Prodhuesi, Fabrika, Furnizuesi më i mirë i baterive litium-jon 12v në Kinë

Sa i përket ekspertëve të teknologjisë së baterive që nga viti 2003, ne jemi të apasionuar pas ruajtjes së avancuar të energjisë, inovacionit dhe cilësisë, është një nga prodhuesit, fabrikat dhe furnizuesit kryesorë të baterive litium 12v në Kinë, duke pranuar porosi OEM, ODM, SKD.Ne kemi përvojë të pasur në prodhimin dhe zhvillimin e kërkimit për lloje të ndryshme të baterive litium.Ne fokusohemi në teknologjinë e përparuar, hapin e rreptë të prodhimit dhe një sistem të përsosur QC.

Bateritë litium 12 volt me ​​shumicë vetëm në një vend - Zgjidhjet më të fundit

Po kërkoni një partner biznesi nga i cili mund të blini Bateri litium 12 volt me çmim me shumicë?Të kemi mbuluar.Mësoni më shumë se si mund të punojmë së bashku.

 

Ckemi une jam Eric Yi nga Bateri BSLBATT .Më lejoni t'ju udhëzoj nëpër këtë faqe të zgjidhjeve përfundimtare.

 

Kompania jonë ka punuar kaq shumë për më shumë se 20 vjet për të zbuluar sekretet pas bërjes së baterive të litiumit 12 volt një biznes fitimprurës.Klikoni butonin më poshtë për të ditur më shumë rreth Bateri litium 12 volt : të shumtat e tyre përfitimet, kategoritë, linja e produkteve, mjeshtëria , dhe shumë më tepër!

Pse të zgjidhni baterinë BSLBATT?

Bateri BSLBATT është një furnizues i sistemit të ruajtjes së energjisë me bazë në Kinë, i vendosur në qendër të Huizhou të bukur.Që nga fillimi i tij në 2003 , BSLBATT Battery ka punuar shumë për të fituar reputacionin më të besueshëm në industri.Vlerësimet e produkteve tona vijnë nga klientët aktualë që vlerësojnë dhe besojnë cilësinë që presin nga produktet tona.Ne nuk po mburremi, por jemi më se të lumtur që lejojmë klientët tanë të flasin për ne.

 

Përvoja jonë 20 vjeçare praktike në prodhim Bateri litium 12 volt na kanë bërë mjeshtër të zanatit tonë.Nga zgjedhja më e mirë Niveli i parë, Përbërja e qelizave A+ , dhe duke i kthyer ato në i besueshëm, i sigurt, i qëndrueshëm Paketat e baterive litium 12V, për marketing dhe transport nëpër botë, Bateria BSLBATT është një emër të cilit mund t'i besoni.

  • Bateritë me cilësi të lartë të dizajnuara bazuar në standardet e cilësisë në Kinë, duke ofruar performancë superiore, qëndrueshmëri të lartë dhe jetëgjatësi të shkëlqyer të ciklit.
  • Zëvendësoni fosfatin e hekurit të litiumit në një sërë përmasash baterish me acid plumbi, me opsione për paketat e baterive të personalizuara dhe zgjidhjet e energjisë.
  • Prodhim efikas duke përdorur pajisje të prodhimit më të fundit, duke lejuar që bateritë tona të dorëzohen për projektin tuaj në kohë.
  • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit nga kërkesa deri në dorëzim me mbështetje të jashtëzakonshme pas shitjes dhe garancinë më të mirë të zëvendësimit të baterive.
  • Një histori e fortë e prodhimit dhe shpërndarjes në tregjet OEM dhe direkt te konsumatori.
  • BSLBATT është një kompani me përgjegjësi shoqërore baterish me iniciativa të gjelbra të riciklimit të baterive dhe gjurmë të mbështetjes së komunitetit në Kinë dhe në mbarë botën.
  • Bëhuni vendimi më i mirë dhe më ekonomik
lithium battery factory

Bateritë BSLBATT 12V LiFePO4 ofrohen në kapacitete nga 7Ah deri në 542Ah

Nuk e gjeni atë që kërkoni?

Thjesht na tregoni kërkesat tuaja të hollësishme.Oferta më e mirë do të ofrohet.

Avantazhi i baterisë litium 12v

Cilësi e pakompromis

Bateria BSLBATT 12V LiFePO4 ka një minimum 4000 cikle koha e cila jep deri në 8 herë më e gjatë se një bateri me acid plumbi.Për më tepër, me densitetin e jashtëzakonshëm të energjisë së baterisë, bateria BSLBATT 12V LiFePO4 është e hollë dhe e lehtë me fuqi të jashtëzakonshme. Nuk ka asnjë arsye për t'u kënaqur me bateri të tjera nëse mund të mendoni 'Big Picture'.

Shkalla e ulët e vetëshkarkimit

Bateria mund të ndërrohet ndërmjet modalitetit aktiv dhe modalitetit të raftit me çelësin e aktivizimit.Përpara periudhave të gjata të ruajtjes, shkëputeni baterinë nga sistemi, lidhni çelësin e aktivizimit me RS485 Ngrini portin e komunikimit të baterisë dhe shtypni gjatë butonin e energjisë për 3 sekonda për të kaluar baterinë në modalitetin e raftit.

Funksioni i mbrojtjes nga temperatura e ulët

Bateria e litiumit ka funksionin e mbrojtjes së karikimit dhe shkarkimit në temperaturë të ulët.Kur temperatura është nën 0℃, do të ndalojë së ngarkuari.Kur temperatura është nën -20℃, ajo do të ndalojë shkarkimin.

Çelësi i aktivizimit

Çelësi i aktivizimit do t'ju lejojë të përdorni manualisht modalitetin e raftit.Këtu bateria do të ketë një shkallë shumë të ulët vetëshkarkimi dhe mund të mbajë karikimin për më gjatë, duke mbrojtur baterinë tuaj kur nuk është në përdorim.

Portativ dhe i fuqishëm

Bateria jonë 12V LiFePO4 është vetëm një e treta e peshës së Acidit të Plumbit, ndërkohë që ofron një rritje masive të performancës dhe kapacitetit, kështu që nuk do të humbisni asnjë sekondë të përdorimit.Bateria 12V LiFePO4 e BSLBATT është zgjedhja juaj më e mirë për RV, Detare dhe Aplikacione jashtë Rrjetit kur merret parasysh tërheqja ose lëvizshmëria.

Zgjedhje miqësore me mjedisin

Pavarësisht nga prodhimi, përdorimi ose skrap, ai nuk përmban ose prodhon elementë dhe substanca toksike dhe të dëmshme të metaleve të rënda si plumbi, merkuri dhe kadmiumi.Bateritë BSLBATT 12V LiFePO4 janë bërë nga 100% i sigurt , energji jo toksike dhe e rinovueshme.

Sistemi BMS i besueshëm

Më moderne Sistemi i menaxhimit të baterisë (BMS) me procesorë të dyfishtë me performancë të lartë siguron mbrojtje nga qarku i shkurtër, mbingarkesa dhe mbi temperaturën duke ruajtur një tension të balancuar në të gjitha qelizat.bateria do të garantojë ekuilibrin midis çdo grupi të qelizave të baterisë dhe përmban mospërputhjen më të saktë të matjes së temperaturës në llojin e saj.

Punon me BSLBATT Bluetooth

Shtoni BSLBATT Bluetooth për të arritur monitorim inteligjent të energjisë me pamje intuitive dhe të dhëna në kohë reale.Ky ekran gjithëpërfshirës ju ofron akses në të dhënat e sakta të sistemit të energjisë kudo, në çdo kohë nëpërmjet aplikacionit DC Home.

Funksioni i balancimit automatik

Lidhni me lehtësi bateri të shumta paralelisht me funksionin e balancimit automatik, duke përmirësuar efikasitetin mesatar të karikimit për bateritë tuaja në afat të gjatë.

Bateritë BSLBATT® Lifepo4 në krahasim me bateritë me acid plumbi

12 volt lithium battery

Jetë e gjatë.Kosto më të ulëta

Bateritë e litiumit janë më të lira se bateritë me acid plumbi kur merren parasysh kostot gjatë periudhës së përdorimit.

 

Bateritë me acid plumbi humbasin kapacitet të konsiderueshëm pas një maksimumi 800 ciklet e karikimit.Një bateri LiFePO4, nga ana tjetër, zotëron 3000 ciklet e karikimit pa asnjë problem dhe gjithashtu ofron performancë të mirë për të ardhmen 7000 cikle.

 

Kjo do të thotë se a Bateri litiumi BSLBATT® zgjat të paktën sa tre bateri plumbi, edhe kur përdoren intensivisht.

Thellësi më e lartë e shkarkimit

Një shkarkim i rregullt i thellë prej më shumë se 50% nuk ​​rekomandohet për bateritë me acid plumbi, pasi numri i cikleve të mundshme bie në mënyrë disproporcionale.Një bateri litiumi, nga ana tjetër, mund të shkarkohet rregullisht deri në 90% pa asnjë problem, pa vuajtur nga numri i cikleve.A 100 Ah Bateria e litiumit zakonisht mund të zëvendësojë një 200 Ah bateri plumbi.

Dendësia më e lartë e fuqisë.Dritë në peshë

Për sa i përket peshës, një bateri litium është qartësisht e preferueshme se një bateri plumbi.

 

Një tipike 100 Ah Bateria e acidit të plumbit peshon përreth 32 kilogramë .Një bateri litiumi me të njëjtin kapacitet peshon vetëm 14.5 kilogramë.Kështu, kursimi i peshës është më shumë se 50%.Nese nje 200 Ah bateria e plumbit zëvendësohet me një 100 Ah Bateria litium, kursimi i peshës dyfishohet përsëri.

Sistemi i menaxhimit të baterisë dhe monitorimi Bluetooth

Sistemi i menaxhimit të baterisë (BMS) e integruar në secilën bateri siguron që bateria të mbrohet nga përdorimi jo i duhur.Për shembull, ajo fiket baterinë në rast të nëntensionit ose mbitensionit dhe e ndez automatikisht përsëri sapo të zgjidhet problemi.

 

Falë ndërfaqes së integruar Bluetooth, statusi i baterisë mund të monitorohet lehtësisht në çdo kohë nëpërmjet smartphone ose tabletit (Android ose Apple iOS). Monitorët e baterive me tela të hollësishme nuk janë më të nevojshëm.

Battery status always in view

Certifikata nga prodhuesi dhe fabrika e baterive litium

Energy-Storage-Battery-Certificate

Bateritë e litiumit BSLBATT janë OKB 38.3 certifikuar dhe ndërtuar nga qelizat e gradës A .

 

BSLBATT qelizat e litiumit janë UL1973 & UL2580 certifikuar dhe janë testuar për IEC62133 standardet.Manuali i Testeve dhe Kritereve të OKB-së i çertifikuar dhe plotëson të gjitha rregulloret e SHBA dhe ndërkombëtare për transportin ajror, tokësor, detar dhe tren.Modelet e zgjedhura të baterive janë të certifikuara ISO ISO 9001:2015 Sistemi i Menaxhimit të Cilësisë dhe ISO 14001:2015 Sistemi i Menaxhimit Mjedisor për përdorim në aplikime industriale.

 

IEC62133 çertifikatat dhe shërbimet shtesë laboratorike janë të disponueshme siç kërkohet nga klientët tanë OEM.

Keni një kërkesë të veçantë?

Në përgjithësi, ne kemi të përbashkëta Produkte të baterive litium-jon 12v dhe lëndët e para në magazinë.Për kërkesën tuaj të veçantë, ne ju ofrojmë shërbimin tonë të personalizimit.Ne pranojmë OEM/ODM .Ne mund të printojmë logon ose emrin e markës tuaj në trupin e baterisë.Për një citat të saktë, duhet të na tregoni informacionin e mëposhtëm:

Specifikim

Ju lutemi na tregoni kërkesat për tensionin e funksionimit; dhe nëse është e nevojshme të shtoni funksione shtesë si shkarkimi 10 sekonda, ngarkimi 10 sekonda etj.

sasi

Nuk ka kufi MOQ.Por për sasitë Max, do t'ju ndihmojë të merrni çmimin më të lirë.Sa më shumë të porositur, çmimi më i ulët mund të merrni.

Aplikacion

Na tregoni aplikacionin tuaj ose informacion të detajuar për projektet tuaja.Ne mund t'ju ofrojmë zgjedhjen më të mirë, ndërkohë që inxhinierët tanë mund t'ju japin më shumë sugjerime sipas buxhetit tuaj.

Bateria litium-jon 12v: Udhëzuesi i fundit

BSLBATT® është një ofrues lider në botë i baterive litium-jon 12v në Kinë me gati 20 vjet përvojë.Ne kemi një gamë të gjerë të baterive litium-jon 12v për nevojat tuaja të aplikimit.Pavarësisht nëse keni nevojë për një bateri litium-jon 12v 100 ah, bateri litium-jon 12v cikli të thellë, bateri litium-jon 12v 200 ah, bateri litium 12v 12 ah dhe shumë të tjera, BSLBATT® ka një zgjidhje të besueshme dhe me kosto efektive.

 

Ne mund të prodhojmë bateri litium-jon 12v duke përdorur procesin e duhur të prodhimit.Ne mund të punojmë me ekipin tuaj për të zgjedhur zgjedhjet më të mira të baterive me jon litium BSLBATT® 12v për aplikacionet tuaja të baterisë.

 

BSLBATT® është e specializuar në zhvillimin, projektimin dhe fabrikimin e baterisë 12v litium-jon për aplikime OEM.Për më tepër, si prodhuesi juaj i besueshëm i baterive të litiumit, ne mund të mbështesim plotësisht biznesin tuaj të markës.Bateria e personalizuar e litiumit 12v BSLBATT® përfshin logon, dizajnin, madhësitë dhe specifikimet tuaja.

 

Pavarësisht nëse keni nevojë për bateri litium standarde ose të personalizuara, BSLBATT® është partneri më i mirë!Na telefononi tani për më shumë informacion!

Si të ngarkoj një bateri litium?

Bateritë e litiumit BSLBATT performojnë më mirë kur ngarkohen nga një karikues i përputhshëm me litium.Ngarkuesit me acid plumbi ose SLA, karikuesit në bord për bateritë AGM ose karikues të tjerë jo litium do të ngarkojnë një bateri litium BSLBATT, por vetëm në 70-80% të kapacitetit.Kjo ndodh sepse teknologjia e fosfatit të hekurit të litiumit Dakota (LiFePO4) ngarkon dhe është plot me një tension më të lartë se bateritë tradicionale (BSLBATT Litium ngarkon me 14,4 volt).Ngarkuesit me cilësim të baterisë litium ose të projektuar për litium do të ngarkohen me tensionin e duhur.

Çfarë baterie më nevojitet për RV-në ose Kamerun tim?

Madhësia standarde e baterisë së industrisë e përdorur në shumicën e modeleve RV, Campers dhe #VanLife është bateria B-LFP12V-100Ah.Kjo është një rënie në zëvendësimin për AGM dhe shumicën e baterive me acid plumbi.Nëse jeni duke e karikuar alternatorin e motorit tuaj, ju rekomandojmë një karikues inteligjent Victron DC-DC.Nëse karikoni panelet diellore, ne rekomandojmë një kontrollues ngarkimi Victron Smart Solar, ose nëse keni një kontrollues të ngarkimit diellor, zgjidhni cilësimin e litiumit.Vlen të theksohet se bateria BSLBATT është plotësisht e pajtueshme me inverterët Victron!mos u shqeteso

Çfarë baterie motorike trolling rekomandoni?

BSLBATT Battery është një sponsor krenar i mbi 200+ atletët profesionistë në industrinë e peshkimit.Këtu janë madhësitë e baterive të rekomanduara nga profesionistët tanë në varësi të madhësisë së motorit tuaj troling:

Shtytja e motorit / Amperi maksimal i tërheqjes (A) @ Tensioni (V) / Bateria e rekomanduar

20 lbs / 20A @ 12V / B-LFP12-50 ose B-LFP12-60

25 lbs / 25A @ 12V / B-LFP12-50 ose B-LFP12-60

30 lb / 30 A @ 12 V / B-LFP12-50 ose B-LFP12-60 ose B-LFP12-100

45 lb / 42 A @ 12 V / B-LFP12-50 ose B-LFP12-60 ose B-LFP12-100

55 lb / 50 A @ 12 V / B-LFP12-50 ose B-LFP12-60 ose B-LFP12-100

70 lb / 42A @ 24V / 24V Të vetme ose B-LFP12-50 x 2 ose B-LFP12-60 x 2 ose B-LFP12-100 x 2

80 lb / 56 A @ 24 V / B-LFP12-50 x 2 ose B-LFP12-60 x 2 ose B-LFP12-100 x 2

101 lb / 46A @ 36V / 36V teke ose B-LFP12-60 x 3 B-LFP12-100 x 3 ose B-LFP12-200 x 3

112 lb / 52A @ 36V / 36V teke ose B-LFP12-60 x 3 ose B-LFP12-100 x 3 ose B-LFP12-200 x 3

>112 lb / Deri në 100A @ 36V / B-LFP12-60 x 3 ose B-LFP12-100 x 3 ose B-LFP12-200 x 3

Për bateritë e shumta të lidhura në seri, ne rekomandojmë që klientët të kontaktojnë drejtpërdrejt inxhinierin tonë të shitjeve për të aplikuar për një paketë të tërë baterish për përputhje me email [email i mbrojtur] .

Për një zhytje të thellë në bateritë e motorëve trolling lexoni Pse varkëtarët po zgjedhin litium për bateritë e tyre motorike

A janë të sigurta bateritë litium?

Bateritë e litiumit BSLBATT janë 100% të sigurta dhe të besueshme.Kimia jonë e nënshkrimit, litium hekur fosfat (LiFePO4), nuk përmban elementë të tokës të rrallë (si kobalti) ose metale të rënda, është jo toksik, pa plumb ose acid, është jo-gërryes, nuk heq gaz, nuk kërkon lotim ose mirëmbajtje, mund të vendoset në çdo orientim, dhe ndryshe nga bateritë e tjera të litiumit nuk do të shpërthejnë apo të marrin flakë.Përveç kësaj, çdo bateri litiumi BSLBATT mbrohet nga mbinxehja, ngarkimi i tepërt dhe qarku i shkurtër, nga një mikroçip i sistemit të menaxhimit të baterisë (BMS) që gjithashtu zgjat jetëgjatësinë dhe gjendet në një kuti të fortë dhe të papërshkueshëm nga uji (megjithëse uji i mjaftueshëm mund të përçojë energjinë elektrike midis terminaleve, prandaj mos e zhytni baterinë).Për performancë dhe besueshmëri më të mirë, ne rekomandojmë përdorimin e një karikuesi LiFePO4.

Si mund të marr jetëgjatësinë më të gjatë të baterisë nga bateria ime LiFePO4?

Bateritë LiFePO4 duhet të "mbyten" pas çdo përdorimi.Për jetëgjatësi më të madhe, ne rekomandojmë të mos e shkarkoni plotësisht baterinë dhe as të mbingarkoni duke e lënë të lidhur me një karikues përtej ciklit të plotë të karikimit.Mos harroni se në terma afatgjatë, bateria ka një numër të kufizuar ciklesh ngarkimi dhe shkarkimi, ku "një cikël" është ose një cikël i plotë ngarkimi dhe shkarkimi, ose një kumulativ i të dyjave për të shtuar deri në një cikël të plotë.

Si duhet ta ruaj baterinë time?

Ruani bateritë e litiumit BSLBATT në një vend të freskët dhe të thatë dhe sigurohuni që t'i karikoni plotësisht përpara se t'i ruani.Nëse e ruani për një periudhë të gjatë kohore, ju këshillojmë t'i karikoni ato në intervale të rregullta – zakonisht "mbushni" çdo muaj ose çdo muaj tjetër.Për detaje të mëtejshme, ju lutemi referojuni artikullit tonë mbi ruajtjen e baterive litium BSLBATT këtu.

Më duhet një bateri 24 volt, a mund të përdor dy 12 volt në vend të tyre?

Po!Lidhja e shumë baterive së bashku për të krijuar një tension më të lartë quhet lidhja në seri.Bateritë tona 12V mund të lidhen në seri deri në maksimum 48V.Për më shumë mbi instalime elektrike të baterive në seri ose paralele , të dy proceset janë të detajuara plotësisht këtu.

Pse bateria ndalon së punuari disa sekonda pas tërheqjes së rrymës së lartë?

Sigurohuni që ngarkesa të mos e tejkalojë rrymën nominale të prodhimit të vazhdueshëm.Nëse ngarkesa elektrike tejkalon kufijtë e BMS, BMS do ta mbyllë paketën.Për të rivendosur, shkëputni ngarkesën elektrike dhe zgjidhni problemin e ngarkesës dhe sigurohuni që rryma e vazhdueshme të jetë më e vogël se rryma maksimale e vazhdueshme për paketën.Për të rivendosur paketën, lidhni karikuesin përsëri në bateri për disa sekonda.Nëse keni nevojë për një bateri me dalje rryme shtesë, ju lutemi na kontaktoni [email i mbrojtur] ose na telefononi në +86-752-2819-469

A janë bateritë rezistente ndaj ujit?

Ato nuk mund të vendosen plotësisht nën ujë.Mund të hidhet ujë mbi to dhe do të jenë në rregull.

A mund të fikni ose ndryshoni tabelën BMS?

Jo, nuk mund të fikni baterinë ose të ndryshoni tabelën BMS.

Kam dëgjuar se bateritë litium 12V ishin të pasigurta dhe janë të rrezikshëm nga zjarri.A do të shpërthejnë apo do të marrin flakë?

Çdo bateri e ÇDO kimie ka potencialin të dështojë, ndonjëherë në mënyrë katastrofike, ose të marrë flakë.Përveç kësaj, bateritë metalike të litiumit, të cilat janë më të paqëndrueshme, nuk mund të ringarkohen dhe nuk duhet të ngatërrohen me bateritë litium-jon.Megjithatë, kimia litium-jon e përdorur në bateritë litium BSLBATT, qelizat e fosfatit të hekurit të litiumit (LiFePO4) është më i sigurti në treg që ka temperaturën më të lartë të pragut termik të largimit nga të gjitha llojet e ndryshme të baterive të litiumit.Mos harroni, ka shumë kimi dhe variacione litium-jonesh.Disa janë më të paqëndrueshme se të tjerët, por të gjithë kanë bërë përparime vitet e fundit.Gjithashtu vini re se të gjitha bateritë e litiumit i nënshtrohen testimit rigoroz të OKB-së përpara se të mund të dërgohen në mbarë botën duke siguruar më tej sigurinë e tyre.

A do të bëhet më e lirë kostoja e baterive litium?

Për momentin, materialet e litiumit janë rreth 3-4 herë më të larta se acidi i plumbit për të njëjtin kapacitet.Kjo pa dyshim do të ulet ndërsa oferta në mbarë botën rritet.

A mund të shkarkohen plotësisht bateritë litium BSLBATT 12V dhe më pas të hidhen në mbeturinat e zakonshme?

Bateritë e litiumit 12 V i nënshtrohen rregulloreve të asgjësimit dhe riciklimit që ndryshojnë sipas vendit dhe rajonit.Gjithmonë kontrolloni dhe ndiqni rregullat tuaja të zbatueshme përpara se të hidhni ndonjë bateri.Shumë vende ndalojnë asgjësimin e mbeturinave të pajisjeve elektronike në enët standarde të mbetjeve.Vendosni vetëm bateritë e shkarkuara në një enë grumbullimi të baterive.Përdorni shirit elektrik ose mbulesë tjetër të miratuar mbi pikat e lidhjes së baterisë për të parandaluar qarqet e shkurtra.

Ku mund të ricikloj bateritë e mia litium 12V?

Konsumatorët mund të gjejnë vendndodhjen më të afërt të dërgesës pjesëmarrëse duke shkuar në internet në www.call2recycle.org ose www.rbrc.org ose duke thirrur 1-877-2-RICIKLO ose 1-800-8-BATARI.

A mund t'i përdor bateritë e mia litium 12V në mot të ftohtë?

Bateritë e litiumit BSLBATT 12V kanë mbrojtje nga moti i ftohtë – Bateria nuk do të ngarkohet nëse temperaturat janë nën -4C ose 24F në rastin tonë.Disa ndryshime me tolerancat e pjesëve.

 

Jonë Bateri litium BSLBATT 12V ngroheni baterinë për të aktivizuar një karikues pasi bateria të jetë ngrohur.

Keni nevojë për ndihmë për të gjetur bateritë e duhura të litiumit 12 volt?

Ekspertët tanë janë vetëm një klik (ose telefonatë) larg.Merrni këshilla të shpejta dhe profesionale për baterinë nga njerëz të vërtetë në Kinë.