgjatur pune, më pak peshë në varkë dhe pa mirëmbajtje për +5000 cikle që mund të përbëjnë +8 vjet

Bateritë Optima / VMAX / Ndërshtetërore / Mighty Max / Exide / UB universale / Minnkota Powe Center / Çdo bateri tjetër me cikël të thellë

Nuk na shqetëson koha e vogël shtesë që shpenzojmë për t'u siguruar që të merrni saktësisht atë që ju nevojitet.

Na dërgoni email në [email i mbrojtur] ose

na telefononi në +86 (752) 2819 469 nëse keni ndonjë pyetje.