banner

Bateri diellore litium 12v 250ah |Bateria më e mirë litium Sprinter


Specifikim produkti:

  • MOQ: 10 copë
  • Koha e dërgimit: 25-35 ditë pune
  • Kapaciteti i furnizimit: Rreth 2 milion KVAH çdo vit
  • Ngjyrë: Ngjyra e personalizueshme
  • Menyra pagese : L/C, D/P, T/T, PayPal, Western Union
  • Porti: Guangzhou/Shenzhen
Më shumë Informacion

Bateri litium 12 volt (LiFePO4) 250 Ah BSLBATT litium

Kjo 12v 250ah bateri diellore litium është projektuar në Kinë për të qenë zëvendësuesi i përsosur i lehtë me performancë të lartë për një bateri tradicionale me acid plumbi.E përkryer për pajisje mjekësore, vegla elektrike dhe një përmirësim SLA! Aplikime të tjera janë sistemet UPS, pajisjet e daljes, sistemet e alarmit dhe ndriçimi i emergjencës.

12v 250ah lithium solar battery

Kjo Bateri litium 12 volt është perfekt për aplikime të shumta dhe jetë të gjatë bazuar në të renë Teknologjia LiFePO4. E cila është më efikase se teknologjia ekzistuese.Jetëgjatësia e baterisë së litiumit është afërsisht 3-4 herë më shumë se bateritë tradicionale me acid plumbi, pa asnjë dobësi nga konvertimi ose siguria.Bateria mesatare e litiumit kërkon vetëm 5-6 orë për t'u ngarkuar plotësisht.I projektuar pa përdorimin e plumbit ose acidit për të krijuar fuqinë brenda tij nuk lëshon asnjë gaz të dëmshëm dhe ofron mbrojtje kundër qarqeve të shkurtra, mbingarkimit ose shkarkimit të tepërt.Kjo bateri litiumi është projektuar në Kinë për të qenë zëvendësimi i përsosur i lehtë me performancë të lartë për një bateri tradicionale me acid plumbi .

24v 250ah lithium ion battery

Kjo bateri diellore litium 12v 250ah zëvendëson - Bateritë 12v SLA, AGM ose plumb-acid për të gjitha nevojat tuaja për shumë qëllime.

Karakteristikat dhe përfitimet e baterisë së re litium BSLBATT 12 volt:

● Jetëgjatësia e baterisë – zgjat 5-10 herë më shumë se bateritë tradicionale me acid plumbi

● Instalim i lehtë – mund të instalohet në çdo orientim

● Karikimi i shpejtë – rreth 4~6 orë për t'u karikuar plotësisht

● Pesha e lehtë – gjysma e peshës në krahasim me bateritë me acid plumbi

● Bateria do të funksionojë dhe do të ngarkohet normalisht me sistemin ekzistues të karikimit

● Më të sigurta se bateritë tradicionale – pa shpërthim dhe shkrepje, pa rrjedhje

● Vetë-shkarkim i ulët

● Mbrojtja BMS

● Stabilitet i jashtëzakonshëm termik

● Metër i integruar SOC

● Mbrojtje nga qarku i shkurtër

● Mbrojtje mbi ngarkimin dhe mbi shkarkimin

● I sigurt për mjedisin – pa plumb helmues, acid, metale të rënda, pa gazra gjatë karikimit, i mbyllur në fabrikë

250ah lithium iron phosphate solar battery

MUNDËSI SUPERIORE

Bateria diellore litium 12v 250ah është projektuar dhe projektuar në Kinë nga BSLBATT, furnizuesi kryesor në botë i baterive me cikël të thellë për gati 20 vjet .Ju mund të jeni të sigurt se BSLBATT është produkti me cilësi më të lartë në treg—mbështetur nga mbështetja e jashtëzakonshme e klientit të BSLBATT.

Karakteristikat dhe Specifikimet

Artikuj Parametri
Lloji i Baterisë Bateri diellore litium 12v 250 ah (LiFePO4)
Tensioni nominal 12.8 V
Kapaciteti nominal 250 Ah
Energjisë 3200 WH
Dimensionet (J x P x H) 500 mm x 239 mm x 217 mm
Pesha 30.6 kg
Materiali i rastit ABS/Kasë hekuri
Certifikatat CE/ISO/UN38.3/MSDS
Efikasiteti 99%
Vetë shkarkimi <1% në muaj
Aplikimi Seri & Paralel maksimumiAplikim me 4 seri ose 4 paralele të lidhura
Rryma e shkarkimit të vazhdueshëm 180A (2,3 kW)
Shkarkim i vazhdueshëm i viteve '30 250A (3,2 kW)
Gama e temperaturës së funksionimit -20 ~ 60 ℃
Tensioni në fund të shkarkimit 14.4 V
Tensioni i punës 11.2-14.4V
Temperatura e shkarkimit -4 deri në 140 ºF (-20 deri në 60 ºC)
Temperatura e ngarkimit 32 deri në 113 ºF (0 deri në 45 ºC)
Temperatura e ruajtjes 23 deri në 95 ºF (-5 deri në 35 ºC)
Cikli Jeta > 3000 cikle
Shkalla e vetëshkarkimit Kapaciteti i mbetur: ≤3%/muaj;≤15%/vit
Kapaciteti i kthyeshëm: ≤1.5%/muaj;≤8%/vit
Gama e temperaturës dhe lagështisë së ruajtjes Më pak se 1 muaj: -20℃~35℃, 45%RH~75%RH
Më pak se 3 muaj: -10℃~35℃, 45%RH~75%RH
Mjedisi i rekomanduar i ruajtjes: 15℃~35℃,45%RH~75%RH

Përparësitë kryesore konkurruese:

Garancia e origjinës/Çmimi i garancisë Karakteristikat e produktit Performanca e produktit Dorëzimi i menjëhershëm Miratimet e cilësisë Shërbimi i reputacionit Pranohen porositë e vogla

STRUKTURA E BRENDSHME:

BSLBATT kujdeset për çdo detaj të paketës së baterisë litium për t'ju siguruar që të merrni baterinë më të sigurt dhe më të qëndrueshme duke përdorur përvojën:

36v 200ah lithium battery 36 volt battery lithium
36 volt lithium batteries 36 volt lithium battery
36 volt lithium deep cycle battery 36v lithium deep cycle battery
BMS e dyfishtë e sigurt, pllakë çeliku në krye dhe sipërme e mbështetur me vida Kabllo i përshtatur dhe i kualifikuar për karikim dhe shkarkim të shpejtë

250ah battery

Tregjet kryesore të eksportit:

Azia/Australia Qendrore/Amerika e Jugut/Evropa Lindore/Lindja e Mesme/Afrika Amerika e Veriut/Evropa Perëndimore

Pavarësisht nëse jeni gati të porosisni ose thjesht dëshironi një kuotë çmimi, ne do të bëjmë çmos për t'ju ndihmuar.Ju lutemi plotësoni formularin e mëposhtëm me informacionin tuaj të kontaktit ose dërgoni kërkesën tuaj tek [email i mbrojtur] , do të kthehemi tek ju sa më shpejt të jetë e mundur.

Lini një koment
Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.Fushat e kërkuara janë shënuar *

Ju mund të pëlqeni

Na shkruani

Shërbimi i personalizuar është i mirëpritur.Lini kërkesën tuaj dhe ne do të jemi të lumtur të kontaktojmë me ju brenda 24 orëve.