banner

Батерија за литиумска количка за голф BSLBATT 36v 100AH


Спецификација на производот:

  • MOQ: 10 парчиња
  • Време на испорака: 25-35 работни дена
  • Капацитет на снабдување: Околу 2 милиони KVAH секоја година
  • Боја: Боја приспособлива
  • Начини за плаќање : L/C, D/P, T/T, PayPal, Western Union
  • Пристаниште: Гуангжу/Шенжен
Повеќе информации

Производители и фабрика за батерии за голф 36v, добавувачи

Батеријата за литиумски голф BSLBATT 36V 100Ah е најсовремен пакет батерии за полнење направен со ќелии од литиум железо фосфат дизајнирани за уреди од 36V.Нанесете го во количка за голф електричен погонски систем 36 волти, Внатре во најбезбедните и најмоќните ќелии на батеријата со технологија LiFePO4 фосфатна технологија.Високиот систем за управување со батерии од 100 А вклучува вградени чипови од брендот BSLBATT и IC за да се обезбеди заштита од прегревање, преполнување, прекумерно празнење и кратки кола, итн. Индикатор за полнач за напон и капацитет на LED дисплејот 10 години животен век при правилно користење.Батеријата доаѓа со интегрирани Anderson Powerpole конектори што ја прави совршено придружно решение за вашите апликации.

36v lithium golf cart battery

● Нема ограничување за паралела, може паралелно да поврзете батерија од 36V 100ah за да добиете повеќе простор за вашите потреби, 2 36V 100AH ​​паралелно поврзување, 36V 200AH што ќе добиете, двојна километража.

● Лесно се инсталира, пластично куќиште или приспособете го металното куќиште со рачка

● Прифатени се посебните технички барања за батеријата, нашиот техничар ќе дизајнира совршено решение за литиумска батерија

● Понудете неколку типови на литиумски батерии од 36V за колички за голф по различни цени за да се задоволат високиот пазар и рентабилниот пазар

● 5 години доживотна ограничена гаранција

36V литиум-јонски голф батерии го зафатија светот на количките за голф од 2018 година. EZGO, Club Car и Yamaha сите сега нудат фабрички снабдени колички со погон на литиум.Но, не мора да купувате сосема нова количка за да ги искористите предностите на литиумот.Правиме огромен избор на едноставни „приклучени“ батерии за литиумски колички за голф кои овозможуваат вашата количка за голф лесно да се конвертира за неколку минути!

СПЕЦИФИКАЦИИ:

Предмети Параметар
Тип на батерија 36v литиумска кола за голф батерија (LiFePO4)
Номинален напон 38,4 V
Номинален капацитет 104 АХ
Енергија 3994 WH
Тежина 38 кг
Материјал на случајот АБС/Железно куќиште
Сертификати CE/ISO/UN38.3/MSDS
Максимална струја на континуирано полнење (A) 60 А
Максимална струја на континуирано празнење (A) 130 А
Серии и паралелна апликација 14S
Максимална моментална струја на полнење (10S) 100 А
Максимална моментална струја на празнење (10S) 250 А
Работен температурен опсег -20 ~ 60 ℃
Препорачана стандардна струја за наплата (A) <50 А
Димензии на кутијата за батерии (должина*ширина* висина)ММ 385*325*245мм
Контролен метод Реле
материјал за куќиште за батерија метал
Опсег на работна температура полнење: 0℃~55℃ празнење:-20℃~+55℃
Циклус на живот > 3500 циклуси
Стапка на само-празнење/месец (25℃,SOC100%) 0,03
температура на складирање -10℃~+35℃
Ниво на SIP IP54
Фабрика за батерии SOC 0,7
календарски живот 12Г
функција на топлина изборен
Потрошувачка на енергија BMS ≤3W
Точност на теоретска проценка на СПЦ ± 5%
Точност на стекнување на еден напон ± 5 mV
Точност на стекнување на температурата ±2℃
Точност на тековното стекнување ≤±0,5% FSR
Баланс на струја ≤100mA
Заштитна функција Заштита од прекумерна струја, заштита од прекумерно полнење, заштита од прекумерно празнење, заштита од високи и ниски температури, ненормална функција на аларм
Работен опсег на SOC на батеријата 0-100%
Прилагодете ја вашата батерија

BSLBATT ветува дека ќе дизајнира и произведува висококвалитетни приспособени литиумски батерии за вас.


■ Список на производи

36v lithium batteries 36 volt lithium battery for golf cart 48V 30AH lithium battery
Батерија за литиумски голф од 36V 60Ah Литиумска батерија од 36 волти за количка за голф Литиумска батерија за голф од 48V 30AH  
lithium golf cart battery li-ion golf cart batteries 48V 120Ah Golf cart lithium battery (1)
Батерија за литиумски голф од 48V 100Ah Литиумска батерија за голф од 48V 60AH Литиумска батерија за голф од 48V 130AH
48V 200Ah Lithium Golf Cart Batteries 72v lithium golf cart batteries 72 volt lithium golf cart battery
Литиумска батерија за голф од 48V 200AH Батерија за литиумски голф од 72v 100Ah Литиумска батерија за голф од 72v 200AH

Безбедност:

BSLBATT® батериите се базираат на Технологија на литиумска железна батерија (LiFePO4) .Ова е најбезбедната литиум технологија достапна денес.Згора на тоа, нашата нарачана обвивка и електроника дополнително ја зголемуваат безбедноста и издржливоста.

Lithium storage battery supplier

Примарни конкурентски предности:

Гаранција за потекло/Гаранција Цена Карактеристики на производот Перформанси на производот Навремена испорака Одобрувања за квалитет Репутација Услуга Прифатени мали нарачки

ВНАТРЕШНА СТРУКТУРА:

BSLBATT се грижи за секој детал од пакетот литиумски батерии за да ве увери дека ќе ја добиете најбезбедната и најиздржлива батерија со користење на искуство:

battery powered homes powerwall inverter
lithium rv battery system Custom AGV Lithium Battery

Главните извозни пазари:

Азија/Австралазија Централна/Јужна Америка/Источна Европа/Среден Исток/Африка Северна Америка/Западна Европа

Без разлика дали сте подготвени да нарачате или само сакате понуда за цена, ние ќе се потрудиме да ви помогнеме.Ве молиме пополнете го формуларот подолу со вашите податоци за контакт или испратете го вашето барање до [заштитена е-пошта] , ќе се вратиме со вас што е можно поскоро.

Остави коментар
Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.Задолжителните полиња се означени *

Може да ви се допадне

Пишете ни

Прилагодената услуга е добредојдена.Оставете го вашето барање и со задоволство ќе контактираме со вас во рок од 24 часа.