Paralajmërim : end() pret që parametri 1 të jetë një varg, i dhënë boolean /www/wwwroot/www.lithium-battery-factory.com/wp-content/themes/baiila/single-product.php në linjë 4
banner

Grupi 31 i baterive litium - Çmimet më të ulëta të industrisë


Specifikim produkti:

  • Tensioni aktual: 12.8 V
  • Kapaciteti nominal: 100H
  • DIMENSIONET 329*172*223 mm
  • PESHA 24,5 paund
Më shumë Informacion

Grupi 31 i baterive litium - 1/2 e peshës, 2x e fuqisë

Bateri litiumi BSLBATT tani ka një bateri litiumi komerciale/industriale të Grupit 31 që kombinon fuqinë e lartë të fiksimit dhe kapacitetin e lartë në një bateri të vetme.Kjo bateri litiumi 24,5 paund zëvendëson një bateri plumbi prej 75 paundësh, ka fuqi serioze të fiksimit dhe ka fuqi më të përdorshme ndërsa zgjat 8-10 herë më shumë.Kjo zgjidhje "të gjitha në një" mund të përdoret për ndezje (pothuajse dyfishi i fuqisë së baterive më të mira AGM) dhe për aplikime të furnizimit me energji "të ciklit të thellë" në një shumëllojshmëri automjetesh (10 herë më shumë se ciklet e bateri plumbi duke përfshirë premium AGM) dhe në disa raste kërkojnë më pak bateri litium për të bërë punën e baterive të plumbit.

Bateritë e litiumit BSLBATT ngarkohen PESË herë më shpejt se plumbi dhe janë më efikase kur karikohen nga panelet diellore dhe gjithashtu nuk shkarkohen vetë.Nëse bateria nuk ka tërheqje, ajo do të jetë ende në gjendjen e karikimit 50% dhe do të vazhdojë të jetë në 13 volt pas qëndrimit në këmbë për PESË vjet, thjesht mbusheni atë dhe është ende brenda specifikave të reja!Përmirësimi i përsosur për 18-rrota, transportues makinash, porta ashensori, automjete emergjence, detare dhe aplikacione të tjera ku përdoret një bateri e grupit 31.

Group 31 Lithium Batteries

Kohëzgjatja më e gjatë = më shumë kohë rekreative me B-LFP12-100.Kjo bateri litiumi 12V 100Ah me cikël të thellë është zëvendësimi i përsosur për një bateri të grupit 31 AGM, GEL ose acid plumbi.Me një peshë prej vetëm 24,5 lbs, është një alternativë e lehtë ndaj acidit të plumbit dhe një nga bateritë tona më të njohura të litiumit.

Bateritë e litiumit BSLBATT ofrojnë më shumë energji për konsum të lartë sesa bateritë tradicionale me acid plumbi.Ato ofrojnë gjithashtu karikim dhe shkarkim ultra të shpejtë, efikasitet të lartë dhe jetëgjatësi më të gjatë të ciklit – plus asnjë mirëmbajtje!

GARANCI: 5 VJET – 3 vjet Ndërrim falas, viti i 4-të 75% dhe viti i 5-të 50% me vlerësim Pro dhe bateritë litium BSLBATT kanë shkallën më të ulët të dështimit në treg.

group 31 lithium ion battery

1. Mbulesa e baterisë është e mbyllur me bulona, ​​aq e lehtë dhe e përshtatshme për të hapur kapakun për të zëvendësuar qelizat e baterisë dhe BMS.

2. Do të ketë dy ekrane LCD në pjesën e sipërme të kapakut të baterisë që tregojnë disa informacione për baterinë: 1. Tensioni 2. Kapaciteti 3. Statusi 4. Rryma 5. Temperatura 6. Koha.

3. Mund të ketë edhe Bluetooth.

4. BMS ka mbrojtje ndaj ndërprerjes së temperaturës së ulët, kjo do të thotë që kur njerëzit e ngarkojnë baterinë nën 0°C, BMS do të shkëputet automatikisht dhe do të ndalojë karikimin.

Group 31 Lithium Batteries

Ky grup 31 bateri litiumi zëvendëson - Bateritë 12v SLA, AGM ose plumb-acid për të gjitha nevojat tuaja për shumë qëllime.

Karakteristikat dhe përfitimet e baterisë së re litium BSLBATT 12 volt:

● Jetëgjatësia e baterisë – zgjat 5-10 herë më shumë se bateritë tradicionale me acid plumbi

● Instalim i lehtë – mund të instalohet në çdo orientim

● Karikimi i shpejtë – rreth 4~6 orë për t'u karikuar plotësisht

● Pesha e lehtë – gjysma e peshës në krahasim me bateritë me acid plumbi

● Bateria do të funksionojë dhe do të ngarkohet normalisht me sistemin ekzistues të karikimit

● Më të sigurta se bateritë tradicionale – pa shpërthim dhe shkrepje, pa rrjedhje

● Vetë-shkarkim i ulët

● Mbrojtja BMS

● Stabilitet i jashtëzakonshëm termik

● Metër i integruar SOC

● Mbrojtje nga qarku i shkurtër

● Mbrojtje mbi ngarkimin dhe mbi shkarkimin

● I sigurt për mjedisin – pa plumb helmues, acid, metale të rënda, pa gazra gjatë karikimit, i mbyllur në fabrikë

Group 31 Lithium Batteries

MUNDËSI SUPERIORE

Bateritë e litiumit të grupit 31 janë projektuar dhe projektuar në Kinë nga BSLBATT, furnizuesi kryesor në botë i baterive me cikël të thellë për gati 20 vjet .Ju mund të jeni të sigurt se BSLBATT është produkti me cilësi më të lartë në treg—mbështetur nga mbështetja e jashtëzakonshme e klientit të BSLBATT.

Karakteristikat dhe Specifikimet

Artikuj Parametri
Lloji i Baterisë Bateritë litium të grupit 31
Tensioni nominal 12.8 V
Kapaciteti nominal 100 Ah
Energjisë 1280 WH
Dimensionet (J x P x H) 329*172*223 mm
Pesha 24,5 paund
Materiali i rastit ABS/Kasë hekuri
Certifikatat CE/ISO/UN38.3/MSDS
Efikasiteti 99%
Vetë shkarkimi <1% në muaj
Aplikimi Seri & Paralel maksimumiAplikim me 4 seri ose 4 paralele të lidhura
Rryma e shkarkimit të pikut 200 A (7,5 s ± 2,5 s)
Ndërprerja aktuale e shkarkimit BMS 280 A ±50 A (9 ±4 ms)
Gama e temperaturës së funksionimit -20 ~ 60 ℃
Tensioni në fund të shkarkimit 14.4 V
Tensioni i punës 11.2-14.4V
Temperatura e shkarkimit -4 deri në 140 ºF (-20 deri në 60 ºC)
Temperatura e ngarkimit 32 deri në 113 ºF (0 deri në 45 ºC)
Temperatura e ruajtjes 23 deri në 95 ºF (-5 deri në 35 ºC)
Cikli Jeta > 3000 cikle
Shkalla e vetëshkarkimit Kapaciteti i mbetur: ≤3%/muaj;≤15%/vit
Kapaciteti i kthyeshëm: ≤1.5%/muaj;≤8%/vit
Gama e temperaturës dhe lagështisë së ruajtjes Më pak se 1 muaj: -20℃~35℃, 45%RH~75%RH
Më pak se 3 muaj: -10℃~35℃, 45%RH~75%RH
Mjedisi i rekomanduar i ruajtjes: 15℃~35℃,45%RH~75%RH

Përparësitë kryesore konkurruese:

Garancia e origjinës/Çmimi i garancisë Karakteristikat e produktit Performanca e produktit Dorëzimi i menjëhershëm Miratimet e cilësisë Shërbimi i reputacionit Pranohen porositë e vogla

STRUKTURA E BRENDSHME:

BSLBATT kujdeset për çdo detaj të paketës së baterisë litium për t'ju siguruar që të merrni baterinë më të sigurt dhe më të qëndrueshme duke përdorur përvojën:

36v 200ah lithium battery 36 volt battery lithium
36 volt lithium batteries 36 volt lithium battery
36 volt lithium deep cycle battery 36v lithium deep cycle battery
BMS e dyfishtë e sigurt, pllakë çeliku në krye dhe sipërme e mbështetur me vida Kabllo i përshtatur dhe i kualifikuar për karikim dhe shkarkim të shpejtë

Funksioni Bluetooth

Hap aplikacionin e mëposhtëm " BSLBATT Bluetooth " ose "BSLBATT" Mund ta gjeni APP-në në dyqanin e aplikacioneve ose në www.lithium-battery-factory.com në zonën e shkarkimit

BSLBATT Bluetooth Function

Tregjet kryesore të eksportit:

Azia/Australia Qendrore/Amerika e Jugut/Evropa Lindore/Lindja e Mesme/Afrika Amerika e Veriut/Evropa Perëndimore

Pavarësisht nëse jeni gati të porosisni ose thjesht dëshironi një kuotë çmimi, ne do të bëjmë çmos për t'ju ndihmuar.Ju lutemi plotësoni formularin e mëposhtëm me informacionin tuaj të kontaktit ose dërgoni kërkesën tuaj tek [email i mbrojtur] , do të kthehemi tek ju sa më shpejt të jetë e mundur.


Ju mund të pëlqeni

Na shkruani

Shërbimi i personalizuar është i mirëpritur.Lini kërkesën tuaj dhe ne do të jemi të lumtur të kontaktojmë me ju brenda 24 orëve.