banner

Paketa e baterive litium 24V 60Ah për AGV, robot elektrik, automjete të automatizuara të drejtuara


Specifikim produkti:

  • MOQ: 10 copë
  • Koha e dërgimit: 25-35 ditë pune
  • Kapaciteti i furnizimit: Rreth 2 milion KVAH çdo vit
  • Ngjyrë: Ngjyra e personalizueshme
  • Menyra pagese : L/C, D/P, T/T, PayPal, Western Union
  • Porti: Guangzhou/Shenzhen
Më shumë Informacion

B-LFP24-60

Bateritë me fuqi të lartë, karikim të shpejtë, 24 volt, litium-jon të dizajnuara për AGV dhe industrinë e trajtimit të materialeve

Robotika po bëhet gjithnjë e më e pranishme në jetën tonë të përditshme.Robotët dhe AGV-të (Automated Guided Vehicles) po na shërbejnë çdo ditë e më shumë dhe duhet të jenë autonome për të përmbushur misionin e tyre.

Bateria litium BSLBATT® 24V 60AH, e projektuar për automjete autonome të drejtuara (AGV) dhe pajisje të tjera të trajtimit të materialeve, paraqet shumë përmirësime në kosto, performancë dhe mjedis në krahasim me bateritë tradicionale të acidit plumb.

BSLBATT® i kushtoi teknologjisë së nivelit të automobilave fuqi Bateritë litium AGV Kërkimi dhe zhvillimi, projektimi, procesi i prodhimit, prodhimi i cilësive të jashtëzakonshme të baterisë së litiumit të fuqisë AGV me siguri të lartë, peshë të lehtë, jetëgjatësi të gjatë, zbatueshmëri mjedisore, karikim të shpejtë etj.

BSLBATT® dhe Produkt LFB varg plotëson shumicën dërrmuese të nevojave të klientëve tanë që projektojnë robotë ose AGV.

BSLBATT® Systems ka zhvilluar zgjidhje të avancuara të baterive të rikarikueshme me jon litium, të optimizuara për të përmbushur kërkesat e fuqisë, energjisë, cilësisë dhe sigurisë për tregun e pajisjeve të trajtimit të materialeve të brendshme.Këto bateri mund të zëvendësojnë drejtpërdrejt bateritë ekzistuese të acidit të plumbit të përdorura aktualisht nga shumica e furnizuesve të pajisjeve të trajtimit të materialeve.Me tutje, Sistemet BSLBATT® mund të punojë gjithashtu me klientët dhe të ofrojë ekspertizën e saj të dizajnit dhe baterisë për të krijuar zgjidhje të personalizuara për pajisjet e specializuara dhe nevojat e baterive.

AGV lithium batteries


TIPARET:

● Mbrojtje nga mbingarkimi dhe mbishkarkimi;

● KOS

● Sistemi i balancimit pasiv

● Dizajn dhe material profesional industrial

● Temperatura e gjerë e punës

● Dizajni i mbrojtjes EMC

● Bateri me cilësi të lartë, specifikime materiale dhe modele

● Bordi inteligjent i mbrojtjes, protokolli i komunikimit dhe ndërfaqja mund të personalizohen

● Procesi automatik i saldimit në vend për të siguruar besueshmërinë e lidhjes dhe për të përmbushur ngarkesën dhe shkarkimin e lartë të rrymës

● Zero mirëmbajtje

● Instalim i lehtë

● Eko-miqësore

● Cilësi e garantuar

● Projektuar dhe montuar në Shenzhen, Kinë

● 3 vite garanci

SPECIFIKIMET:

Artikuj Parametri
Lloji i Baterisë LiFePO4
Tensioni nominal 24 V
Kapaciteti nominal 60 Ah
Energjisë 1440 WH
Dimensionet (J x P x H) 324*232*200MM
Pesha 21 kg
Materiali i rastit ABS/Kasë hekuri
Certifikatat CE/ISO/UN38.3/MSDS
Efikasiteti 99%
Vetë shkarkimi <1% në muaj
Aplikimi Seri & Paralel maksimumiAplikim me 4 seri ose 4 paralele të lidhura
Rryma e shkarkimit të pikut 60 A
Rryma e shkarkimit të vazhdueshëm 30 A
Gama e temperaturës së funksionimit -20 ~ 60 ℃
Tensioni në fund të shkarkimit 24 V
Tensioni i punës 24-25.6V
Temperatura e shkarkimit -4 deri në 140 ºF (-20 deri në 60 ºC)
Temperatura e ngarkimit 32 deri në 113 ºF (0 deri në 45 ºC)
Temperatura e ruajtjes 23 deri në 95 ºF (-5 deri në 35 ºC)
Cikli Jeta > 2000 cikle
Shkalla e vetëshkarkimit Kapaciteti i mbetur: ≤3%/muaj;≤15%/vit
Kapaciteti i kthyeshëm: ≤1.5%/muaj;≤8%/vit
Gama e temperaturës dhe lagështisë së ruajtjes Më pak se 1 muaj: -20℃~35℃, 45%RH~75%RH
Më pak se 3 muaj: -10℃~35℃, 45%RH~75%RH
Mjedisi i rekomanduar i ruajtjes: 15℃~35℃,45%RH~75%RH

Sistemi i menaxhimit të baterisë:

BMS ka të gjitha funksionet të cilat janë:

● Funksioni i zbulimit të mbingarkesës

● Funksioni i zbulimit të shkarkimit të tepërt

● Temperatura e lartë

● Funksioni i zbulimit të shkurtër

● Goditje termike

● Nuk ka zjarre

● Nuk ka shpërthime

● Funksioni i zbulimit të mbirrymës

● BMS është projektuar për bateri litium të serive 4

APLIKIMI : Tërheqja e robotëve bujqësorë duke përdorur bateritë BSLBATT®

12V 100AH AGV lithium batteries 24V 60AH AGV lithium batteries

Siguria:

Bateritë BSLBATT® bazohen në teknologjinë e baterive prej hekuri litium (LiFePO4).Kjo është teknologjia më e sigurt e litiumit e disponueshme sot.Për më tepër, kutia dhe pajisjet elektronike tona të porositura rrisin më tej sigurinë dhe qëndrueshmërinë.

Përparësitë kryesore konkurruese:

Garancia e origjinës/Çmimi i garancisë Karakteristikat e produktit Performanca e produktit Dorëzimi i menjëhershëm Miratimet e cilësisë Shërbimi i reputacionit Pranohen porositë e vogla

STRKTURA E BRENDSHME:

BSLBATT kujdeset për çdo detaj të paketës së baterisë litium për t'ju siguruar që të merrni baterinë më të sigurt dhe më të qëndrueshme duke përdorur përvojën:

AGV battery Custom AGV Battery
Custom AGV Lithium Battery Custom AGV Battery pack

Tregjet kryesore të eksportit:

Azia/Australia Qendrore/Amerika e Jugut/Evropa Lindore/Lindja e Mesme/Afrika Amerika e Veriut/Evropa Perëndimore

Pavarësisht nëse jeni gati të porosisni ose thjesht dëshironi një kuotë çmimi, ne do të bëjmë çmos për t'ju ndihmuar.Ju lutemi plotësoni formularin e mëposhtëm me informacionin tuaj të kontaktit ose dërgoni kërkesën tuaj tek [email i mbrojtur] , do të kthehemi tek ju sa më shpejt të jetë e mundur.

Lini një koment
Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.Fushat e kërkuara janë shënuar *

Ju mund të pëlqeni

Na shkruani

Shërbimi i personalizuar është i mirëpritur.Lini kërkesën tuaj dhe ne do të jemi të lumtur të kontaktojmë me ju brenda 24 orëve.