banner

Пакет литиумски батерии од 24V 60Ah за AGV, електричен робот, автоматизирани водени возила


Спецификација на производот:

  • MOQ: 10 парчиња
  • Време на испорака: 25-35 работни дена
  • Капацитет на снабдување: Околу 2 милиони KVAH секоја година
  • Боја: Боја приспособлива
  • Начини за плаќање : L/C, D/P, T/T, PayPal, Western Union
  • Пристаниште: Гуангжу/Шенжен
Повеќе информации

B-LFP24-60

Висока моќност, брзо полнење, 24 волти, литиум-јонски батерии дизајнирани за AGV и индустријата за ракување со материјали

Роботиката станува се поприсутна во нашиот секојдневен живот.Роботите и AGV (Автоматизирани Водени Возила) ни служат се повеќе и повеќе секој ден и мора да бидат автономни за да ја остварат својата мисија.

Литиумската батерија BSLBATT® 24V 60AH, дизајнирана за автономни водени возила (AGV) и друга опрема за ракување со материјали, претставува многу подобрувања во трошоците, перформансите и животната средина во однос на традиционалните батерии со оловна киселина.

BSLBATT® ја посвети моќната технологија на автомобилско ниво на AGV литиумски батерии Истражување и развој, дизајн, производствен процес, производство на извонредни квалитети на моќна литиум-јонска батерија AGV со висока безбедност, лесна тежина, долг животен век, еколошка применливост, брзо полнење итн.

BSLBATT® и LFB производ опсегот го задоволува огромното мнозинство на потребите на нашите клиенти кои дизајнираат роботи или AGV.

BSLBATT® Systems разви напредни решенија за батерии за полнење на литиум јони, оптимизирани за да ги задоволат барањата за моќност, енергија, квалитет и безбедност за пазарот на опрема за ракување со внатрешни материјали.Овие батерии можат директно да ги заменат постојните батерии со оловна киселина што моментално ги користат повеќето добавувачи на опрема за ракување со материјали.Понатаму, BSLBATT® системи може исто така да работи со клиенти и да го обезбеди својот дизајн и експертиза за батерии за да создаде сопствени решенија за специјална опрема и потреби за батерии.

AGV lithium batteries


КАРАКТЕРИСТИКИ:

● Заштита од преполнување и прекумерно празнење;

● СПЦ

● Пасивен систем за балансирање

● Професионален индустриски дизајн и материјал

● Широко работна температура

● Дизајн за заштита од ЕМС

● Висококвалитетни батерии, спецификации за материјали и модели

● интелигентната заштитна табла, протоколот за комуникација и интерфејсот може да се прилагодат

● Автоматски процес на заварување на самото место за да се обезбеди сигурност на поврзувањето и да се задоволат високите тековни полнење и празнење

● Нулта одржување

● Лесна инсталација

● Еко-пријателски

● Загарантиран квалитет

● Дизајниран и склопен во Шенжен, Кина

● 3 години гаранција

СПЕЦИФИКАЦИИ:

Предмети Параметар
Тип на батерија LiFePO4
Номинален напон 24V
Номинален капацитет 60 Ах
Енергија 1440 WH
Димензии (Д x Ш x В) 324*232*200ММ
Тежина 21 кг
Материјал на случајот АБС/Железно куќиште
Сертификати CE/ISO/UN38.3/MSDS
Ефикасност 99%
Само-празнење <1% месечно
Серии и паралелна апликација макс.4 серии или 4 паралелно поврзани апликација
Врвна струја на празнење 60 А
Континуирана струја на празнење 30 А
Работен температурен опсег -20 ~ 60 ℃
Напон на крајот од празнењето 24 В
Работен напон 24-25,6V
Температура на празнење -4 до 140 ºF (-20 до 60 ºC)
Температура на полнење 32 до 113 ºF (0 до 45 ºC)
Температура на складирање 23 до 95 ºF (-5 до 35 ºC)
Циклус на живот > 2000 циклуси
Стапка на само-празнење Преостанат капацитет: ≤3%/месец;≤15%/год
Реверзибилен капацитет: ≤1,5%/месец;≤8%/години
Опсег на температура и влажност на складирање Помалку од 1 месец: -20℃~35℃, 45%RH~75%RH
Помалку од 3 месеци: -10℃~35℃, 45%RH~75%RH
Препорачана средина за складирање: 15℃~35℃,45%RH~75%RH

Систем за управување со батерии:

BMS ги има сите функции кои се:

● Функција за откривање преполнување

● Функција за откривање на прекумерно празнење

● Висока температура

● Функција за кратко откривање

● Термички шок

● Нема пожари

● Без експлозии

l Функција за откривање над струја

● BMS е дизајниран за литиумска батерија од 4 серии

ПРИМЕНА: Влечење на земјоделски роботи со помош на батерии BSLBATT®

12V 100AH AGV lithium batteries 24V 60AH AGV lithium batteries

Безбедност:

Батериите BSLBATT® се засноваат на технологијата на литиумска железна батерија (LiFePO4).Ова е најбезбедната литиум технологија достапна денес.Згора на тоа, нашата нарачана обвивка и електроника дополнително ја зголемуваат безбедноста и издржливоста.

Примарни конкурентски предности:

Гаранција за потекло/Гаранција Цена Карактеристики на производот Перформанси на производот Навремена испорака Одобрувања за квалитет Репутација Услуга Прифатени мали нарачки

ВНАТРЕШНА СТРКУТУРА:

BSLBATT се грижи за сите детали од пакетот литиумски батерии за да ве увери дека ќе ја добиете најбезбедната и издржлива батерија со користење на искуство:

AGV battery Custom AGV Battery
Custom AGV Lithium Battery Custom AGV Battery pack

Главните извозни пазари:

Азија/Австралазија Централна/Јужна Америка/Источна Европа/Среден Исток/Африка Северна Америка/Западна Европа

Без разлика дали сте подготвени да нарачате или само сакате понуда за цена, ние ќе се потрудиме да ви помогнеме.Ве молиме пополнете го формуларот подолу со вашите податоци за контакт или испратете го вашето барање до [заштитена е-пошта] , ќе се вратиме со вас што е можно поскоро.

Остави коментар
Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.Задолжителните полиња се означени *

Може да ви се допадне

Пишете ни

Прилагодената услуга е добредојдена.Оставете го вашето барање и со задоволство ќе контактираме со вас во рок од 24 часа.