Најдобар производител на 12v литиум-јонски батерии, фабрика, добавувач во Кина

Што се однесува до експертите за технологија на батерии од 2003 година, ние сме страсни за напредно складирање енергија, иновации и квалитет, сме еден од водечките производители, фабрики и добавувачи на литиумски батерии од 12 V во Кина, прифаќајќи нарачки OEM, ODM, SKD.Имаме богато искуство во производство и развој на истражување за различни типови на литиумски батерии.Се фокусираме на напредна технологија, строг производствен чекор и совршен систем за КК.

Литиумски батерии на големо од 12 волти Само на едно место - врвни решенија

Барате деловен партнер од кој можете да купите 12-волти литиумски батерии за големопродажна цена?Ве опфативме.Дознајте повеќе за тоа како можеме да работиме заедно.

 

Здраво, јас сум Ерик Ји од BSLBATT батерија .Дозволете ми да ве водам низ оваа страница со врвни решенија.

 

Нашата компанија работи толку напорно повеќе од 20 години да ги откријат тајните зад правењето на литиумските батерии од 12 волти профитабилен бизнис.Кликнете на копчето подолу за да дознаете повеќе за 12-волти литиумски батерии : нивните многу бенефиции, категории, линија на производи, занаетчиство , и многу повеќе!

Зошто да изберете BSLBATT батерија?

BSLBATT батерија е снабдувач на системи за складирање енергија со седиште во Кина, лоциран во центарот на прекрасната Хуижоу.Од своето основање во 2003 година , BSLBATT Battery работеше напорно за да заработи најсигурна репутација во индустријата.Осврти за нашите производи доаѓаат од вистински клиенти кои го ценат и веруваат во квалитетот што го очекуваат од нашите производи.Ние не се фалиме, но повеќе од среќни сме што ќе им дозволиме на нашите клиенти да зборуваат за нас.

 

Нашето 20-годишно практично искуство во производството 12-волти литиумски батерии не направија мајстори на нашиот занает.Од изборот на најдоброто Прво ниво, состав на ќелии А+ , и претворајќи ги во сигурен, сигурен, издржлив Пакети литиумски батерии од 12V, до маркетинг и испорака низ целиот свет, BSLBATT Battery е име на кое можете да му верувате.

  • Батерии со врвен квалитет дизајнирани врз основа на кинеските стандарди за квалитет, кои нудат врвни перформанси, висока издржливост и одличен животен век.
  • Заменете го литиум железо фосфат во различни големини на оловно-киселински батерии, со опции за прилагодени батерии и енергетски решенија.
  • Ефикасно производство со користење на најсовремена производствена опрема, што овозможува нашите батерии да бидат испорачани навреме за вашиот проект.
  • Одлична услуга за клиенти од барање до испорака со извонредна поддршка по продажбата и најдобра гаранција за замена на батериите.
  • Силно досие на производство и испорака до OEM и пазарите директно до потрошувачите.
  • BSLBATT е општествено одговорна компанија за батерии со зелени иницијативи за рециклирање батерии и отпечатоци на поддршка од заедницата во Кина и ширум светот.
  • Станете најдобра и најекономична одлука
lithium battery factory

Изберете ја вашата 12v литиум-јонска батерија

Користете го нашиот производ за МОРСКИ И БРОД , КОЛИЧКА ЗА ГОЛФ , RV, КОМБИЊА , & КАМПЕР, ВО РЕШЕЊЕ ЕНЕРГЕТСКИ СИСТЕМИ и други апликации!

Имаме широк асортиман на производи во нашата каталог .Направете го BSLBATT вашиот добавувач на неверојатни Производи од литиумски батерии од 12 волти .Еве некои од нашите најпродавани артикли:

Батериите BSLBATT 12V LiFePO4 се нудат во капацитети од 7Ah до 542Ah

Зарем не го наоѓате тоа што го барате?

Само кажете ни ги вашите детални барања.Најдобрата понуда ќе биде обезбедена.

Предност на литиумската батерија од 12v

Бескомпромисен квалитет

Батеријата BSLBATT 12V LiFePO4 има минимум 4000 циклуси време кое испорачува до 8 пати подолг од оловно-киселинска батерија.Покрај тоа, со неверојатната енергетска густина на батеријата, батеријата BSLBATT 12V LiFePO4 е тенка и лесна со огромна моќ. Нема причина да се задоволите со други батерии ако можете да мислите „Голема слика“.

Ниска стапка на само-празнење

Батеријата може да се префрли помеѓу активниот режим и режимот на полица со прекинувачот за активирање.Пред долги периоди на складирање, исклучете ја батеријата од системот, поврзете го прекинувачот за активирање на RS485 UP Комуникациски приклучок на батеријата и долго притиснете го копчето за вклучување 3 секунди за да ја префрлите батеријата во режим на полица.

Функција за заштита од ниска температура

Литиумската батерија има заштитна функција за полнење и празнење на ниска температура.Кога температурата е под 0℃, ќе престане да се полни.Кога температурата е под -20℃, ќе престане да се испушта.

Прекинувач за активирање

Прекинувачот за активирање ќе ви овозможи рачен пристап до режимот на полица.Ова е местото каде што батеријата ќе има многу мала стапка на само-празнење и може да се полни подолго време, заштитувајќи ја вашата батерија кога не ја користите.

Пренослив и моќен

Нашата батерија од 12V LiFePO4 е само една третина од тежината на оловната киселина, истовремено обезбедувајќи огромно зголемување на перформансите и капацитетот, така што нема да пропуштите ниту една секунда од времето на работа.Батеријата 12V LiFePO4 на BSLBATT е вашиот најдобар избор за RV, морски и надвор од мрежа апликации кога се предвидува влечење или мобилност.

Еко-пријателски избор

Без оглед на производството, употребата или отпадот, тој не содржи или произведува никакви токсични и штетни тешки метални елементи и супстанции како што се олово, жива и кадмиум.BSLBATT 12V LiFePO4 батериите се направени од 100% безбедно , нетоксична и обновлива енергија.

Сигурен BMS систем

Најсовремена систем за управување со батерии (BMS) со двојни процесори со високи перформанси обезбедува заштита од краток спој, преполнување и прекумерна температура додека одржува избалансиран напон низ сите ќелии.батеријата ќе гарантира рамнотежа помеѓу секоја група на ќелии на батерии и има најпрецизно мерење на температурата неусогласеност од ваков вид.

Работи со BSLBATT Bluetooth

Додадете BSLBATT Bluetooth за постигнување паметно следење на енергијата со интуитивни визуелни слики и податоци во реално време.Овој се-во-едно дисплеј ви овозможува пристап до точни податоци за енергетскиот систем насекаде, во секое време преку апликацијата DC Home.

Функција за автоматско балансирање

Лесно поврзете повеќе батерии паралелно со функцијата за автоматско балансирање, подобрувајќи ја просечната ефикасност на полнење на вашите батерии на долг рок.

BSLBATT® Lifepo4 батерии во споредба со батерии со оловна киселина

12 volt lithium battery

Долг животен век.Пониски трошоци

Литиумските батерии се поевтини од оловните батерии кога се земаат предвид трошоците во текот на периодот на употреба.

 

Оловните батерии губат значителен капацитет по максимум 800 циклуси на полнење.Батеријата LiFePO4, од друга страна, владее 3.000 циклуси на полнење без никакви проблеми и исто така нуди добри перформанси за следните 7.000 циклуси.

 

Ова значи дека а BSLBATT® литиумска батерија трае најмалку три оловни батерии, дури и кога се користат интензивно.

Поголема длабочина на празнење

Редовно длабоко празнење од повеќе од 50% не се препорачува за оловно-киселински батерии, бидејќи бројот на можни циклуси несразмерно опаѓа.Од друга страна, литиумската батерија може редовно да се испразнува до 90% без никакви проблеми, без да страдаат како резултат на бројот на циклуси.А 100 Ах литиумската батерија обично може да замени a 200 Ах оловна батерија.

Поголема густина на моќност.Лесно на тежина

Во однос на тежината, јасно се претпочита литиумска батерија од оловна батерија.

 

Типичен 100 Ах оловна киселина батерија тежи околу 32 килограми .Литиумска батерија со ист капацитет тежи само 14.5 килограми.Така, заштедата на тежина е повеќе од 50%.Ако 200 Ах оловната батерија се заменува со a 100 Ах литиумска батерија, заштедата на тежина повторно се удвојува.

Систем за управување со батерии и мониторинг преку Bluetooth

На Систем за управување со батерии (BMS) вградена во секоја батерија осигурува дека батеријата е заштитена од неправилна употреба.На пример, ја исклучува батеријата во случај на недоволно напон или пренапон и автоматски ја вклучува повторно веднаш штом ќе се реши проблемот.

 

Благодарение на интегрираниот Bluetooth интерфејс, состојбата на батеријата може практично да се следи во секое време преку паметен телефон или таблет (Андроид или Apple iOS). Повеќе не се потребни детално жичени монитори за батерии.

Battery status always in view

Сертификати од производителот и фабриката за литиумски батерии

Energy-Storage-Battery-Certificate

BSLBATT литиумските батерии се ООН 38.3 сертифициран и изграден од клетки од степен А .

 

BSLBATT Литиумските клетки се UL1973 и UL2580 сертифицирани и се тестирани по IEC62133 стандарди.Прирачникот за тестови и критериуми на ОН е сертифициран и ги исполнува сите американски и меѓународни прописи за воздушен, копнен, поморски и воз транспорт.Избраните модели на батерии се ISO сертифицирани ISO 9001:2015 Систем за управување со квалитет & ISO 14001:2015 Систем за управување со животната средина за употреба во индустриски апликации.

 

IEC62133 сертификати и дополнителни лабораториски услуги се достапни како што бараат нашите OEM клиенти.

Дали имате посебен услов?

Генерално, имаме заеднички Производи од 12v литиум-јонски батерии и суровини на залиха.За ваше посебно барање, ви ја нудиме нашата услуга за прилагодување.Ние прифаќаме OEM/ODM .Можеме да го испечатиме вашето лого или име на бренд на телото на батеријата.За точна понуда, треба да ни ги кажете следните информации:

Спецификација

Ве молиме кажете ни ги барањата за работен напон; и ако треба да додадете дополнителна функција како што се празнење 10 секунди, полнење од 10 секунди итн.

Квантитет

Нема ограничување за MOQ.Но, за количините Max, тоа ќе ви помогне да добиете поевтина цена.Повеќе нарачани количини, толку пониска цена може да добиете.

Апликација

Кажете ни ја вашата апликација или детални информации за вашите проекти.Можеме да ви го понудиме најдобриот избор, во меѓувреме, нашите инженери можат да ви дадат повеќе предлози според вашиот буџет.

12v литиум-јонска батерија: врвен водич

BSLBATT® е светски водечки снабдувач на литиум-јонски батерии од 12 V во Кина со речиси 20-годишно искуство.Имаме широк опсег од 12v литиум-јонска батерија за вашите потреби за апликација.Без разлика дали ви треба литиум-јонска батерија од 12v 100 ah, литиум-јонска батерија од 12v длабок циклус, литиум-јонска батерија од 12v 200 ah, литиумска батерија од 12v 12 ah и многу повеќе, BSLBATT® има сигурно и исплатливо решение.

 

Можеме да произведеме 12v литиум-јонска батерија користејќи го вистинскиот производствен процес.Можеме да работиме со вашиот тим за да го избереме најдобриот избор на литиум-јонски батерии BSLBATT® 12v за вашите апликации за батерии.

 

BSLBATT® е специјализиран за развој, дизајн и изработка на 12v литиум-јонска батерија за OEM апликации.Уште повеќе, како ваш сигурен производител на литиумски батерии, можеме целосно да го поддржиме вашиот бизнис со брендирање.BSLBATT® прилагодената литиум-јонска батерија од 12v вклучува ваше сопствено лого, дизајн, големини и спецификации.

 

Без разлика дали ви треба стандардна или прилагодена литиумска батерија, BSLBATT® е најдобриот партнер!Јавете ни се сега за повеќе информации!

Како да наполнам литиумска батерија?

BSLBATT Литиумските батерии најдобро функционираат кога се полнат со полнач компатибилен со литиум.Полначите со оловна киселина или SLA, вградените полначи за батерии AGM или други полначи кои не се литиумски ќе ја полнат литиумската батерија BSLBATT, но само до 70-80% од капацитетот.Тоа е затоа што технологијата Дакота литиум железо фосфат (LiFePO4) се полни и е полна со повисок напон од традиционалните батерии (BSLBATT литиум се полни на 14,4 волти).Полначите со поставка за литиумска батерија или дизајнирани за литиум ќе се полнат со соодветен напон.

Каква батерија ми е потребна за моето RV или Camper Van?

Индустриската стандардна големина на куќната батерија што се користи во повеќето конструкции на RV, Campers и #VanLife е батеријата B-LFP12V-100Ah.Ова е пад на замена за AGM и повеќето оловни батерии.Ако го полните алтернаторот на вашиот мотор, препорачуваме паметен полнач Victron DC-DC.Ако ги полните соларните панели, препорачуваме Victron Smart Solar контролер за полнење, или ако имате соларен контролер за полнење, изберете ја поставката за литиум.Вреди да се спомене дека батеријата BSLBATT е целосно компатибилна со Victron инвертерите!не се грижи

Каква батерија за тролинг ја препорачувате?

BSLBATT Battery е горд спонзор на над 200+ професионални спортисти во риболовната индустрија.Еве ги големините на батериите препорачани од нашите професионалци во зависност од големината на вашиот мотор за тролање:

Потисок на моторот / Максимален засилувач (A) @ напон (V) / Препорачана батерија

20 lbs / 20A @ 12V / B-LFP12-50 или B-LFP12-60

25 lbs / 25A @ 12V / B-LFP12-50 или B-LFP12-60

30 lb / 30A @ 12V / B-LFP12-50 или B-LFP12-60 или B-LFP12-100

45 lb / 42A @ 12V / B-LFP12-50 или B-LFP12-60 или B-LFP12-100

55 lb / 50A @ 12V / B-LFP12-50 или B-LFP12-60 или B-LFP12-100

70 lb / 42A @ 24V / 24V Единечно или B-LFP12-50 x 2 или B-LFP12-60 x 2 или B-LFP12-100 x 2

80 lb / 56A @ 24V / B-LFP12-50 x 2 или B-LFP12-60 x 2 или B-LFP12-100 x 2

101 lb / 46A @ 36V / 36V Единечно или B-LFP12-60 x 3 B-LFP12-100 x 3 или B-LFP12-200 x 3

112 lb / 52A @ 36V / 36V Единечно или B-LFP12-60 x 3 или B-LFP12-100 x 3 или B-LFP12-200 x 3

>112 lb / До 100A @ 36V / B-LFP12-60 x 3 или B-LFP12-100 x 3 или B-LFP12-200 x 3

За повеќе батерии поврзани во серија, препорачуваме клиентите директно да контактираат со нашиот продажен инженер за да аплицираат за цел пакет батерии за совпаѓање преку е-пошта [заштитена е-пошта] .

За длабоко нуркање на батериите на моторот за тролање прочитајте Зошто чамците избираат литиум за нивните батерии за тролање

Дали литиумските батерии се безбедни?

BSLBATT литиумските батерии се 100% безбедни и сигурни.Нашиот потпис на хемија, литиум железо фосфат (LiFePO4), не содржи елементи од ретки земји (како Кобалт) или тешки метали, не е токсичен, не вклучува олово или киселина, не е корозивен, не испушта гас, не бара наводнување или одржување, може да се постави во која било ориентација и за разлика од другите литиумски батерии нема да експлодираат или да се запалат.Покрај тоа, секоја литиумска батерија BSLBATT е заштитена од прегревање, прекумерно полнење и краток спој, со микрочип на системот за управување со батерии (BMS), кој исто така го продолжува животниот век и се наоѓа во цврсто, водоотпорно куќиште (иако доволно вода може да спроведе струја помеѓу терминалите, затоа не ја потопувајте батеријата).За најдобри перформанси и сигурност, препорачуваме користење на полнач LiFePO4.

Како да извлечам најдолго траење на батеријата од мојата LiFePO4 батерија?

Батериите LiFePO4 треба да се „полнат“ по секоја употреба.За најголема долговечност, препорачуваме да не ја испразните целосно батеријата или да не ја преполнувате со тоа што ќе ја оставите поврзана со полнач многу повеќе од целиот циклус на полнење.Запомнете дека на долг рок, батеријата има ограничен број циклуси на полнење и празнење, при што „еден циклус“ е или комплетен циклус на полнење и празнење, или кумулатив од двете за да се додаде до целосен циклус.

Како да ја чувам батеријата?

Чувајте ги литиумските батерии BSLBATT на ладно и суво место и погрижете се целосно да ги наполните пред складирањето.Ако го чувате подолг временски период, ве советуваме да ги наплаќате во редовни интервали – обично „дополнување“ секој месец или секој втор месец.За повеќе детали, ве молиме погледнете ја нашата статија за складирање литиумски батерии BSLBATT овде.

Ми треба батерија од 24 волти, дали можам да користам два 12 волти наместо тоа?

Да!Поврзувањето на повеќе батерии заедно за да се создаде поголем напон се нарекува поврзување во серија.Нашите 12V батерии можат да се поврзат во серија до максимум 48V.За повеќе за жици батерии во серија или паралелно , и двата процеси се детално детално опишани овде.

Зошто батеријата престанува да работи неколку секунди по исцрпување на висока струја?

Проверете дали оптоварувањето не ја надминува номиналната континуирана излезна струја.Ако електричното оптоварување ги надмине границите на BMS, BMS ќе го исклучи пакетот.За да го ресетирате, исклучете го електричното оптоварување и решете го товарот и проверете дали континуираната струја е помала од максималната континуирана струја за пакетот.За да го ресетирате пакетот, прикачете го полначот назад на батеријата неколку секунди.Ако ви треба батерија со дополнителна излезна струја, ве молиме Контактирајте не на [заштитена е-пошта] или јавете ни се на +86-752-2819-469

Дали батериите се водоотпорни?

Тие не можат целосно да се стават под вода.Може да им се прска вода и ќе бидат во ред.

Можете ли да ја исклучите или смените плочката BMS?

Не, не можете да ја исклучите батеријата или да ја смените плочката BMS.

Слушнав дека литиумските батерии од 12V се небезбедни и претставуваат опасност од пожар.Ќе се разнесат или ќе се запалат?

Секоја батерија од СЕКОЈА хемија има потенцијал да пропадне, понекогаш катастрофално или да се запали.Покрај тоа, литиум металните батерии кои се поиспарливи, не се полнат и не треба да се мешаат со литиум-јонските батерии.Сепак, литиум-јонската хемија што се користи во литиумските батерии BSLBATT, литиум железо фосфатни клетки (LiFePO4) е најбезбедниот на пазарот со највисок термички праг на бегство од сите различни типови на литиумски батерии.Запомнете, постојат многу литиум-јонски хемии и варијации.Некои се понестабилни од другите, но сите постигнаа напредок во последниве години.Забележете, исто така, дека сите литиумски батерии се подложени на ригорозни тестирања од ОН пред да бидат испорачани низ целиот свет што дополнително ја осигура нивната безбедност.

Дали цената на литиумските батерии ќе поевтини?

Во моментот, литиумските материјали се околу 3-4 пати повисоки од оловната киселина за истиот капацитет.Ова несомнено ќе се намали со зголемувањето на понудата во светот.

Дали литиумските батерии BSLBATT 12V можат целосно да се испразнат и потоа да се фрлат во обичното ѓубре?

Литиумските батерии од 12V подлежат на прописи за отстранување и рециклирање кои се разликуваат во зависност од земја и регион.Секогаш проверувајте ги и следете ги вашите важечки прописи пред да ја фрлите батеријата.Многу земји забрануваат отстранување на отпадна електронска опрема во стандардни садови за отпад.Ставете ги само испразнетите батерии во контејнер за собирање батерии.Користете електрична лента или друго одобрено покривање над точките за поврзување на батеријата за да спречите кратки споеви.

Каде можам да ги рециклирам моите литиумски батерии од 12V?

Потрошувачите можат да ја најдат најблиската локација за отпуштање со учество преку Интернет на www.call2recycle.org или www.rbrc.org или повикување 1-877-2-РЕЦИКЛИРАЈ или 1-800-8-БАТЕРИЈА.

Може ли да ги користам моите литиумски батерии од 12V на ладно време?

Литиумските батерии BSLBATT 12V имаат вградена заштита од студено време – Батеријата нема да се полни ако температурите се под -4C или 24F во нашиот случај.Некои варијации со толеранции на делови.

 

Нашиот BSLBATT 12V литиумски батерии загрејте ја батеријата за да овозможите полнач откако ќе се загрее батеријата.

Ви треба помош да ги пронајдете вистинските литиумски батерии од 12 волти?

Нашите експерти се на само еден клик (или повик).Добијте брзи, професионални совети за батерии од вистински луѓе во Кина.