banner

Bateri litiumi 36V 80ah


Specifikim produkti:

  • MOQ: 10 copë
  • Koha e dërgimit: 25-35 ditë pune
  • Kapaciteti i furnizimit: Rreth 2 milion KVAH çdo vit
  • Ngjyrë: Ngjyra e personalizueshme
  • Menyra pagese : L/C, D/P, T/T, PayPal, Western Union
  • Porti: Guangzhou/Shenzhen
Më shumë Informacion

Bateri litiumi 36V 80Ah me bateri fosfat litium hekuri BMS E përkryer për karrocën e golfit, RV dhe Detare

Përmirësoni lojën tuaj me bateri litium.Me më shumë se dyfishin e kapacitetit të acidit të plumbit, ju mund të përdorni motorin tuaj troling dy herë më shumë me gjysmën e peshës.Bateritë litium 36V 80Ah janë mënyra më e lehtë për të qëndruar më gjatë në ujë në kërkim të një tjetër të madhe.

Bateria litium 36V 80Ah është e fuqishme dhe e prodhuar si premium LiFePO4 bateria dhe është gati për t'u futur dhe luajtur.Bateri e shkëlqyer për motorët trolling detar, ruajtjen e energjisë diellore dhe aplikimet e karrocave të golfit .36V 80Ah është një modul i vetëm dhe peshon më pak dhe zë më pak hapësirë ​​se tre 12v 100AH ​​të lidhura në seri.Është më mirë të përdorni baterinë e duhur të tensionit për aplikimin tuaj në vend që të lidhni bateritë litium në seri.Blini tani!

best lithium golf cart batteries

Bateritë tona të besueshme dhe të sigurta me motor troling me fosfat hekur litium vijnë me një garanci 5-vjeçare dhe pritet të zgjasin të paktën 10 vjet.Ato janë të shkëlqyera si zëvendësues të dorës, dhe si të gjitha bateritë tona, vijnë me shërbimin tonë të shkëlqyer ndaj klientit.

Merr sot bateritë e tua të litiumit 36V 80Ah me një çmim që nuk do të dëmtojë bankën.

36V 80AH lithium battery

PSE NA ZGJODHET NE?

1. Kompania jonë është një ndërmarrje e teknologjisë së lartë me 18 vjet përvojë në baterinë R&D.

2. Me një hapësirë ​​totale prej 12,000 metrash katrorë, kapaciteti ynë mujor i prodhimit mund të kalojë 6,000,000 Ah në fabrikat tona.

3. Përshtatja dhe prodhimi fleksibël i pranuar.

4. Ne premtojmë të ofrojmë produkte me cilësi të lartë me ekipin tonë profesional të R&D, punëtorë të arrirë dhe me përvojë dhe pajisje të avancuara.

5. Menaxhimi dhe kontroll i rreptë për çdo progres në prodhim dhe inspektim 100% QC përpara dërgesës.

6. Ne ofrojmë shërbimin e dërgesës së mostrës dhe të shpejtë, dhe dërgojmë dikë që të ndjekë përparimin e logjistikës pas dorëzimit.

7. 5 vjet garanci (e zgjatur deri në 10 vjet).Shërbimi profesional pas shitjes, jep udhëzime se si të përdoren produktet.

Lithium storage battery supplier


TIPARET:

● Zëvendësim i baterive me acid plumbi – dhe më shumë për paratë tuaja

● Pa mirëmbajtje, modulare dhe me peshë të lehtë

● Mban një karikim deri në 1 vit pa ngarkesë dhe nuk ka nevojë për një karikues të rrjedhshëm - i shkëlqyeshëm për ruajtje pa mbikëqyrje

● Jetë më e gjatë krahasuar me baterinë me acid plumbi

● Kursim peshe deri në 60%.

● Kapaciteti 100% i përdorshëm

● Më shumë energji me madhësi 1/3 më të vogël

● Më pak se 3% vetëshkarkues

● Mbrojtje e integruar e sigurisë

● Zero mirëmbajtje

● Cilësi e garantuar

● Mbrojtje: tension i lartë/ i ulët;qark i shkurtër;temperaturë të lartë/të ulët

● Projektuar dhe montuar në Shenzhen, Kinë

● Garanci 5-vjeçare

SPECIFIKIMET:

Artikuj Parametri
Lloji i Baterisë Bateria e karrocës së golfit me litium-jon 36V (LiFePO4)
Tensioni nominal 38.4 V
Kapaciteti nominal 86H
Energjisë 3302 WH
Pesha 29 kg
Materiali i rastit ABS/Kasë hekuri
Certifikatat CE/ISO/UN38.3/MSDS
Rryma maksimale e ngarkimit të vazhdueshëm (A) 80 A
Rryma maksimale e shkarkimit të vazhdueshëm (A) 100A
Aplikimi Seri & Paralel 14S
Rryma maksimale e karikimit të menjëhershëm (10S) 80 A
Rryma maksimale e shkarkimit të menjëhershëm (10S) 150 A
Gama e temperaturës së funksionimit -20 ~ 60 ℃
Rryma e rekomanduar e tarifës standarde (A) <30 A
Dimensioni i kutisë së baterisë (gjatësia*gjerësia* lartësia)MM 522*240*218mm
Metoda e kontrollit MOS+Bluetooth
materiali i kutisë së baterisë metalike
Gama e temperaturës së punës ngarkimi: 0℃~55℃ shkarkimi:-20℃~+55℃
Cikli Jeta > 3500 cikle
Shkalla e vetëshkarkimit/muaj (25℃,SOC100%) 0.03
temperatura e ruajtjes -10℃~+35℃
Niveli SIP IP54
Fabrika e paketave të baterive SOC 0.7
jeta kalendarike 12 VJ
funksioni i nxehtësisë opsionale
Konsumi i energjisë BMS ≤3W
Saktësia e vlerësimit teorik të KOS-it ±5%
Saktësia e marrjes së një tensioni të vetëm ±5mV
Saktësia e marrjes së temperaturës ±2℃
Saktësia aktuale e blerjes ≤±0.5% FSR
Rryma e bilancit ≤100 mA
Funksioni mbrojtës Mbrojtje nga mbirryma, mbrojtje nga mbingarkesa, mbrojtje nga shkarkimi i tepërt, mbrojtje ndaj temperaturës së lartë dhe të ulët, funksion alarmi jonormal
Gama e punës së baterisë SOC 0-100%
Personalizojeni baterinë tuaj

BSLBATT premton të projektojë dhe prodhojë bateri litiumi të personalizuara me cilësi të lartë për ju.


Sistemi i menaxhimit të baterisë:

BMS ka të gjitha funksionet të cilat janë:

● Funksioni i zbulimit të mbingarkesës

● Funksioni i zbulimit të mbi-shkarkimit

● Temperatura e lartë

● Funksioni i zbulimit të shkurtër

● Goditje termike

● Nuk ka zjarre

● Nuk ka shpërthime

● Funksioni i zbulimit të mbirrymës

● BMS është projektuar për bateri litium të serive 4

 

Siguria:

Bateritë BSLBATT® bazohen në Teknologjia e baterive litium hekuri (LiFePO4) .Kjo është teknologjia më e sigurt e litiumit e disponueshme sot.Për më tepër, kutia dhe pajisjet elektronike tona të porositura rrisin më tej sigurinë dhe qëndrueshmërinë.

Përparësitë kryesore konkurruese:

Garancia e origjinës/Çmimi i garancisë Karakteristikat e produktit Performanca e produktit Dorëzimi i menjëhershëm Miratimet e cilësisë Shërbimi i reputacionit Pranohen porositë e vogla

STRKTURA E BRENDSHME:

BSLBATT kujdeset për çdo detaj të paketës së baterisë litium për t'ju siguruar që të merrni baterinë më të sigurt dhe më të qëndrueshme duke përdorur përvojën:

36v 200ah lithium battery  lifepo4 36v 80ah
36 volt lithium batteries 36 volt lithium battery
36 volt lithium deep cycle battery 36v lithium deep cycle battery
BMS e dyfishtë e sigurt, pllakë çeliku në krye dhe sipërme e mbështetur me vida Kabllo i përshtatur dhe i kualifikuar për karikim dhe shkarkim të shpejtë

Tregjet kryesore të eksportit:

Azia/Australia Qendrore/Amerika e Jugut/Evropa Lindore/Lindja e Mesme/Afrika Amerika e Veriut/Evropa Perëndimore

Pavarësisht nëse jeni gati të porosisni ose thjesht dëshironi një kuotë çmimi, ne do të bëjmë çmos për t'ju ndihmuar.Ju lutemi plotësoni formularin e mëposhtëm me informacionin tuaj të kontaktit ose dërgoni kërkesën tuaj tek [email i mbrojtur] , do të kthehemi tek ju sa më shpejt të jetë e mundur.


Ju mund të pëlqeni

Na shkruani

Shërbimi i personalizuar është i mirëpritur.Lini kërkesën tuaj dhe ne do të jemi të lumtur të kontaktojmë me ju brenda 24 orëve.