banner

Platforma e punës ajrore / Bateritë litium AWP


Specifikim produkti:

  • MOQ: 10 copë
  • Koha e dërgimit: 25-35 ditë pune
  • Kapaciteti i furnizimit: Rreth 2 milion KVAH çdo vit
  • Ngjyrë: Ngjyra e personalizueshme
  • Menyra pagese : L/C, D/P, T/T, PayPal, Western Union
  • Porti: Guangzhou/Shenzhen
Më shumë Informacion

BATERIA INTELEGJENTE JONI LITIUM E BSLBATT SËRNON MË SHUMË KOHË TË FUNKSIONIMIT, JETËNË DHE PAQE TË MENDJES.

Ashensorët me gërshërë dhe platformat e tjera të punës ajrore (AWP) kërkojnë një burim energjie efikas dhe të besueshëm që produktet e baterive litium BSLBATT mund ta ofrojnë lehtësisht.Prodhuesit kryesorë të platformave të punës ajrore dhe kompanitë e marrjes me qira të pajisjeve e dinë Bateri litiumi BSLBATT me cikël të thellë jepni fuqi të besueshme për pajisjet më kërkuese, duke funksionuar në kushtet më të vështira.

AWP Lithium Batteries

Bateritë më të besueshme litium-jon në treg

Jonë Bateritë LiFePO4 (Litium Iron Fosphate). janë zhvilluar për aplikime ciklike, ku bateritë shpesh ringarkohen dhe shkarkohen. LiFePO4 është teknologjia e baterisë të së ardhmes, veçanërisht për aplikimet ciklike ku pesha e lehtë, rrymat e larta dhe një numër i madh ciklesh janë të rëndësishme!

aerial work platform battery JETË E GJATË & GARANCI 5 VJET OSE 10 000 ORË

Mbi 3 herë më shumë se jetëgjatësia e acidit të plumbit
bateri, 10 vjet jetë projektimi, 5 vjet ose 10,000 orë
garanci për t'ju sjellë paqe mendore.

BATERI PËR TË GJITHA MOTIVE

Punon në mënyrë të sigurt dhe efikase në mjedise të caktuara me temperaturë të lartë dhe të ulët.Karikimi me funksionin e vetë-ngrohjes kur temperaturat në -20°C dhe shkalla e shkarkimit mund të vazhdojë deri në 80%.

aerial work platform manufacturers
LiFePO4 Packs for Aerial Working Platform ULJE KOSTORE

Karikimi i rikarikueshëm përmirëson efikasitetin, kursen faturat e energjisë elektrike dhe zvogëlon kostot e dëmtimit të baterive nga ngrohja.

NUK KA NDËRRIMIN E BATERISË DHE DHOMË RUAJTJE

Nuk ka më ndryshim të rregullt të baterisë
ose dhomat e karikimit të kërkuara, duke kursyer
kosto të mëtejshme, siguri e përmirësuar.

aerial work platform
aerial work platform manufacturers usa EMISIONET PAK CO 2

Ulja e gjurmës së karbonit dhe jo
tymi i rrezikshëm ose derdhjet e acidit

Vetitë:

Jetëgjatësia më e gjatë: deri në 4000 cikle (80% DoD, në varësi të modelit)

Dendësia e lartë e energjisë

Performancë e shkëlqyer gjatë karikimit dhe shkarkimit

Vetë-shkarkimi më i ulët

Karikim i ndërmjetëm i pakufizuar = nuk nevojitet ndryshimi i baterisë

Peshë e lehtë

Specifikime teknike

Model
B-LFP24-105 B-LFP24-105 B-LFP24-160 B-LFP24-160
Tensioni nominal 25.6 V 25.6 V 25.6 V 25.6 V
Kapaciteti nominal 105 Ah 105 Ah 160 Ah 160 Ah
energjia e ruajtur (Wh/kg) 2688 Wh 2688 Wh 4096 Wh 4096 Wh
Dimensioni (cm) L*P*H 44,8×24,4×26,1 44,8×26,4×28,1 50.8x35x19.1 52.4x36x26.1
Vetë-shkarkimi (në muaj) Maksimumi 3% Maksimumi 3% Maksimumi 3% Maksimumi 3%
Pesha kg (lbs.) 24 (52.9) 27 (59,5) 39 (85,5) 43 (94.8)
Shkarkim i vazhdueshëm 120A 105A 120A 150 A
Shkarkimi maksimal 180A (20S) 250A (30S) 180A (30S) 250A (30S)
Kombinimi i qelizave 8S1P 8S1P 8S2P 8S2P
Tarifa standarde 30 A 30 A 30 A 30 A
Norma e IP IP67
Ngarkimi 32°F~131°F (0°C ~ 55°C)
Shkarkimi -4°F~131°F ( -20°C ~ 55°C)
Ruajtja (1 muaj) -4°F~113°F ( -20°C ~ 45°C)
Ruajtja (1 vit) 32°F~95°F (0°C ~ 35°C)

Zëvendësimi i lëshimit: Përshtatet si një dorezë

Bateritë tona zëvendësuese me litium-jon mund të zëvendësojnë drejtpërdrejt bateritë tuaja aktuale SLA në shumë aplikacione.Ata kanë një jetëgjatësi të shkëlqyer deri në 2000 cikle.Këto bateri pa mirëmbajtje kanë të njëjtat dimensione si bateritë SLA, por janë shumë më të lehta (deri në 70% më të lehta) dhe kanë performancë dhe jetë ekonomike shumë më të mirë.Bateritë zëvendësuese të lëshuara janë jashtëzakonisht të sigurta: ato mund të karikojnë shpejt pa mbinxehje dhe gazifikim, ato gjithashtu janë mbrojtur nga mbingarkesa dhe shkarkimi i plotë falë BMS-së së integruar.

Gjithashtu nga pikëpamja ekologjike, ka vetëm avantazhe: këto bateri nuk përmbajnë acid, plumb dhe substanca të tjera toksike.

AWP Lithium Batteries cost

Blloqe modulare: lidhje serike dhe paralele Li-jon litium-jon

LIFEPO4

MODULAR

LIDHJE SERIALE DHE PARALELE

Ekipi ynë teknik është aty për t'ju ndihmuar me projektet tuaja të personalizuara ose për t'ju ofruar një zgjidhje për produktin tuaj elektrik!Së bashku ne kërkojmë zgjidhjen më të mirë, duke marrë parasysh kërkesat e produktit, teknologjinë e përshtatshme, dimensionet dhe peshën, formën e baterisë së kërkuar,…

Qoftë për një prodhim serik të produktit tuaj ose një projekt specifik të përshtatur për një nga klientët tuaj, gjithmonë mund të mbështeteni në një kopje rezervë të plotë teknike.Ekipi ynë teknik përbëhet nga kalkulatorë teknikë, inxhinierë, projektues dhe blerës teknikë për t'ju ofruar zgjidhjen më të mirë të mundshme.

Ne ofrojmë një sërë Sistemesh të Menaxhimit të Baterive të gjeneratës së ardhshme, të provuara që do të funksionojnë për të gjitha bateritë e litiumit me fuqi të lartë që përdoren zakonisht në një sërë aplikacionesh për automjete elektrike (dhe të tjera).

Ato janë shumë të konfigurueshme si në harduer ashtu edhe në softuer, duke lejuar një sërë sistemesh baterish nga disa qeliza deri në qindra qeliza.Dizajni modular lejon që sistemet të zgjerohen lehtësisht sipas nevojave tuaja, duke rikonfiguruar sipas nevojës.

AWP Lithium Batteries

STRUKTURA E BRENDSHME:

BSLBATT kujdeset për çdo detaj të paketës së baterisë litium për t'ju siguruar që të merrni baterinë më të sigurt dhe më të qëndrueshme duke përdorur përvojën:

36v 200ah lithium battery 36 volt battery lithium
36 volt lithium batteries 36 volt lithium battery
36 volt lithium deep cycle battery 36v lithium deep cycle battery
BMS e dyfishtë e sigurt, pllakë çeliku në krye dhe sipërme e mbështetur me vida Kabllo i përshtatur dhe i kualifikuar për karikim dhe shkarkim të shpejtë

Tregjet kryesore të eksportit:

Azia/Australia Qendrore/Amerika e Jugut/Evropa Lindore/Lindja e Mesme/Afrika Amerika e Veriut/Evropa Perëndimore

Pavarësisht nëse jeni gati të porosisni ose thjesht dëshironi një kuotë çmimi, ne do të bëjmë çmos për t'ju ndihmuar.Ju lutemi plotësoni formularin e mëposhtëm me informacionin tuaj të kontaktit ose dërgoni kërkesën tuaj tek [email i mbrojtur] , do të kthehemi tek ju sa më shpejt të jetë e mundur.

Lini një koment
Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.Fushat e kërkuara janë shënuar *

Ju mund të pëlqeni

Na shkruani

Shërbimi i personalizuar është i mirëpritur.Lini kërkesën tuaj dhe ne do të jemi të lumtur të kontaktojmë me ju brenda 24 orëve.