Најдобар производител на 36v литиумски батерии, фабрика, во Кина

BSLBATT® е основан во 2003 година и е еден од водечките производители, фабрики и добавувачи на литиумски батерии 36v во Кина, прифаќајќи нарачки OEM, ODM и SKD.Имаме богато искуство во производство и развој на истражување за различни типови на литиумски батерии од 36 V.Се фокусираме на напредна технологија, строг производствен чекор и совршен систем за КК.

36v литиумска батерија на големо и услуги OEM/ODM

BSLBATT® нуди разновидни висококвалитетни 36V литиумски батерии по пристапни цени.Со нашата стандардна ДВЕгодишна гаранција на производителот и доживотна техничка поддршка, можете да бидете сигурни литиумски батерии на големо .Имаме таква апсолутна доверба во квалитетот на BSLBATT® 36V литиумска батерија дека ние нудиме дури и опција за продолжување на гаранцијата на вашиот производител за целиот LIFE на вашата литиумска батерија од 36v!Ниту една друга марка не ја нуди оваа обемна гаранција.

Ќе работиме со вас за да изградиме совршена батерија за вашата апликација, без разлика дали е повисок напон, поголем капацитет или посебен изглед или големина.Ве опфативме.

Добавувач на литиумска батерија од 36v

За последното 20 години , нашиот тим работеше толку напорно за да го усоврши процесот на создавање на 36v литиумска морска батерија.Со BSLBATT напреден литиум железен фосфат ( LiFePO4 ) технологија , батериите испорачуваат посилна моќност, помала тежина и траат 3 пати подолго отколку батериите со оловна киселина – обезбедувајќи исклучителна вредност за вашите мотори за тролање.

CE и ISO ревидирана литиумска батерија

BSLBATT® е една од компаниите за литиум во Кина, како професионален производител на литиум-јонски батерии, вклучувајќи R&D и OEM услуга над 18 години, нашите производи се квалификувани со ISO/CE/UL/UN38.3/ROHS стандардот.

0% Жалба за квалитет

BSLBATT® има напредна внатрешна лабораторија за тестирање квалитет, тим за инспекција на КК, 100% проверена литиумска батерија пред пратката, го гарантира квалитетот на производот и ги елиминира вашите грижи.

Тест за производство

Сите литиум-јонски решенија ги исполнуваат меѓународните безбедносни сертификати и беа подложени на интензивна програма за тестирање.Производството на батерии ги задоволува најновите стандарди.

Брза испорака

BSLBATT® одржува стабилно време на испорака од 25 дена или помалку.Имаме комплети опрема за производство и системи за тестирање кои го обезбедуваат вашиот датум на испорака.Дури и во шпицот на сезоната, можеме да го фатиме времето за испорака.Нема да има одложување.

Изберете ја вашата литиумска батерија од 36v

Со фокус на безбедноста и доверливоста, BSLBATT е посветен на обезбедување на најдобрите поморски решенија со литиумска батерија 36v со долгогодишно поморско искуство.Од изборот на најдобриот Tier One, состав на ќелии A+ до маркетинг и испорака низ целиот свет, нашите брендови се оние на кои можете да им верувате.

36v 50ah литиумска батерија на големо

BSLBATT 36V 50AH литиумска тролачка моторна батерија е најсовремен пакет батерии за полнење направен со 18650 ќелии дизајнирани за уреди од 36V.Совршен е за е-скутери, е-велосипеди, соларни апликации, роботи и други апликации кои бараат батерии со поголема густина на енергија.


BSLBATT® 36V 50AH Lithium Trolling Motor Batteries е алтернативна замена (AR) за која било апликација која моментално користи гел со длабок циклус, AGM или батерија со поплавена оловна киселина.Максималната струја на континуирано празнење е 70 А, а максималната струја на празнење е 140 А за 5 секунди.


Нашите литиумски батерии користат висококвалитетен робустен интегриран систем за управување со батерии (BMS) и се дизајнирани да управуваат и да ги контролираат сите барања за заштита на батериите.BMS ги максимизира перформансите на батеријата со автоматско балансирање на ќелиите и заштита од преполнување или препразнење.Нашиот интегриран BMS дизајн е она што им овозможува на нашите батерии да се користат како „Алтернативна замена“ за AR за секоја апликација која бара издржливи, висококвалитетни, сигурни и лесни литиумски батерии.

36v 60ah Lithium Battery wholesale

36v 60ah литиумска батерија на големо

Фокусиран на безбедноста и сигурноста, со долгогодишно искуство во морето, BSLBATT се стреми да го понуди најдоброто во Литиумска батерија од 36v 60ah решенија за складирање.Системите со литиумски батерии може да се користат во апликации за погонски мотори и тролинг, нудејќи доследна испорака на енергија, помала тежина и подолго време на работа од традиционалните оловни батерии.Погоден за тролање, електричен погон, погон на лак и сите ваши електрични или хибридни морски потреби.

 

Нашите морски литиум-јонски батерии обезбедуваат и почетна моќност и можат да ви овозможат безбедно да користите 100% DOD (длабочина на празнење) за вашата домашна банка.Со помалку од 1% месечно самопразнење, садовите со нашите батерии можат да останат целосно наполнети повеќе од една година без употреба.

36v 80ah литиумска батерија на големо

Литиумска батерија од 36V 80Ah Со BMS литиумска железна фосфатна батерија Совршена за голф количка, RV и морски.

 

Зголемете ја вашата игра со литиумски батерии.Со повеќе од двојно поголем капацитет од оловната киселина, можете да го вклучите вашиот мотор за тролање двојно подолго со половина од тежината.Литиумските батерии од 36V 80Ah се најлесниот начин да останете подолго на вода во потрага по следната голема.

 

Литиумската батерија од 36V 80Ah е моќна и направена како премиум батерија LiFePO4 и е подготвена за вклучување и репродукција.Одлична батерија за морски мотори за тролање, складирање сончева енергија и апликации за колички за голф.36V 80Ah е единечен модул кој тежи помалку и зафаќа помалку простор од три 12v 100AH ​​поврзани во серија.Подобро е да ја користите вистинската напонска батерија за вашата апликација наместо да ги поврзувате литиумските батерии во серија.Купи го сега!

36v 100ah Lithium Battery wholesale

36v 100ah литиумска батерија на големо

B-LFP36-100 од нашите најпопуларни SLA замена на батерии .Изградена цврста за турнири, оваа батерија ќе трае до 5 пати подолго од вашата типична SLA батерија, додека обезбедува двојно поголема моќност со половина од тежината.

 

 

Нашето л итиумски (технологија LiFePO4) батерии полнење до пет пати побрзо и резултира со батерија која трае до четири пати подолго од оловните батерии.Нашите напредни литиумски батерии имаат 200 проценти поголем капацитет и на корисниците им обезбедуваат постојан напон кој ќе ја одржува конзистентноста и забрзувањето на нивниот сад.

 

Не сите литиумски батерии се создадени еднакви.Како и сè што добивате за што плаќате.Нашите батерии користат ќелии со бакарен врв за да ги задоволат највисоките стандарди.Внатрешната обвивка е од нерѓосувачки челик.Ова ја заштитува таа батерија преку исцрпувачките барања на активноста на водата.Натпреварувачите ги обвиткуваат своите батерии во лента и пластична табла.Нашиот BMS систем за целосна заштита на батериите е електронска компонента од голема супериорна класа во споредба со малите единици што се користат на некои батерии.Цената на нашата батерија е речиси 80% повеќе за правење отколку поевтините алтернативи.

Батериите BSLBATT 36V LiFePO4 се нудат во капацитети од 40Ah до 1000Ah

Сакате да знаете како можеме да правиме бизнис?Ајде да разговараме!

Имаме и други артикли на залиха за да ги додадеме на вашата листа за купување!

Крузерите, тркачите и риболовците сакаат да поминуваат што повеќе време на вода.Долготрајните батерии BSLBATT литиум железо фосфат (LiFePO4) се погодни за сите видови чамци и обезбедуваат сигурна енергија за сè што ви треба, што го прави BSLBATT ваш неверојатен снабдувач на производи од литиумски батерии од 36 V.

Добијте ја батеријата на утре, денес

50%

50 проценти полесни

0%

Нулта одржување

200%

Zx Моќта

500%

5x побрзо полнење

Овде, во BSLBATT Battery, ви помагаме да ја засилиме вашата страст од утро до вечер.Направени за злоупотреба за време на долги турнири, литиумските батерии од 36v се дизајнирани да издржат.Нашата цврста гаранција е 5 години.Нашите батерии се конструирани да траат 10 години со полнење од 80 проценти.

 

Да ви помогне да го правите она што го сакате подолго.Батерија направена да трае.Ја искористивме моќта на хемијата на литиум и ја комбиниравме со турнирски гриз за да ви создадеме подобра батерија.

Зошто да купите литиумска батерија од 36v од Bslbatt?

Ние користиме органски со највисок квалитет ≥100% капацитет на празнење, највисокиот Tier One, A+ клеточен состав на пазарот.Нашата тајна лежи во нашата посветеност на супериорен квалитет и услуги на клиентите.Во текот на изминатите 20 години, продадовме повеќе од 90.000 батерии ширум светот, овозможувајќи 50.000 домаќинства да бидат енергетски самодоволни.

Висок квалитет

BSLBATT користи БАТЕРИИ САМО ЗА КЛЕТКИ А, така што вашата батерија трае подолго и работи подобро.

Достапно

Ние ги нудиме нашите производи по разумни цени.Ние исто така продаваме на големо по намалена цена.

Батерии за сите временски услови

Како добавувач, нашите батерии се погодни за солена или свежа вода, се отпорни на екстремни временски услови и се одликува со самозагревање за поголема толеранција на студеното време.

Замена за паѓање

Литиумските батерии BSLBATT се достапни во различни BCI стандардни големини за лесна замена при пуштање.Барате сопствено решение?Нема проблем!Нашиот инженерски тим може да го дизајнира најдобриот систем за вашите потреби.

Издржлив

Изградени да траат, дизајнирани да работат, премиум литиумските батерии BSLBATT обезбедуваат ненадминати перформанси на вода.Ние ви нудиме гаранција од 5 години, која многу вреднува за вашите инвестиции.

Нема одржување

Литиумските батерии BSLBATT не се одржуваат - без наводнување;нема корозија.Покрај тоа, тие можат да се полнат побрзо со користење на стандарден приклучок, алтернатор, генератор или соларни системи.Делумното полнење не влијае на перформансите, а ниската стапка на само-празнење значи складирање без грижа.

Најчесто поставувани прашања

Дали имате дополнителни прашања?Тука сме да помогнеме.Посетете го нашиот Центар за помош или контактирајте со нас за да добиете одговори на некои од најчестите прашања за литиумските батерии.

Колку литиумски батерии за тролање BSLBATT ми требаат?

Тоа зависи од напонот на вашиот мотор за тролање.BSLBATT нуди литиумски батерии од 12 волти, 24 волти и 36 волти.Ако имате 12-волти тролинг мотор, тогаш можете да изберете од неколку опции од 12 волти, ако имате мотор од 24 волти, можете да користите 2 батерии од 12 волти во серија или една батерија од 24 волти и ако имајте мотор од 36 волти, можете да користите батерии од 3, 12 волти во серија.

Која батерија од 36 волти BSLBATT треба да ја користам за мојот мотор за тролање?

BSLBATT нуди неколку опции за батерии од 36 волти за избор.Најчести модели се;B-LFP36-40M, B-LFP36-60M, B-LFP36-80M и B-LFP36-100M, кои се 40Ah, 60Ah, 80Ah и 100Ah соодветно.За да го добиете истото време на работа како влажна или AGM-киселинска батерија, користете литиумска батерија што е 60% од капацитетот на таа оловна батерија.Ако сакате повеќе време на вода, големината од таму.Пр.60Ah BSLBATT литиумска батерија = 100Ah оловно-киселинска батерија

Дали литиумските батерии BSLBATT се замена за мојата оловна батерија?

BSLBATT нуди батерии со стандардна големина;Група 24, Група 27 и Група 31.

Може ли да ги инсталирам моите литиумски батерии BSLBATT на нивна страна?

Иако тие ќе работат на нивна страна, препорачуваме да ги инсталирате исправени во морски апликации.

Која големина на кабли треба да ја користам за да ги поврзам моите литиумски батерии BSLBATT?

За повеќето апликации, препорачуваме или 4-AWG или 6-AWG кабли.

Дали моите литиумски батерии BSLBATT се водоотпорни?

Литиумските батерии BSLBATT се затворени во IP66 куќиште, што значи дека водата што се проектира од која било насока нема да биде штетна.Ќе се оштетат ако се потопат во вода.Ви препорачуваме да дадете се од себе за да ги одржувате вашите батерии суви.

Дали треба да користам литиумска стартер батерија ако моите батерии за тролинг мотор се литиумски?

Не, можете да користите оловно-киселински стартер со вашите батерии со литиумски мотор за тролање.

Дали моите литиумски батерии BSLBATT имаат ограничувања на максималната струја?

Да, ве молиме погледнете го листот со податоци за да ја добиете максималната граница на струја за вашиот конкретен модел.

Дали BSLBATT нуди литиумска батерија за стартер?

Не, во моментов не нудиме литиумска батерија за стартер

Дали е во ред да ја поврзам мојата почетна батерија паралелно со една од моите батерии со литиумски мотор за тролање BSLBATT за да помогне при стартувањето доколку е потребно?

Да, сепак, доколку го направите тоа, потребно е да користите прекинувач за да ја изолирате секоја батерија за да може да се полнат посебно со полнач со повеќе банки.

Колку долго ќе живеат моите литиумски батерии BSLBATT?

Батериите на литиум железо фосфат (LiFePO4) на BSLBATT се дизајнирани да обезбедат над 6000 циклуси на 80% длабочина на празнење.

Дали мојот постоечки мерач на батерии ќе обезбеди точна состојба на полнење на моите литиумски батерии?

Не ако тоа е типичен мерач на батерии со оловна киселина, базиран на напон.Ќе треба да користите мерач на литиумска батерија за точна состојба на полнење.

Што значи ако напонот на мојата литиумска батерија BSLBATT е ≤4-волти?

Литиумските батерии доаѓаат со Систем за управување со батерии (BMS) за заштита на батеријата од различни навредливи услови како низок напон, висок напон, висока струја и висока температура.Ако BMS премине во режим на заштита, ќе ја исклучи батеријата од приклучоците и напонот ќе биде од 0 до 4 волти.Ако тоа се случи, едноставно исклучете ги каблите на батеријата и повторно поврзете се и напонот треба да се врати.

Како да ги чувам моите литиумски батерии BSLBATT?

За долгорочно складирање, од 3 до 12 месеци, литиумските батерии треба да се чуваат во суво опкружување помеѓу 23°F до 95°F (-5°C до 35°C), идеално во состојба на полнење од 50%.

Каков тип на полнач треба да користам за моите литиумски батерии BSLBATT?

Идеалниот начин за полнење на батеријата LiFePO4 е да користите литиумски полнач бидејќи ќе биде програмиран со соодветните ограничувања на напонот.

Колку време ќе им треба на моите литиумски батерии BSLBATT да се полнат?

Тоа ќе зависи од неколку фактори;колку се потрошени вашите батерии и излезната струја на полначот.Литиумските батерии може да се полнат побрзо од влажните или AGM оловните батерии, но сепак полначот треба да обезбеди поголема струја за да го стори тоа.

Која е максималната струја што можам да ја користам за полнење на моите литиумски батерии BSLBATT?

BSLBATT Литиумските батерии може да се полнат со максимална струја од 1C (C = капацитетот на батеријата).Пр.Литиумската батерија BSLBATT од 80 Ah може да се полни со максимална струја од 80 А Погледнете во листот со податоци за вашата батерија за спецификации за струјата на полнење.

Дали треба да ги полнам батериите секогаш кога ги користам?

За разлика од оловните батерии, литиумските батерии не се оштетуваат ако се делумно испразнети подолго време.Сепак, препорачуваме да ги полните по секоја употреба за да се осигурате дека имате максимално достапно време на работа, секој пат кога го користите вашиот брод.

Дали ќе им наштети на моите батерии ако го оставам полначот поврзан подолго време?

Не, можете да го оставите полначот поврзан со вашите батерии на неодредено време и тоа нема да им наштети на вашите BSLBATT литиумски батерии.Системот за управување со батерии (BMS) во секоја батерија ќе ја заштити од преполнување.

Надградете ја вашата тролинг батерија на литиумска батерија LiFePO4 и добијте двојно поголема употреба со едно полнење и добијте ~ 5 пати поголем животен век.

Ако ги користите следните брендови на батерии, НАДГРАДУВАЈТЕ на нашите литиумски LiFePO4 батерии за да добиете продолжено работно време, помала тежина на бродот и без одржување за +5.000 циклуси што може да изнесува +8 години

Optima Batteries / VMAX / Interstate / Mighty Max / Exide / Universal UB / Minnkota Powe Center / Било која друга батерија со длабок циклус

Не ни пречи малку дополнително време што го трошиме за да се погрижиме да го добиете токму она што ви треба.

Испратете ни е-пошта на [заштитена е-пошта] или

јавете ни се на +86 (752) 2819 469 ако имате какви било прашања.