banner

BSLBATT освои 300+ клиенти на Nigeria Energy 2022

308 Објавено од БСЛБАТТ 10 октомври 2022 година

JFO Solutions и BSLBATT Battery ги здружуваат силите

Од 20 до 22 септември 2022 година, сè на водечката енергетска изложба и конференција во Западна Африка во Далас се вртеше околу темата Како да се промовира развојот на обновливата енергија во Африка - и BSLBATT батерија беше таму!Конференцијата Nigeria Energy 2022 ќе ги собере клучните засегнати страни од енергетскиот сектор на Нигерија, од владините министерства и регулатори до гасните компании кои снабдуваат гориво во постројките поврзани на мрежата до независните производители на електрична енергија, компаниите за дистрибуција и телата кои имаат мандат да го олеснат развојот на обновлива енергија и решенија надвор од мрежата.

Nigeria Energy

Во согласност со мотото „ Создадете постабилна, издржлива и ефикасна литиумска батерија со најдобро решение за клиентите “, BSLBATT покажа како може да се постигне зголемување на флексибилноста, ефикасноста, просторот за маневрирање и достапноста со решенија специфични за апликации и сектори!

Во затворен простор на шоуто Nigeria Energy 2022, BSLBATT ги прикажа производите од #литиум |На пример, литиум | B-LFP48-100E | B-LFP48-160E | B-LFP48-100PW и B-LFP48-200PW |Услужување на повеќе од 300+ клиенти.Кабината на BSLBATT беше привлечна со демонстрации во живо на вистински батерии поврзани со инвертерите VICTRON и DEYE!Имено, еден 8,8 Kwh сина батерија за држач - некој може да го нарече и буцкасто пристаниште - обезбедува врвен чист и сигурен извор на енергија за нигерискиот пазар.И важен фактор во сиот овој успех е поддршката на JFO решенија , најдобриот партнер во Нигерија!Паметно е да се инвестира во сончева енергија;Литиумските батерии BSLBATT обезбедуваат безбедни, чисти и енергетски решенија со висока моќност за сите видови системи за обновлива енергија.Дали сте заинтересирани да станете амбасадор на BSLBATT?Ве молам контакт   [заштитена е-пошта] !

BSLBATT Battery

BSLBATT Battery е безбеден и висококвалитетен претходник.Сите 48-волти LiFePo4 батерии дизајнирани од BSLBATT ги исполнуваат и надминуваат сите безбедносни барања за системи за складирање енергија.На ниво на батерија, нашите системи успешно ги поминаа тестовите за експлозија, дробење, пункција, паѓање и шок. Напредна технологија на литиум железо фосфат (LFP). работи во поширок температурен опсег за да обезбеди најсигурни перформанси.LFP се покажа како една од најбезбедните литиумски технологии во индустријата и се произведува според највисоките стандарди.

BSLBATT батерија донесе успешен заклучок за појавувањето на шоуто |Сервис.Зад ова стојат повеќе од 10 експерти за услуги, кои работат деноноќно за да обезбедат првокласни, високо достапни услуги во корист на клиентите.Овие услуги доаѓаат од еден извор, директно од производителот.Меѓународен во овој контекст значи глобално достапно, локално присутно.Нашето портфолио на услуги го покрива целиот животен циклус на енергетските системи на нашите клиенти: услуги од 360° животен циклус.

Nigeria Energy 2022

Оваа година, некои 100 даватели на енергетски решенија од над 21 земјите и престижната нигериска енергетска конференција ги прикажуваат своите најнови производи.На Нигериско енергетско шоу 2022 година има меѓународен карактер, соединувајќи ги производителите, дистрибутерите, професионалците за набавки, дилерите и регулаторите за да разговараат за забрзување на одржливото снабдување со енергија во Западна Африка.BSLBATT е многу задоволен од резултатите на Nigeria Energy 2022!Се гледаме на ревијата следната година!благодарам

10 возбудливи начини да ги користите вашите 12V литиумски батерии

Назад во 2016 година, кога BSLBATT за прв пат започна да дизајнира што ќе стане првата пад-во замена...

Дали сакаш ? 914

Прочитај повеќе

Компанијата за батерии BSLBATT прима масовни нарачки од клиенти од Северна Америка

BSLBATT®, кинески производител на батерии за вилушкар специјализиран за индустрија за ракување со материјали...

Дали сакаш ? 767

Прочитај повеќе

Fun Find Friday: BSLBATT Battery доаѓа на уште една одлична LogiMAT 2022 година

ЗАПОЗНАЈТЕ СЕ!ИЗЛОЖБА НА ВЕТЕР 2022 ГОДИНА!LogiMAT во Штутгарт: ПАМЕТЕН – ОДРЖЛИВ – SAF...

Дали сакаш ? 802

Прочитај повеќе

Во потрага по нови дистрибутери и дилери за BSL литиумски батерии

Батеријата BSLBATT е високотехнолошка компанија со брзо темпо, со висок раст (200% годишно) која ја предводи...

Дали сакаш ? 1.202

Прочитај повеќе

BSLBATT ќе учествува на MODEX 2022 на 28-31 март во Атланта, GA

BSLBATT е еден од најголемите развивачи, производители и интегратори на литиум-јонски тесто...

Дали сакаш ? 1.936

Прочитај повеќе

Што го прави BSLBATT супериорна литиумска батерија за вашите потреби за мотивација?

Сопствениците на електрични виљушкар и машини за чистење на подови кои бараат врвни перформанси, ќе ги...

Дали сакаш ? 771

Прочитај повеќе

BSLBATT Battery се придружува на програмата за компатибилност на батериите на Delta-Q Technologies

China Huizhou – 24 мај 2021 година – BSLBATT Battery денеска објави дека се приклучи на Delta-Q Tec...

Дали сакаш ? 1.234

Прочитај повеќе

48V литиумските батерии на BSLBATT сега се компатибилни со инверторите Victron

Голема вест!Ако сте обожаватели на Victron, ова ќе биде добра вест за вас.Со цел подобро да се поклопат ...

Дали сакаш ? 3.819

Прочитај повеќе