На големо 48v литиум-јонска батерија

Производната линија на литиумски батерии LiFePO4 48 волти дизајнирана од BSLBATT нуди високо ниво на безбедност при употреба и вистинска алтернатива за замена на батерии со оловна киселина.

48V литиумски батерии LiFePO4 нуди високи перформанси 48V литиумски батерии LiFePO4 пакувања со енергетска ефикасност од повеќе од 96% и енергетски капацитет од 500KWH.

2021 圣诞节1
Запознајте го нашиот извршен директор и некои од членовите на нашиот тим кои се посветени да напредуваат со најдобрите решенија за литиумски батерии.

Едно застанување на големо 48v литиум-јонска батерија - крајно решение

Сакам на големо 48v литиум-јонска батерија во BSLBATT?Овој водич за врвно решение ќе ви помогне со сè што треба да знаете за производите на големопродажните литиум-јонски батерии од 48 V.

 

Здраво, јас сум Ерик Ји од BSL батерија . Дозволете ми да ве водам низ оваа страница за крајно решение.

 

Јас сум ко-основач на BSL батерија.Работев со BSLBATT за 19 години.Кликнете на копчето подолу за да дознаете како можеме да ви обезбедиме одлично решение за одличната литиум-јонска батерија од 48v и друго Производи за батерии LiFePo4 .

Зошто да изберете батерија BSLBATT

Ние сме компанија која го цени задоволството на клиентите.Секогаш се стремиме кон производство и испорака на квалитетни литиум-јонски батерии од 48 V кои ги задоволуваат сите ваши потреби.

 

Со 20 години со искуство, BSLBATT Battery е добро обучен во ова поле.Да, си имаш работа со мајстори.Можете да им верувате во однос на вашите потреби и очекувања.

 

Ние, како бренд, сме искрени во сите наши зделки.

 

Кога го напојувате вашиот дом или бизнис, потребна ви е енергија од која можете да зависите деноноќно.Кога користите BSLBATT литиумски батерии како дел од вашиот систем за сончева енергија, знаете дека апсолутно го извлекувате максимумот од тоа.Тоа е затоа што батериите BSLBATT се врвни чиста енергија, обезбедувајќи високо ефикасна, ултра долг животен век r можете да се потпрете дури и во најекстремните средини.

lithium battery factory

Сертифициран

Ние сме сертифицирани;BSLBATT батерија е CE, UL1973, CEC, IEC62619, и UN38.3 одобрени.

Висок квалитет

Ќе се погрижиме да ви обезбедиме само висококвалитетна литиум-јонска батерија од 48 V.

Многу издржлив

Нашите 48v Li-Ion батерии се многу издржливи затоа што ги користиме ≥100% капацитет за празнење * номинален оригинал Прво ниво, состав на ќелии А+.

Жешки производи според повратни информации од нашите клиенти

BSLBATT Battery се занимава не само на големо 48v литиум-јонски батерии но и на големо продава други производи од литиум-јонски батерии.Еве некои од нашите производи што ги сакаат клиентите:

Батериите BSLBATT 48V LiFePO4 се нудат со капацитет од 20Ah до 1000Ah

Зошто BSLBATT 48v литиум-јонска батерија?

BSLBATT батериите се 100% компатибилни и безбедни со SMA, Victron Energy, Deye, Growatt, Goodwe, Studer, Voltronic, Sermatec, Solis, SOFAR, SolaX, TBB, Sermatec, Sungrow и Solaredge Инвертер.

Од домови и мали бизниси до производствени капацитети и цели заедници, нашите системи за складирање енергија можат да се размерат за да ги задоволат вашите потреби.

Од домовите на Хаваи до оддалечените заедници во Африка, откријте ги нашите проекти кои го отвораат патот и имаат влијание.

15 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА

Купувајте со доверба со нашата конкурентна без бесмислена гаранција од 15 години или циклус од 6000.

ОДДЕЛЕНИЕ САМО КЛЕТКИ

BSLBATT ги користи најдобрите ќелии за вашата батерија да трае подолго и да работи подобро.

СЛЕДЕЊЕ BLUETOOTH

Следете ја вашата наплата во секое време од нашата мобилна апликација BSLBATT, прифатлива за корисниците.

Зошто да не одберете нас како добавувач на литиум-јонски батерии од 48v во Кина

Energy-Storage-Battery-Certificate

Батеријата BSLBATT е потврдена до крај 60 квалитет и безбедност на индустријата проверки.Има повеќе слоеви на мониторинг, безбедност и вишок резервни копии и во модулот и во комплетната единица.Батеријата е дизајнирана и составена во Кина., а нејзините капацитети за склопување одговараат на строгите Сертификација ISO 9001:2015 стандарди.Покрај тоа, BSLBATT е една од ретките домашни литиум-јонски батерии 48V чија целосна производна линија е сертифицирана од UL решенија и TÜV SÜD.

 

  • Најдобар квалитет. Имаме богато искуство во производството, дизајнот и примената на 48v литиум-јонски батерии и опслужуваме повеќе од 210 клиенти ширум светот.

 

  • Конкурентна цена. имаме апсолутна предност во цената на суровините.Под истиот квалитет, нашата цена е генерално 10%-30% пониска од пазарната.

 

  • Услуга по продажба. Ние обезбедуваме политика за гаранција од 2/3/5 години.И сите трошоци ќе бидат на нашата сметка во рамките на гарантните периоди доколку проблемите се предизвикани од нас.

 

  • Брзо време на испорака. Ние го имаме најдобриот шпедитер, достапен за испорака по воздушен експрес, море, па дури и услуга од врата до врата.

Најчесто поставувани прашања

Напон на целосно полнење на литиум-јонската батерија од 48v

За типична батерија LiFePo4, напонот е „номинално“ помеѓу 3,2 V. Литиум-јонската батерија од 48 V може да се полни на 58,4 V .

Дали има максимална температура за полнење на моите батерии?Литиум-јонските батерии Trojan GC2 48V привремено ќе ја оневозможат функцијата за полнење на температури над 113°F (45°C) или под 32°F (0°C). На температури под 68°F (20°C), струјата на полнење автоматски се ограничува.

40-50 км

48V е попопуларен за поголеми соларни системи.Тие ретко имаат смисла за мали проекти.Тие се целосно наполнети на 58,4 волти и целосно испразнети на 40 волти.

На пример, литиум-јонска батерија од 48V 5kWh, под претпоставка дека максималната дозволена струја на полнење е 50Ah, тогаш теоретското време на полнење на 4 часа , односно, 200Ah ÷ 50A = 4h, но константната струја на полнење во режим на постојан напон, полнењето на капки на крајот трае подолго, така што во нормални околности се ...

Дали има максимална температура за празнење на моите батерии?Тројанската GC2 48V литиум-јонска батерија ќе ги оневозможи функциите за полнење и празнење кога внатрешната температура на батеријата ќе надмине 140°F (60°C) или паѓа под -4°F (-20°C).

16 клетки

Литиумска железна фосфатна батерија (LiFePO4) има номинален напон од 48VDC.Тој е составен од 16 клетки од 3,2V секој.

58,4 волти

Табела за напон на батеријата 48V LiFePO4

48V е попопуларен за поголеми соларни системи.Тие ретко имаат смисла за мали проекти.Тие се целосно наполнети во 58,4 волти и целосно испразнет на 40 волти.

Дали имате посебен услов?

Општо земено, имаме обични производи и суровини од 48v литиум-јонски батерии на залиха.За ваше посебно барање, ви ја нудиме нашата услуга за прилагодување.Ние прифаќаме OEM/ODM.Можеме да го испечатиме вашето лого или име на бренд на телото на батеријата.За точна понуда, треба да ни ги кажете следните информации:

Спецификација

Ве молиме кажете ни ги барањата за работен напон; и ако треба да додадете дополнителна функција како што се празнење 10 секунди, полнење од 10 секунди итн.

Квантитет

Нема ограничување за MOQ.Но, за количините Max, тоа ќе ви помогне да добиете поевтина цена.Повеќе нарачани количини, толку пониска цена може да добиете.

Апликација

Кажете ни ја вашата апликација или детални информации за вашите проекти.Можеме да ви го понудиме најдобриот избор, во меѓувреме, нашите инженери можат да ви дадат повеќе предлози според вашиот буџет.

48v литиум-јонска батерија​ - BSLBATT®, кинески премиер добавувач и производител

Без разлика дали сте на кампување, на boondocking или живеете во оддалечена област, нашата BSLBATT 48v литиум-јонска батерија ќе ги задржи вашите светла вклучени кога ќе ви требаат најмногу.

Кога се комбинираат со соларни панели, литиумските батерии ја намалуваат потребата од енергија на брегот или генератори.Можете да складирате сопствена чиста енергија и да ја користите во зимските месеци и облачните денови.Уживајте во сигурна енергија за време на прекини и во оддалечените области.

Проценета големопродажна цена

Сите пари платени на батеријата BSLBATT за купување на нивните производи се сигурни.Подолу е преглед на трошоците што ќе ги направите:

Провизија за дизајн

Платете мала надокнада за консултации за кој било дизајн што го сакате за вашата литиум-јонска батерија од 48v по големопродажна цена.

Надоместок за испорака

Ова е сумата на пари што ќе ја платите за транспорт на вашите производи од фабриката до вашиот праг.BSLBATT ви нуди погодност од секаков вид.

Разно такса

Тоа се сите други такси кои се однесуваат на даноци, такси за услуги, казни и задоцнети такси.Тие се обично евтини износи.

Надоместок за примерок на производот

Платете минимален износ во случај да ви треба примерок од 48v литиум-јонска батерија.Па, овие пари се за еден примерок, ако ви треба.Со неколку примероци, ќе платите малку повеќе.

30% T/T надомест

Можете да одлучите или да го платите целиот износ или да платите 30% од целосната исплата за големопродажба.

70% конечна такса

Завршете ја вашата уплата во одреден рок и добијте ги производите за кои сте нарачале.

Проценето време на производство и испорака

Работиме брзо.Со зголемувањето на бројот на клиенти кои ни приоѓаат, немаме друга опција освен да дадеме приоритет на брзината.Ајде да го погледнеме целиот процес на производство и испорака:

ЧЕКОР 1: Дизајн и време на производство

Во својата класа, нашите производи се дизајнирани од темел за да бидат најбезбедните и најмоќните решенија за складирање енергија на располагање.Без разлика дали ви требаат 8, 12 или 16 kWh, лесно додајте поголем капацитет во нашата модуларна кутија.Ви треба уште повеќе енергија?Зголемете го вашиот систем до 480 kWh со дополнителни куќишта што се наложуваат.

ЧЕКОР 2: Пакување и боксирање на сите производи време

Персоналот ги пакува производите во картонски кутии.Потребно им е кратко време бидејќи тоа е лесна задача.

ЧЕКОР 3: Царинење и време на вчитување

Персоналот ги товари производите во комбиња со батерии BSLBATT, и откако ќе се исчистат, возачите потоа ги транспортираат до различни места за испраќање.

ЧЕКОР 4: Време на поморски и копнен транспорт

Откако производите ќе пристигнат на нивната дестинација, ќе добиете предупредување.Можете да планирате како да ги соберете вашите испратени стоки.

Надградба на литиум-јонски батерии од 48 V!Работи што треба да ги знаете

За да ве спасиме од грижи, еве неколку факти што треба да ги знаете за нашата литиум-јонска батерија од 48 V:

 

За жал не.Ќе треба да платите мала надокнада за испорака на големо 48v литиум-јонска батерија.

Ако вашата нарачка доцни повеќе од една недела, испратете е-пошта за грижа за корисници на BSLBATT на веб-страницата за да ви помогнеме дополнително.

Ве молиме имајте предвид дека понекогаш нарачките може да одложат поради неизбежни околности.Само бидете трпеливи и ќе ве известиме дали има валидна причина за доцнењето.

Тоа се случува во ретки прилики затоа што се грижиме дека сите наши производи се добро спакувани пред да бидат испорачани.

Но, во случај да се случи, ве молиме контактирајте со грижата за клиентите на веб-страницата.Тие ќе ве водат и соодветно ќе ве советуваат.

Обично во рок од 3 недели ако нема приспособување на производите, но може да потрае и до 60 работни дена ако транспортната компанија има проблеми.

Нашиот стандарден случај е: 442*520*177MM.Сепак, можеме да ја прилагодиме за вас на големо 48v литиум-јонска батерија според тоа како сакате.

Прилагодено решение за батерии

BSLBATT Battery нуди широк опсег на големини и конфигурации на батерии кои поддржуваат различни апликации.За оние апликации кои бараат уникатна големина, спецификација, функција, нашите стручни инженери можат да помогнат во дизајнирање, развој, тестирање и производство на сопствени решенија за батерии за специфичните потреби на речиси секоја апликација.