banner

BATERI LITIUM PER FORKRAFT |BSLBATT


Specifikim produkti:

  • Tensioni i vlerësuar: 24, 36, 48, 72, 80 volt
  • Përmbajtja e disponueshme e energjisë e sistemit të baterisë: 1.2 deri në 138.0 kWh
  • Kapacitetet e disponueshme: 52 deri në 1716 Ah
  • Gama e temperaturës së shkarkimit: -28°C deri +55°C / -18°C deri +131°C
  • Gama e temperaturës së karikimit: -28°C deri +55°C / -18°C deri +131°C
Më shumë Informacion

BATERI LITIUM PER FORKRAFT |BSLBATT

Bateri litiumi për forklift kurseni kohë, para dhe mjedis.Ofron kohë funksionimi deri në 50% më të gjatë se acidi i plumbit me kapacitet të ngjashëm.jetëgjatësi më të gjatë.Deri në 50% kursim energjie, 46% kosto më e ulët për përdorim të gjatë, 20% më shumë fuqi se acidi i plumbit.⚡

forklift battery Case

BSLBATT bateri litium forklift është zgjidhja më e mirë e baterive të litiumit për trajtimin e materialeve tërësisht elektrike (MHE) Klasat 1-3, duke përfshirë ato të vogla foletë e paletave , kalorës fundorë, kalorës qendrorë, forklift me rresht të ngushtë , Forklift me 3-4 rrota , kamionë të mëdhenj me frëngji dhe mjete të tjera të pajisjeve për trajtimin e materialeve.Ne ju mbuluam.Çmimet më të mira, opsionet më të mira, teknologjia më e mirë - të gjitha në një.Le t'ju tregojmë pse bateria BSLBATT është bateria e fundit e fuqisë motivuese!

Kur do ta porosisni tuajin?Një ofertë speciale për çmimin e nisjes ju pret

toyota forklift lithium-ion battery

Duke adoptuar idetë e dizajnit modular të klasës së automobilave, produktet e serisë janë shumë të gjithanshme;

Korniza kryesore e strukturës miraton nxjerrjen e aluminit dhe thumbat me fletë metalike për të rritur forcën mekanike dhe për të pasur rezistencë më të lartë ndaj dridhjeve;

Përdorni shufër alumini me fuqi saldimi 3000W, parzmoret e kabllove me tension të ulët miratojnë saldimin me ultratinguj/saldimin me lazer;kapacitet më i lartë i rrjedhës dhe besueshmëri;

E pajtueshme me modelin modular të parzmores së instalimeve elektrike (kabllo fleksibël FPCB dhe parzmore instalime elektrike AWG), spina modulare është e pagabueshme dhe thjeshton procesin e montimit, gjë që përmirëson efikasitetin e prodhimit;

Dizajni i kllapave të modulit rezervon hendekun e zgjerimit të qelizës;është më e favorshme për jetën e qelizave dhe kërkesat e shpërndarjes së nxehtësisë;

Dizajni i izolimit të klasës së automobilave, duke shtuar platformën e mbulesës/izolimit të fuqisë së modulit, niveli i izolimit është më i lartë;është e dobishme që moduli të përdoret në skenarë të tensionit të lartë.

Sigurimi i transmetuesve të integruar WiFi i mundëson atij të raportojë te softueri i bazuar në ueb për performancë më të mirë të baterisë dhe flotës

I përshtatshëm për sistemin tuaj të pirunit – i pajtueshëm me Hyster-Yale, Crown, Toyota, Raymond, Combilift, Jungheinrich, Caterpillar, Doosan, Mitsubishi, etj.

Sistemi ekskluziv i menaxhimit të baterive i projektuar brenda shtëpisë

Porta të avancuara të dyfishta CANbus dhe të pajisura me një shumëllojshmëri stafetësh dhe kontaktorë për funksionim fleksibël

New Forklift batteries

PËRPARËSITË E PRODUKTIT-SIGURIA E LARTË

Formula speciale e procesit dhe dizajni unik i strukturës sigurojnë performancën e sigurisë së baterisë së litiumit me kapacitet të madh;

● Masa e performancës së sigurisë së qelizës: Ngrohja e kalimit të një qelize të vetme dhe paketës, qarku i shkurtër, testi i gozhdës dhe testi i nxjerrjes, bateria është e sigurt, pa zjarr, pa shpërthim;

● Dizajni i modulit: më i mirë kundër goditjes dhe rezistencë e shkëlqyer ndaj dridhjeve;

● Rrezatimi i nxehtësisë së paketës së baterive: Si testimi i simulimit, 7 gradë më pak se bateritë e tjera;

● Pajisjet dhe testimi i parzmoreve të instalimeve elektrike profesionale, procesi është i qëndrueshëm dhe i besueshëm.

lithium battery factory

Kursime në koston e baterisë li-jonike në krahasim me bateritë e kamionëve ngritës me acid plumbi

Këto përfshijnë kursime në energji, pajisje, punë dhe kohë joproduktive.

Jetë më e gjatë - 3 deri në 4 herë jetëgjatësia e acidit të plumbit - zvogëlon investimin e përgjithshëm të baterisë së pirunit

Efikasitet më i lartë – humbjet e energjisë gjatë karikimit dhe shkarkimit janë rreth 30% më të ulëta, kështu që konsumi i energjisë elektrike zvogëlohet

Kohëzgjatja më e gjatë – falë kapacitetit më të lartë të energjisë, humbjeve më të ulëta dhe rikuperimit më efikas të rrymës nga frenimi rigjenerues

Performanca e vazhdueshme e lartë - me një kurbë tensioni më konstante - ruan produktivitet më të madh të kamionit, edhe në fund të një ndërrimi

Karikimi më i shpejtë dhe mundësia e karikimit - karikimi i plotë brenda 1 deri në 2 orë - mundëson mbushje gjatë pushimeve të shkurtra, pa dëmtuar baterinë ose shkurtuar jetëgjatësinë e saj

Pa ndërrim baterie – ngarkesat e shpejta të mundësive mundësojnë funksionimin e vazhdueshëm me vetëm një bateri dhe minimizojnë nevojën për të blerë, ruajtur dhe mirëmbajtur rezerva

Pa mirëmbajtje - bateria qëndron në kamion për t'u karikuar dhe nuk ka nevojë për rimbushje ose kontrolle elektrolite

Pa gaz - shmang hapësirën, pajisjet dhe kostot e funksionimit të dhomës së baterive dhe sistemit të ventilimit
Mbrojtje e integruar - inteligjente Sistemi i menaxhimit të baterisë (BMS) parandalon automatikisht shkarkimin, ngarkimin, tensionin dhe temperaturën e tepërt, si dhe eliminon praktikisht gabimet e aplikimit

Happy New Year

Po merrni parasysh opsionet e baterisë për pirunët tuaj?

A dini për avantazhet e baterive litium-jon dhe pse bateritë e reja të litiumit për kamionin tuaj ngritës janë zgjidhja më e mirë? Lexoni blogun e kësaj jave rreth mënyrës se si BSLBATT Battery ka ndihmuar dhjetëra kompani kanë kaluar tashmë me sukses flotën e tyre të kamionëve në Li-ion dhe po shijojnë përfitimet.Për më tepër, BSLBATT Battery do të personalizojë një bateri bazuar në aplikacionin e kamionit ashensor, qoftë një magazinë e zakonshme, përpunim ushqimor, mjedis ngrirës ose kushte të jashtme.

BSL Lithium Batteries
Shndërrim i shpejtë dhe i lehtë

Bateritë litium-jon BSLBATT® thjesht mund të zëvendësojë bateritë aktuale të acidit të plumbit pa asnjë modifikim në kamionët e rinj ose ekzistues.Tabaka të dizajnuara me porosi me dimensione, pesha dhe veçori të ngjashme e bëjnë konvertimin shumë të thjeshtë: “LEAD OUT – LITHIUM IN”.

Ju furnizoni vizatimet teknike, ne do t'ju ndërtojmë një BSLBATT Litium Forklift Bateri !

Ju filloni që nga dita e parë duke përjetuar kursimet e kostos dhe efikasitetin e Teknologjia BSLBATT® Litium-Ion.

Klikoni këtu për të mësuar më shumë rreth përfitimeve të baterisë me shumë tension të BSLBATT Litium Technology!


Ju mund të pëlqeni

Na shkruani

Shërbimi i personalizuar është i mirëpritur.Lini kërkesën tuaj dhe ne do të jemi të lumtur të kontaktojmë me ju brenda 24 orëve.