Производители на батерии со литиум железо фосфат

BSLBATT батерија – СОЛАР нуди целосна линија на најбезбедни, најмоќни батерии со литиум - железо фосфат (LiFePO4) за 12-волти, 24-волти, 36-волти, 48-волти и 144-волти системи , ултимативни замени за традиционалните батерии со оловна киселина и олеснување на анксиозноста на батериите… За различни намени.

BSLBATT литиумските железни фосфатни батерии се дизајнирани специјално за OEM, но нашата линија за литиумски батерии е совршен за дилери, монтери, и потрошувачите.

Зошто литиум железо фосфат?

2 пати поголема моќност од оловните батерии.14 пати поголема од тежината и само 1/2 од тежината.

BSLBATT Battery е најновата технологија за литиумски батерии.Ги заменува традиционалните оловно-киселински батерии со длабок циклус со најбезбедните и најдолготрајните литиум железо фосфатни батерии.Тие се користат за помошно напојување во обновливи извори на енергија, ракување со материјали, количка за голф, морски, RV, приколки и кампери, машини за подови и секаде каде што е потребно сигурно складирање на енергија.Батериите LiFePO4 се еден од најиздржливите и најсигурни извори на енергија на пазарот.И, тие се одлични за напојување на сите ваши авантури.Направете нов чекор во зелената енергија со LiFePO4 батерии кои се полнат.

lithium iron phosphate battery suppliers

Предности на батеријата со литиум железо фосфат BSLBATT

Ние сме креаторите на BSLBATT, што ви носи револуционерна технологија по прифатлива цена.Замислете подолго траење на батеријата, понапорна работа и попаметна игра.Тоа е батеријата BSLBATT.Нашите BSLBATT литиумски батерии се Направено во Кина , 100% Locally Supported in the US , и многу од нашите батерии доаѓаат со светска класа 10-year warranty.

Побрзо полнење

Батериите LiFePO4 се полнат многу побрзо од традиционалните запечатени оловно-киселински батерии, што ви овозможува побрзо да добиете сигурна енергија.Литиумските батерии се препорачуваат да се полнат за 2 часа или повеќе за да се продолжи нивниот животен век.

Минимално само-празнење

Батериите LiFePO4 имаат ниска стапка на самопразнење од околу 2% месечно.За разлика од запечатените оловно-киселински батерии (SLA), литиумските батерии не се соочуваат со трајно губење на капацитетот поради само-празнење.

Зголемете ја флексибилноста

12V литиум железо фосфатна батерија поддржува серија и паралелни.До 4 ќелии во серија или до 4 ќелии паралелно за системи од 12V, 24V, 36V и 48V.Литиумските батерии од 24V и 48V поддржуваат само до 32 паралелно.

Лесна инсталација

Литиумските батерии BSLBATT се дизајнирани како замена за оловно-киселински батерии.Нашите литиумски батерии се со иста големина како и оловните батерии и многу полесни.

Лесна тежина

Литиумските батерии BSLBATT се ултра лесни поради нашите литиумски батерии со висока енергетска густина.Тие се 60% полесни од запечатените оловно-киселински батерии.Инсталирањето и преместувањето на батеријата е многу едноставно.

Паметен BMS

Сите литиумски батерии BSLBATT имаат вграден интелигентен систем за управување со батерии за да се спречи ниска температура, висока температура, прекумерно празнење, прекумерно полнење и краток спој

Висока стапка на празнење

Батериите LiFePO4 може да се испразнат до 100%, а за повеќето модели, исто така, може да се испразнат со високи стапки до 2C, притоа одржувајќи висок енергетски капацитет.Видете го листот со податоци за специфични спецификации.

Повеќе расположлив капацитет

Запечатените батерии со оловна киселина обезбедуваат само 50% од употребливата енергија, додека литиумските батерии LiFePO4 обезбедуваат до 100% употреблива енергија, што значи дека можете целосно да ја испразните батеријата и да добиете илјадници циклуси.

Долг циклус на живот

Над 2.500 циклуси на 100% длабочина на празнење, 3.500 циклуси на 80% длабочина на празнење и 5.500+ циклуси на 50% длабочина на празнење.Препорачаниот ДОД е 80%.Сите наши LiFePO4 батерии се поддржани со најдобрата кинеска гаранција од 10 години.

Нашите литиум железни фосфатни батерии

Не сите батерии од литиум железо фосфат се создадени еднакви.Во BSLBATT, ние веруваме во квалитетот пред квантитетот.Ги користиме само најдобрите материјали за производство на нашите литиум железо фосфатни батерии BSLBATT.нашата цел?Секогаш давајте им на нашите клиенти сигурна и стабилна енергија од батеријата.Батерија која лесно може да ги задоволи вашите потреби за забава и работа.Ова значи дека користиме само Батерии од класа А , опремете ги нашите батерии со advanced battery management system (BMS) , обезбедете ги технолошки најнапредните карактеристики на батериите и секогаш темелно проверувајте ги нашите батерии.

Причини за купување од BSLBATT®

Сумирајќи, нашата фабрика може да обезбеди многу добра поддршка во однос на цената, квалитетот и времето на производство.​

Од 2003 г

12 години професионална фабрика со 3 згради.Површината на зградата е повеќе од 10.000 ㎡ (компанијата е основана во 2003 година ).

Фабричка сертификација

Нашата силна посветеност на стандардите за квалитет и животна средина ни помогна да добиеме глобално признати сертификати IATF 16949, ISO 9001 и ISO 14001.

Одличен квалитет

Батерии од класа А, производите се во согласност со CE, MSDS, UN38.3, UL1973, IEC62133 и други сертификати.

Саморазвиен BMS

Wifi, bluetooth, комуникација и други функции може да се прилагодат, компатибилни со 20 брендови инвертери ( SMA, Victron Energy, Deye, Growatt, Goodwe, Studer, Voltronic, Sermatec, Solis, SOFAR, SolaX, TBB, Sermatec, Sungrow и Solaredge инвертерите се 100% компатибилни и безбедни.)

Прилагодена услуга

Функција BMS, систем со висок напон или висока струја, поддршка за бесплатно системско решение.

Брза испорака

Примерок: 10-12 работни дена.Нарачка на големо: 20-25 работни дена

Пофалби на клиентите

Силно досие на производство и испорака до OEM и пазарите директно до потрошувачите

Услуга за клиенти

Неспоредлива услуга и поддршка за клиентите - нашиот тим е секогаш достапен да помогне.

Мисија

Мисијата да се има зелена, обновлива енергија станува најдобра и најекономична одлука

Прилагодени перформанси

Одредени апликации имаат голема корист од сопствените решенија за батерии. Водени, AGV и други возила , на пример, имајте спецификации за тежина и рамнотежа што треба да ги исполнувате, а прилагодувањето на вашата батерија помага да се исполнат тие барања.Нашите прилагодени пакувања на литиумски батерии нудат решенија со клуч на рака што комбинираат ќелии од литиумски батерии, систем за управување со батерии, механика, комуникации и безбедносни сертификати.

Погледнете ги листовите со податоци за производот на BSLBATT

Прашања?Тука сме да помогнеме.Посетете ја нашата Центар за помош .