Апликации за литиумски батерии

Напојувајте ја вашата авантура со литиум-јонските батерии за полнење BSLBATT.Проверете ги апликациите;предностите на нашата литиум железо фосфатна батерија денес!

Зелена енергија што оди и оди

Го направивте паметниот избор со прифаќање на зелената енергија, сега инвестирајте во батерија што ќе го искористи максимумот од неа. BSLBATT LiFePO4 батерии обезбедете деноноќна достапност на енергија со складирање на сончевата енергија од дневна светлина во издржливи, ефикасни батерии надвор од мрежата .

Колички за голф: докажана моќ што е поттикната да се изведе

литиум железо фосфат батерии од BSLBATT секогаш одете на растојание, обезбедувајќи подолго време на работа по циклус, нула одржување, побрзо полнење и мало самопразнење во лесен и издржлив дизајн.Нашиот литиумски батерии се изградени за да ги задоволат барањата за енергија и енергија во автомобилите голф, комуналните возила, AGV и LSV.

Ракување со материјали: Моќта зад лифтот

Литиумски батерии за вилушкар нудат до 10 пати подолг животен век во споредба со оловните батерии што ги прави подобра инвестиција Камиони од класа I, II и III .Менувањето на батериите поретко значи помали трошоци за замена и работна сила и помал вкупен трошок за сопственост.

Напојувајте ги вашите морски авантури

Надвор на вода, последното нешто што сакате е вашата батерија да ве држи назад.Без разлика дали ви треба сигурна, долготрајна енергија за далечни екскурзии, брзо забрзување за конкуренција или помала тежина за зголемена брзина, економичност или патување во плитки води, погледнете литиумски морски батерии за врвна моќност и перформанси.

Автономни водени возила (AGV)

BSLBATT® ја посвети моќната технологија на автомобилско ниво на AGV литиумски батерии R&D , дизајн и производствен процес, произведувајќи извонредни квалитети на моќна литиум-јонска батерија AGV со висока безбедност, лесна, долг животен век, еколошка применливост, брзо полнење итн.

AGVAMR and lithium-ion batteries

Електрични возила со мала брзина

BSLBATT® обезбедува високи перформанси Батерии со литиум железо фосфат за апликации за погон на електрични возила со мала брзина, како што се транспорт, забава или индустриска употреба.Врз основа на докажана евиденција за квалитет и безбедност.Нашите батерии се со висока безбедност, висок капацитет, силна стабилност и долг животен век.

Доверлива моќ за долги RV патеки

Без разлика дали живеете на пат или патувате низ земјата секој викенд, сакате сигурна напојување вклучена и исклучена од мрежата.Нашиот LiFePO4 RV батерии се многу ефикасни, така што секогаш сте подготвени со полнење или соларна енергија.Најдобар начин да стигнете до следната дестинација?Безбеден е, нема одржување и е колку што е можно поеколошки.

LiFePO4 RV batteries
Commercial Floor Machines

Литиумски батерии за подни машини

Кога часовникот отчукува и барате да покриете голема површина, на вашата подна машина и треба батерија што може да се напојува.Премиум BSLBATT® Машина за чистење подови фосфатно железо LiFePO4 батерии држете 2-3 пати поголем капацитет од оловно-киселински батерии во куќиште со иста големина.Плус, тие се без одржување за да се елиминира непотребното застој.

 

Специфично изработени за да ги задоволат барањата за енергија и енергија во комерцијалните машини за подови, нашите литиум железо фосфат батерии се исклучително ефикасни и го обезбедуваат својот номинален капацитет, при секоја стапка на празнење.Ова значи многу повеќе часови продуктивност во споредба со оловните батерии.

 

LiFeP04 батерии за Воздушна работна платформа

Последното нешто што го сакате кога сте во воздух е батерија што ве изневерува.BSLBATT® Литиум фосфат железо LiFePO4 батерии може да се справи со најтешките оптоварувања бидејќи не бараат одржување дури и во најтешките услови.Дури и ако ги пуштите некое време, едноставно наполнете ги и за кратко време ќе се вратите на работа.

PRODUCTS FOR ANY APPLICATION 5
lithium ion start stop battery

Автомобилски и комерцијални: започнете и продолжете да работите - сигурно.

BSLBATT литиум железо фосфат батерии се здружува со водечките иноватори на производи за да ги испорачаат најдобрите батерии за потребите на вашиот бизнис.Плин, дизел, градежни, индустриски, домашни или општински возила - ги знаеме сите.Ние, исто така, знаеме како да го извлечеме максимумот од вашите батерии и имаме совети за споделување, како на пр., како да ги зимате батериите на вашиот автомобил.

 

Комерцијалните возила имаат тешки обврски.Она за што не треба да се грижите е доверливоста и моќноста на батериите што ги користите.Нашиот тим посвети време и енергија - за да не морате - да научи кои марки и батерии се идеално прилагодени за вашите автомобилски и комерцијални потреби.

 

Добијте вашиот цитат денес да ја искористи таа експертиза и партнер за моќ.

Нега на тревникот, земјоделска опрема, земјоделски потреби – работевме со сопственици на куќи и со сите големини на бизниси кои имаат широк спектар на потреби за тревник и градина.Таквата опрема треба да биде во врвна состојба, цел ден секој ден. BSLBATT батерија помага да се осигураме дека тоа е секогаш така.

 

Нашите специјалисти за батерии знаат повеќе од само техничките спецификации на нашите батериски производи .Можеме да ви дадеме и совети како да го извлечете максимумот од вашите трошоци.Или кои додатоци најдобро би се вклопиле со батериите.Нашиот тим за поддршка е секогаш блиску.Можете дури и да добиете понуда со преземање на еден едноставен чекор.

Lawn-and-Garden

Предизвикајте ги вашите граници со литиумските батерии BSLBATT!

Кога барате долготрајна, ефикасна енергија, не гледајте подалеку од премиум батеријата со литиум железо фосфат од BSLBATT® за перформанси и доверливост што ви се потребни.Со нашиот огромен асортиман на производи и длабоко знаење од индустријата, можеме да испорачаме сè што ви треба, од замена за паѓање до сопствени решенија.

 

 

Распрашајте се сега за нашата голема палета на производи + и уживајте во попуст од 15%. производители на литиумски батерии !