Предупредување : end() очекува параметарот 1 да биде низа, даден бул /www/wwwroot/www.lithium-battery-factory.com/wp-content/themes/baiila/single-product.php на линија 4
banner

Литиумски батерии од група 31 – најниски цени во индустријата


Спецификација на производот:

  • Вистински напон: 12,8 V
  • Номинален капацитет: 100 АХ
  • ДИМЕНЗИИ 329*172*223мм
  • ТЕЖИНА 24,5 фунти
Повеќе информации

Група 31 литиумски батерии - 1/2 од тежината, 2x моќноста

BSLBATT литиумска батерија сега има комерцијална/индустриска литиумска батерија од групата 31 која комбинира голема моќност на крцкање и голем капацитет во една батерија.Оваа литиумска батерија од 24,5 фунти ја заменува батеријата од олово од 75 фунти, има сериозна моќност за кревање и има поголема употреблива моќ додека трае 8-10 пати подолго.Ова „сè во едно“ решение може да се користи за стартување (речиси двојно поголема моќност на придвижување од најдобрите AGM батерии) и апликации за напојување со „длабок циклус“ во различни возила (10 пати повеќе од циклусите на оловни батерии вклучувајќи премиум AGM) а во некои случаи се потребни помалку литиумски батерии за да се заврши работата на оловните батерии.

BSLBATT литиумските батерии се полнат ПЕТ пати побрзо од оловото и се поефикасни кога се полнат со соларни панели и исто така не се празнеат сами.Ако батеријата не е исцрпена, таа сè уште ќе биде на 50% наполнетост и сè уште на 13 волти откако ќе седи пет години, само наполнете ја и таа е сè уште во спецификациите за нова!Совршена надградба за 18-тркала, транспортери за автомобили, порти за лифтови, возила за итни случаи, морски и други апликации каде што се користи батерија од групата 31.

Group 31 Lithium Batteries

Подолго време на работа = повеќе време за рекреација со B-LFP12-100.Оваа литиумска батерија од 12V 100Ah со длабок циклус е совршена замена за група 31 AGM, GEL или оловно-киселинска батерија.Со тежина од само 24,5 фунти, тоа е лесна алтернатива на оловната киселина и една од нашите најпопуларни литиумски батерии.

Литиумските батерии BSLBATT обезбедуваат повеќе енергија за висока потрошувачка од традиционалните оловни батерии.Тие исто така нудат ултра брзо полнење и празнење, висока ефикасност и подолг век на циклус - плус без одржување!

ГАРАНЦИЈА: 5 ГОДИНИ – 3 години Бесплатна замена, 4-та година 75% и 5-та година 50% Pro-rated и литиумските батерии BSLBATT имаат најниска стапка на дефект на пазарот.

group 31 lithium ion battery

1. Капакот на батеријата е запечатен со завртки, така што е лесно и практично да се отвори капакот за да се заменат ќелиите на батеријата и BMS.

2. Ќе има два LCD екрани на горниот дел од капакот на батеријата кои прикажуваат некои информации за батеријата: 1. Напон 2. Капацитет 3. Статус 4. Струја 5. Температура 6. Време.

3. Може да има и Bluetooth.

4. BMS има заштита од исклучување на ниска температура, тоа значи дека кога луѓето ја полнат батеријата под 0°C, BMS автоматски ќе се исклучи и ќе престане да се полни.

Group 31 Lithium Batteries

Оваа група 31 литиумски батерии заменува - 12v SLA, AGM или оловно-киселински батерии за сите ваши повеќенаменски потреби.

Карактеристики и предности на СИТЕ нова литиумска батерија BSLBATT 12 волти:

● Продолжено траење на батеријата – трае 5-10 пати подолго од традиционалните батерии со оловна киселина

● Лесна инсталација – може да се инсталира во која било ориентација

l Брзо полнење – околу 4~6 часа за целосно полнење

● Мала тежина – половина од тежината во споредба со батериите со оловна киселина

l Батеријата ќе работи и ќе се полни нормално со постоечкиот систем за полнење

l Побезбедно од традиционалните батерии – без експлозија и палење, без истекување

● Ниско само-празнење

● BMS заштита

● Извонредна термичка стабилност

● Вграден SOC мерач

● Заштита од краток спој

● Заштита од преполнување и препразнење

● Еколошки безбедни – без отровно олово, киселина, тешки метали, без гасови при полнење, фабрички затворени

Group 31 Lithium Batteries

СУПЕРИОРНА МОЖНОСТ

литиумските батерии од групата 31 се дизајнирани и дизајнирани во Кина од BSLBATT, водечки светски снабдувач на батерии со длабок циклус речиси 20 години .Можете да бидете сигурни дека BSLBATT е производ со највисок квалитет на пазарот - поддржан од извонредната поддршка за корисници на BSLBATT.

Карактеристики и спецификации

Предмети Параметар
Тип на батерија Литиумски батерии од група 31
Номинален напон 12,8 V
Номинален капацитет 100 Ах
Енергија 1280 WH
Димензии (Д x Ш x В) 329*172*223мм
Тежина 24,5 фунти
Материјал на случајот АБС/Железно куќиште
Сертификати CE/ISO/UN38.3/MSDS
Ефикасност 99%
Само-празнење <1% месечно
Серии и паралелна апликација макс.4 серии или 4 паралелно поврзани апликација
Врвна струја на празнење 200 А (7,5 с ± 2,5 с)
Тековно исклучување на празнење BMS 280 A ± 50 A (9 ±4 ms)
Работен температурен опсег -20 ~ 60 ℃
Напон на крајот од празнењето 14,4 V
Работен напон 11,2-14,4V
Температура на празнење -4 до 140 ºF (-20 до 60 ºC)
Температура на полнење 32 до 113 ºF (0 до 45 ºC)
Температура на складирање 23 до 95 ºF (-5 до 35 ºC)
Циклус на живот > 3000 циклуси
Стапка на само-празнење Преостанат капацитет: ≤3%/месец;≤15%/год
Реверзибилен капацитет: ≤1,5%/месец;≤8%/години
Опсег на температура и влажност на складирање Помалку од 1 месец: -20℃~35℃, 45%RH~75%RH
Помалку од 3 месеци: -10℃~35℃, 45%RH~75%RH
Препорачана средина за складирање: 15℃~35℃,45%RH~75%RH

Примарни конкурентски предности:

Гаранција за потекло/Гаранција Цена Карактеристики на производот Перформанси на производот Навремена испорака Одобрувања за квалитет Репутација Услуга Прифатени мали нарачки

ВНАТРЕШНА СТРУКТУРА:

BSLBATT се грижи за сите детали од пакетот литиумски батерии за да ве увери дека ќе ја добиете најбезбедната и издржлива батерија со користење на искуство:

36v 200ah lithium battery 36 volt battery lithium
36 volt lithium batteries 36 volt lithium battery
36 volt lithium deep cycle battery 36v lithium deep cycle battery
Двоен безбеден BMS, челична плоча на врвот и надземни поддржани завртки Приспособен и квалификуван кабел за брзо полнење и празнење

Функција Bluetooth

Отворете ја следната апликација“ BSLBATT Bluetooth ” или „BSLBATT“ Апликацијата може да ја најдете во продавницата за апликации или на www.lithium-battery-factory.com во областа за преземање

BSLBATT Bluetooth Function

Главните извозни пазари:

Азија/Австралазија Централна/Јужна Америка/Источна Европа/Среден Исток/Африка Северна Америка/Западна Европа

Без разлика дали сте подготвени да нарачате или само сакате понуда за цена, ние ќе се потрудиме да ви помогнеме.Ве молиме пополнете го формуларот подолу со вашите податоци за контакт или испратете го вашето барање до [заштитена е-пошта] , ќе се вратиме со вас што е можно поскоро.


Може да ви се допадне

Пишете ни

Прилагодената услуга е добредојдена.Оставете го вашето барање и со задоволство ќе контактираме со вас во рок од 24 часа.