banner

Paketa e baterive litium-jon 12V-50AH (LFP)


Specifikim produkti:

  • MOQ: 10 copë
  • Koha e dërgimit: 25-35 ditë pune
  • Kapaciteti i furnizimit: Rreth 2 milion KVAH çdo vit
  • Ngjyrë: Ngjyra e personalizueshme
  • Menyra pagese : L/C, D/P, T/T, PayPal, Western Union
  • Porti: Guangzhou/Shenzhen
Më shumë Informacion

Bateri BSLBATT 12v 50AH me cikël të thellë LIFEPO4

Bateria e ciklit të thellë litium 12v 50ah ofron siguri të nivelit të lartë nëpërmjet përdorimit të qelizave romb në Teknologjia e litium fosfatit (LiFePO4 ose LFP) .

Gama BSLBATT® është projektuar për të zëvendësuar në mënyrë të favorshme bateritë me acid plumbi, duke ofruar një dendësia e katërfishtë e energjisë për një peshë dhe madhësi ekuivalente.

12v 50ah lithium battery

Bateria e litiumit B-LFP12V 50AH është a Bateri litium fosfat hekuri (LiFePO4). me më shumë fuqi, më pak peshë dhe jetëgjatësi deri në 10 herë më të gjatë se homologët e tij me acid plumbi.Litiumi është zgjedhja logjike për aplikimet detare ku keni nevojë për një kohë më të gjatë funksionimi dhe besueshmëri.Bateritë e litiumit BSLBATT ofrojnë më shumë energji për konsum të lartë sesa bateritë tradicionale me acid plumbi.Duhet të mirëmbahen edhe bateritë me acid plumbi.Nëse nuk mirëmbahen siç duhet, jetëgjatësia e tyre shkurtohet.Për shkak se bateritë e litiumit nuk kërkojnë mirëmbajtje aktive, një blerje një herë garanton vlerë më të mirë të jetëgjatësisë.

50ah lithium ion battery

Parametrat elektrikë të baterisë së litiumit BSLBATT® po4 12v 50ah janë të pajtueshme në të gjitha aspektet me ato të një baterie plumbi AGM prej 12 V.Në shumicën dërrmuese të rasteve, sistemi i karikimit mund të mbahet i njëjtë dhe nuk kërkohen aksesorë shtesë për të kryer zëvendësimin.

Produktet BSLBATT® janë të lehta, kompakte, efikase dhe mund të përdoren për të gjitha llojet e përdorimeve dhe aplikimeve.BSLBATT® janë projektuar për zëvendësimin e baterive të gjeneratës së vjetër (bateritë VRLA, AGM ose OPZ) në 12V , që kanë performancë të ulët dhe të dëmshme për mjedisin (përdorimi i metaleve të rënda dhe elektroliteve acidike).

50ah lithium battery


TIPARET:

● Zëvendësimi i baterive me acid plumbi – dhe më shumë për paratë tuaja

● Pa mirëmbajtje, modulare dhe me peshë të lehtë

● Mban një karikim deri në 1 vit pa ngarkesë dhe nuk ka nevojë për një karikues të rrjedhshëm - i shkëlqyeshëm për ruajtje pa mbikëqyrje

● Jetë më e gjatë krahasuar me baterinë me acid plumbi

● Kursim peshe deri në 60%.

● Kapaciteti 100% i përdorshëm

● Më shumë energji me madhësi 1/3 më të vogël

● Më pak se 3% vetëshkarkuese

● Mbrojtje e integruar për sigurinë

● Zero mirëmbajtje

● Instalim i lehtë

● Eko-miqësore

● Cilësi e garantuar

● Mbrojtje: tension i lartë/ i ulët;qark i shkurtër;temperaturë të lartë/të ulët

● Projektuar dhe montuar në Shenzhen, Kinë

● 3 vite garanci

lithium ion manufacturing equipment

SPECIFIKIMET:

Artikuj Parametri
Lloji i Baterisë Bateria litium-jon 12V-50AH (LiFePO4)
Tensioni nominal 12.8 V
Kapaciteti nominal 50 Ah
Energjisë 640 WH
Dimensionet (J x P x H) 229*138*213MM
Pesha 7 kg
Materiali i rastit ABS/Kasë hekuri
Certifikatat CE/ISO/UN38.3/MSDS
Efikasiteti 99%
Vetë shkarkimi <1% në muaj
Aplikimi Seri & Paralel maksimumiAplikim me 4 seri ose 4 paralele të lidhura
Rryma e shkarkimit të pikut 25 A
Rryma e shkarkimit të pikut 50 A
Gama e temperaturës së funksionimit -20 ~ 60 ℃
Tensioni në fund të shkarkimit 8-11,2 V
Tensioni i punës 10-13,8V
Temperatura e shkarkimit -4 deri në 140 ºF (-20 deri në 60 ºC)
Temperatura e ngarkimit 32 deri në 113 ºF (0 deri në 45 ºC)
Temperatura e ruajtjes 23 deri në 95 ºF (-5 deri në 35 ºC)
Cikli Jeta > 2000 cikle
Shkalla e vetëshkarkimit Kapaciteti i mbetur: ≤3%/muaj;≤15%/vit
Kapaciteti i kthyeshëm: ≤1.5%/muaj;≤8%/vit
Gama e temperaturës dhe lagështisë së ruajtjes Më pak se 1 muaj: -20℃~35℃, 45%RH~75%RH
Më pak se 3 muaj: -10℃~35℃, 45%RH~75%RH
Mjedisi i rekomanduar i ruajtjes: 15℃~35℃,45%RH~75%RH

■ Lista e produkteve

Modelet Tensioni (V) Kapaciteti nominal (AH) Rryma maksimale e karikimit (A) Pesha (kg) +/-5% Dimensioni (+/-3 mm) Jetëgjatësia e ciklit DOD 100%
L (mm) W (mm) H (mm)
B-LFP12-40 12 40 20 6 195 130 168 > 2000
B-LFP12-50 12 50 30 7 229 138 213 > 2000
B-LFP12-80 12 80 30 12.8 262 167 212 > 2000
B-LFP12-100 12 100 50 14 323 173 218 > 2000
B-LFP12-120 12 120 60 16 323 173 218 > 2000
B-LFP12-150 12 150 75 24 485 172 240 > 2000
B-LFP12-170 12 170 85 26 485 172 240 > 2000
B-LFP12-200 12 200 100 30 520 269 205 > 2000
B-LFP12-240 12 240 120 34.2 520 269 208 > 2000
B-LFP24-50 24 50 25 14.8 520 380 290 > 2000
B-LFP24-100 24 100 50 28 520 450 350 > 2000
B-LFP24-150 24 150 50 42 520 450 400 > 2000
B-LFP24-200 24 200 50 56 520 380 290 > 2000
B-LFP24-250 24 250 50 70 600 450 350 > 2000
Për shkak se modeli është i shumtë, tregon vetëm pjesën, mund të na kontaktoni për të kuptuar më shumë!

Sistemi i menaxhimit të baterisë:

Bateritë e litiumit furnizohen me Sistemin e Menaxhimit të Baterisë që mund të monitorojë dhe optimizojë çdo qelizë të vetme gjatë ngarkimit dhe shkarkimit, për të mbrojtur paketën e baterisë nga dëmtimi nga mbingarkesa, shkarkimi i tepërt, qarku i shkurtër.BMS ndihmon për të siguruar funksionim të sigurt dhe të saktë.

Artikuj përmbajtja Specifikim
Mbi pagesë Mbrojtje nga mbingarkesa për çdo qelizë 3,8±0,03V
Lirimi i mbingarkesës për çdo qelizë 3,60±0,05V
Metoda e lirimit të mbingarkesës Nën tensionin e lëshimit
Mbi shkarkimin Mbrojtje mbi shkarkimin për çdo qelizë 2,3±0,05V
Lirimi i mbi-shkarkimit për çdo qelizë 2,8±0,05V
Metoda e lëshimit të mbishkarkuar Ngarkoni për rikuperim
Mbi rrymën Mbrojtja e rrymës mbi shkarkimin 300A~500A
Koha e vonesës së mbrojtjes 50 ms ~ 200 ms
Metoda e lëshimit mbi aktual Vonesa rreth 8S pas rikuperimit
Qark i shkurtër Mos lidhni elektrodat me qark të shkurtër Projektuar për 600A/500us
Temperatura e baterisë Ngarkoni mbi temperaturën Mbrojtje @ 65±5℃
Lëshimi @ 50±5℃
Shkarkimi mbi temperaturë Mbrojtje @ 65±5℃
Lëshimi @ 50±5℃
MOSFET mbi temperaturë Mbrojtja @ 103±10℃
Lëshimi @ 75±10℃

Aplikimet:

Minierave Kamionë ngritës Fuqia në distancë
UPS ushtarake Bateritë e shërbimeve
Diellore Industriale Telekom
Detare RV

Siguria:

Bateritë BSLBATT® bazohen në teknologjinë e paketës së baterive litium-jon (LiFePO4).Kjo është teknologjia më e sigurt e litiumit e disponueshme sot.Për më tepër, kutia dhe pajisjet elektronike tona të porositura rrisin më tej sigurinë dhe qëndrueshmërinë.

Përparësitë kryesore konkurruese:

Garancia e origjinës/Çmimi i garancisë Karakteristikat e produktit Performanca e produktit Dorëzimi i menjëhershëm Miratimet e cilësisë Shërbimi i reputacionit Pranohen porositë e vogla

STRKTURA E BRENDSHME:

BSLBATT kujdeset për çdo detaj të paketës së baterisë litium për t'ju siguruar që të merrni baterinë më të sigurt dhe më të qëndrueshme duke përdorur përvojën:

battery powered homes powerwall inverter
powerwall 2 battery lithium rv battery system
Custom AGV Lithium Battery
BMS e dyfishtë e sigurt, pllakë çeliku në krye dhe sipërme e mbështetur me vida Kabllo i përshtatur dhe i kualifikuar për karikim dhe shkarkim të shpejtë

Tregjet kryesore të eksportit:

Azia/Australia Qendrore/Amerika e Jugut/Evropa Lindore/Lindja e Mesme/Afrika Amerika e Veriut/Evropa Perëndimore

Pavarësisht nëse jeni gati të porosisni ose thjesht dëshironi një kuotë çmimi, ne do të bëjmë çmos për t'ju ndihmuar.Ju lutemi plotësoni formularin e mëposhtëm me informacionin tuaj të kontaktit ose dërgoni kërkesën tuaj tek [email i mbrojtur] , do të kthehemi tek ju sa më shpejt të jetë e mundur.


Ju mund të pëlqeni

Na shkruani

Shërbimi i personalizuar është i mirëpritur.Lini kërkesën tuaj dhe ne do të jemi të lumtur të kontaktojmë me ju brenda 24 orëve.